Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
Имам нужда от съвети по следната тема.Как мога да сменя настоящия адрес на роднина,който живее в чужбина от дълги години,но по лична карта все още се води живущ на настоящия ми адрес.Става въпрос за далечен братовчед,с който нямам и не мога да открия никаква връзка.Проблема е,че има някакви неизплатени кредити и получавам известие от съдия изпълнител,че ще бъде извършен опис на имуществото ми,защото това бил все още настоящия му адрес и единствения начин да докажа,че вещите в него са мои е като представя касови бележки,каквито за доста от тях липсват,защото са на доста години.

Та въпроса ми е...има ли начин (с помощта на съседи или нещо друго) да докажа,че въпросния господин не живее там от години и няма никакви негови вещи вътре и то да престане да се води на моя адрес. Знам,че процедурата става,ако ми се изпрати нотариално заверено от него пълномощно,но както споменах по-горе нямам никакъв контакт с него и това явно отпада като вариант?

Ако някой се е сблъсквал с подобен казус и може да помогне със съвет ще съм много благодарен!

# 1
  • Мнения: 344
Здравейте! Подобен казус не съм имала, но по пътя на логиката мисля, че това е невъзможно. В смисъл, смяна на местоживеене изисква смяна на лична карта, което се извършва еденствено и само от определено физическо лице, т.е. не от Вас или който и да било друг- братовчед Ви сам трябва да си смени личната карта. Съжалявам, следваме законите в страната...

# 2
  • Мнения: 8 163
Наемете адвокат. Той може да ви посъветва и/или да изиска справка от граничните власти. Те имат информация за влизане/излизане от страната на въпросния господин. Подобен официален документ би свършил работа.

Няма как да стане това със смяната на адреса.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Кой е собственик на жилището? Да иде той с нотариалния акт и да пусне жалба, че лицето едикое си се води на неговия адрес.

# 4
  • Мнения: 103
Наскоро си сменях постоянният адрес, отива се лицето с ЛК, посочва се причина за смяна, попълват се декларации и задължително собственика на апартамента, с копие от нот.акт и с попълнена от него собственоръчно декларация, че е съгласен да живея там. Така, че би трябвало да е горе долу по обратния ред, с нот.акт декларирате/ или пускате уведомлиение, че на адреса ви се води , че живее лице, което вече не е там. Най - добре отидете в съответната община и попитайте.

# 5
  • Мнения: 10 057
Едва ли ще успееш да му смениш адресната регистрация.
Доколкото разбирам,  има опасност за вещите ти.
Консултирай се с адвокат.

# 6
  • Мнения: X
Няма начин, дори в България да беше.

# 7
  • Мнения: 11 338
Кой е собственик на жилището? Да иде той с нотариалния акт и да пусне жалба, че лицето едикое си се води на неговия адрес.

Това се прави и според мен.   Peace

# 8
  • Мнения: 7 171
Аз не бих давала съвети на непознати във форум.

# 9
  • Мнения: 8
Кой е собственик на жилището? Да иде той с нотариалния акт и да пусне жалба, че лицето едикое си се води на неговия адрес.

И аз мисля,че това е единствения възможен вариант.Ще се разходя до общината за повече информация.Благодаря на отзовалите се  Peace

# 10
  • Мнения: X
Миии... успех с разходката.

# 11
  • Мнения: 11 338
Миии... успех с разходката.

На този принцип нивгаш не мога да накарам квартирантите си да се отпишат от вече напуснатата квартира, така ли? Ако записвам следващите и следващите то за 10 години примерно ще има над 15 човека в еднин двустаен апартамент Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
И по над сто души има, регистрирани на един адрес, за съжаление.

Да погледне авторката тази статия:
http://www.capital.bg/interaktiv/vashite_temi/arhiv/?filter=arhi … ired=true&p=2

# 13
  • Мнения: 22 036
Ако въпросният човек не е собственик на имота  няма как вие да носите отговорност за дълговете му.

Няма как да ви изпратят съдиа изпълнител ако вие сте собственици. При продажба на жилище не се изисква смяна на адресна регистрация, така, че вие вина нямате. Събирачите на дългове са нахални и се опитват да сплашват хората. Направете си консултация с адвокат за ваше успокоение и забравете за съобщенията. Обадете им се и кажете, че ще ги съдите за тормоз ако продължават.

# 14
  • Мнения: X
Как мога да сменя настоящия адрес на роднина,който живее в чужбина от дълги години,но по лична карта все още се води живущ на настоящия ми адрес.

В личната карта е написан не настоящия, а постоянния адрес, на което лицето може и да не живее. Не можете на смените ничий постоянен адрес по никакъв начин.

ЗБДС
3. "Постоянен адрес" е адресът в населено място на територията на Република България, където гражданинът е вписан в регистъра на населението.
4. "Настоящ адрес" може да бъде постоянният адрес или друг адрес, на който лицето живее.

Общи условия

Активация на акаунт