Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 349
  • 757
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 793
Това с виличките на редчета вече отива към обсесивно-компулсивно разстройство. Тук във форума за доста такива "навици" и "странности" съм чела, примерно цветът на щипките какъв трябвало да бъде.

Баба ми е такава чистофайница, не можела да търпи нещо да не е както трябва. С възрастта се влошава, идва жена да ѝ помага с чистенето, всичко свети, подът бих го облизала без страх - пак не е достатъчно, върви се след чистачката с мопа, после болки в кръста... На мен не ми дава да простирам, защото системата ѝ е толкова сложна, че нищо не я удовлетворява.

Та дълбоката ми мисъл е, че нейде между тридневните немити чинии и ежедневното излъскване на всичко има здравословни води. Laughing И прекалената вманиачена чистота, и пълната мизерия не са здраве.

# 271
  • Мнения: 10 518
Както и дрехите на простора да са подредени- ризи, блузи, панталони, рокли, бельо, чорапи Laughing Laughing Laughing

Задължително, на това още мама ме е учила, не се е налагало сама да го откривам или прочета как се прави, тя така простираше и като почнахме ние все ни караше да си пререждаме дрехите. Оказа се, че на хората им прави впечатление кой как си е проснал прането.

Негативна - писахме за щипките Laughing, аз казах от кога съм свикнала да ги ползвам по цветове и сега на всяко вземане на щипки си ги избирам без да ми прави впечатление, че реално ги подбирам.

# 272
  • Мнения: 15 041
Дълги години живях с чистофайник и наистина предпочитам златната среда. Нито да е кочина, нито всичко да е под конец, дрехите прострени по еди какъв си ред и т.н.

# 273
  • София
  • Мнения: 1 676
Ето затова говоря. Всичко идва от "Мама ме учеше така...".

# 274
  • Мнения: 10 518
Да, признавам си за прането, иначе за готвенето - готвя по различен начин от нейния и моя начин ми харесва много повече.

# 275
  • София
  • Мнения: 30 147
Ето, че хората сме различни. Не подбирам щипките изобщо, както и нямам някаква стройна подредба при простиране. Не ме и дразни.

# 276
  • София
  • Мнения: 11 990
Когато синът ми е на училище, ставам в 6, той излиза в 7, а аз в 8 часа. Отхвърлям страшно много работа сутрин.

Гладя това, което ще обличам, покривки и ризите на сина ми. От тази есен няма да има униформа и може да не гладя всичките му дрехи. ММ си глади ризите сам.
Готвя много, но ми харесва. Пазарувам аз, много често го правя в обедната почивка.
ММ има грижата за боклука и простирането, детето разтоварва миялната, понякога събира изсъхналото пране и си отделя неговите неща. (после ги хвърля някъде в стаята си, която изглежда като че ли бомба е паднала, но аз там не пипам, това си е само негова грижа.)

Прахосмукачка, моп и едната баня са моя грижа, ММ май нарочно не си дава зор, за да не го товаря Mr. Green

Колите са негова грижа, защото той така иска.

# 277
  • Мнения: 2 222
Израсла съм в изрядно подреден и супер чист дом. Майка ми буквално не оставяше и една прашинка никъде, на нея просто си й харесва да чисти и подрежда. Само като се сетя за това и се уморявам...  Tired Определено предпочитам това задължение да го предоставя на някой друг.

# 278
  • Мнения: 46 534
Ето затова говоря. Всичко идва от "Мама ме учеше така...".

Мен на нищо не можа да ме научи. Категорично отказвах да се затворя в кухнята или да шетам, вместо да си почивам като мъжете  Laughing но това са елементарни неща, които човек усвоява с времето. Не е нужно никакво учене.

За простирането си имам логика само от гледна точка на удобство - най-отзад бельо и помощни кърпи за кухнята, които не са в най-добрия за гледане вид.
Пред вратата за балкона по-къси неща.
Другото където дойде.

Много обичам да простирам, където ида и видя готова пералня веднага тичам, не се шегувам  Joy

Скрит текст:
В дома на свекър ми и свекърва ми простира той, просторът им е много висок и тя въобще не може да го стигне. Той си има строги правила и често влизаме в спор относно правилата, може да скрие шапката на повечето изрядни домакини  Mr. Green

# 279
  • София
  • Мнения: 1 676
 newsm09 newsm09 newsm09 newsm09 "бельо и помощни кърпи за кухнята, които не са в най-добрия за гледане вид."

Какво означава това? Shocked

# 280
  • Мнения: 46 534
Не, не, бельото не е за кухнята, а просто бельо, но така излезе  Joy
То си ни е съвсем наред, но все пак намирам за неуместно да си вея гащите пред комшиите  Mr. Green

# 281
  • София
  • Мнения: 30 147
Аз затова ползвам стоящи простори и не само по-тази причина. По-удобни са ми.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 676
Ами че и на кърпите какво им е ?

Да, наистина захабяват се в кухнята, но аз периодично (1 път в месеца) пера всички кухненски кърпи с

# 283
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
Аз затова за кухнята ползвам кърпи в тъмен цвят, да не им личи много  Wink

# 284
  • Мнения: 46 534
Стоящите простори не са ми удобни, защото и на двата балкона имаме маси и столове и лятото сме само там, беше едно вечно влачене, сгъване и разгъване, че не можех да го гледам вечер като седнем  Tired така само сваляме дрехите от въжетата и готово Simple Smile

Ами че и на кърпите какво им е ?

Тези за ръце нищо им няма, но имаме няколко прорязани с нож и други подобни, които ползваме буквално за парцали, когато нещо се разлее и ти трябва спешно примерно, на тях не им се полагат повече грижи за фасона Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт