Muhteşem Yüzyıl - Kösem ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ ВЕК-КЬОСЕМ новите проекти на екипа 93

  • 4 811
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 485



Muhteşem Yüzyıl - Kösem

ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ ВЕК - КЬОСЕМ
новите проекти на екипа






Muhteşem Yüzyıl - Kösem от 1 Октомври 2015 год. по Star TV

Толкова завладяващ, колкото е "Великолепният век" ,


наситен с история, драми, любов, предателства и истинска борба за власт.

Зад историята на този сериал, който се очертава да повтори успеха на най-гледания, известен и успешен в световен мащаб турски исторически сериал "Великолепният век", стои животът на Хасеки Мах-Пейкер Кьосем Валиде Султан. Съпруга на Ахмет I, майка на Падишах Мурад IV и Падишах Ибрахим I, Валиде Султан е считана за най- силната и влиятелна жена в историята на Османската империя. Тя е приемана за тази, която е преобърнала представите за ролята на мюсюлманката в обществения, в семейния и дори в политическия и културен живот в една от най- големите ислямски страни.

Сюжетът се завърта около живота на Кьосем, родена през 1590 г. в Гърция под името Анастасия. Пристигнала в детска възраст в Истанбул като дар за султанския харем, на 15 години тя вече е фаворитка на Султан Ахмед I, а острият ú ум, проницателността и силата ú, бързо я превръщат във владетелка на султанското сърце, спечелвайки ú и верността и подчинението на всички в сараите.

Въпреки че ражда на султана четирима сина (Мурад, Сюлейман, Ибрахим, Касъм) и две дъщери (Айше и Фатма), след смъртта на съпруга си тя не успява така лесно да запази властта и влиянието, на които се е радвала преди това. Ахмет I първо е наследен от брат си Султан Мустафа I, а след това и от незаконния си син Султан Осман II. Но Кьосем Султан знае своята сила и всячески се опитва да поеме управлението в ръце, като оказва силно влияние върху Султан Осман II, когото заради крехката му възраст смята за лесно манипулируем.

И тук се сблъскват две силни жени, два твърди характера, които искат да държат Османската империя в ръцете си и да я управляват. Кьосем Султан започва една неравна битка с майката на Осман II Валиде Султан Махфеоруз Хадидже. Но съдбата завърта стрелките на часовника и Кьосем Султан възтържествува, когато нейният син сяда на престола едва на 11 годишна възраст. Настъпва часът на Кьосем Султан. Часът, в който цяла една велика империя е на нейно подчинение и тя решава съдбата й.

Измяна, страст, кръв, войни, изневери и безгранично желание за власт - всичко това се преплита по неописуемо грабващ начин в този сериал. Това е разказ за истинския живот на една велика, жадна за власт жена, която е записана в аналите на една от най-силните империи в човешката история, а именно Османската.




Продукция: Tims Production- Timur Savcı
Режисьор: Zeynep Günay Tan, Deniz Koloş
Сценарист: Yılmaz Şahin




Предполагаем актьорски състав





ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ ВЕК

Халит ЕРГЕНЧ
 и другите артисти от ВВ и новите им проекти









СТАРИТЕ  ТЕМИ





   
                       




















   





Добре дошли
в новата 93 тема  на "Великолепният век- Кьосем"






Последна редакция: пт, 14 авг 2015, 23:09 от trendafilka

# 1
  • Мнения: 9 764
trendafilka  newsm51  благодаря за новата тема Hug Hug Hug

Ще си прехвърля поста от старата тема и тук:

Измина повече от една година от финала на Великолепният век. Пред старта сме на новия проект на екипа- Кьосем- това наложи и промяна на заглавието на темата. Разбира се, ще следим и новините около любимите ни актьори от ВВ  Peace
Темата е разширена с цел всички , които се вълнуват от проектите на екипа на  Великолепният век, да намерят своето място тук Hug


ДА ПОЖЕЛАЕМ УСПЕШЕН СТАРТ НА ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ ВЕК- КЬОСЕМ Peace


Последна редакция: пт, 14 авг 2015, 23:56 от Lilims

# 2
  • Мнения: 50
ОТ АНАСТАСИЯ ДО КЬОСЕМ. ИСТОРИЯТА И ЖИВОТЪТ НА ЕДНА ВЕЛИКА СУЛТАНКА. НЕЙНАТА ЛЮБОВ, НЕЙНИТЕ СТРАХОВЕ, НЕЙНАТА БОРБА





Дестуур! Великата Валиде Кьосем Махпейкер Султан Хазретлери!

Аз чувам тези думи всеки път, когато преминавам през харема. Чувам ги не за първи път. Вече съм свикнала с тях. Но всеки път те ме преизпълват с гордост. Защото аз успях!  Аз постигнах всичко! От робиня се издигнах до  господарка. Не съм първата, която не се предаде на съдбата. Първата робиня в империята, която стана законна съпруга на султан беше Хасеки Хюррем Султан, първата в империята робиня, която стана майка на султан, беше Валиде Афифе Нурбану Султан,  а така също и победилата я и станала още по-могъща от нея Валиде - Сафие Султан – преди мен е имало велики господарки, ще има велики и след мен. Не се сравнявам с тях. Аз имам своята история. Всички истории на робини си приличат: живот на свобода до идването в двореца, след това война, огън, кръв, насилие...След това дворецът. Разкошен, омагьосващ. Той събира красавици от целия свят, той изяжда слабите, изяжда и силните. Остават само могъщите. Бъдещите поколения ще ни обвиняват в жестокост, но те ще ни помнят. Те ще знаят за нас. Жестоки? Възможно е. Могъщи? Да, определено. Ние не сведохме главите си пред трудностите, ние предизвикахме съдбата, предизвикахме двореца,  изгарящ  нашите души и оцеляхме. Дали победихме? Не знам. Но със сигурност не загубихме. Загубилите  гният в земята, а нас ще ни помнят, нашите имена даже през вековете ще произнасят със страх, с уважение, с преклонение.   
Вървя по коридора на двореца не за първи път. Нито един човек не ме гледа равнодушно, те ме обичат, те се страхуват от мен, те ме уважават, те ми завиждат. Вървя по коридора на двореца не за пръв път. Чувам как ме зоват по  име  не за първи път. Аз казах нощната си молитва и се прибирам в покоите си. Правя това всеки ден в продължение на толкова години. Знам какво точно е имало в живота ми, знам и какво ще стане. Нищо. Аз преминавам през двореца не за първи път, кланят ми се не за първи път. Аз минавам по двореца за последен път. Знам, че това е последната ми нощ. Аз съм Великата Валиде Кьосем Махпейкер Султан. Аз съм любимата наложница на Султан Ахмед І, майка на Султан Мурад ІV, Султан Ибрахим, баба на Султан Мехмед ІV. Аз съм Великата Валиде на най-великата империя и това е моята история...





Лили, Тио,   bouquet  Heart Eyes  благодаря Ви за тази прекрасна тема!

Последна редакция: сб, 15 авг 2015, 00:10 от Sibilla

# 3
  • Мнения: 9 764
Sibilla   Hug БЛАГОДАРЯ   bouquet

Цитат
Аз съм Великата Валиде Кьосем Махпейкер Султан. Аз съм любимата наложница на Султан Ахмед І, майка на Султан Мурад ІV, Султан Ибрахим, баба на Султан Мехмед ІV. Аз съм Великата Валиде на най-великата империя и това е моята история...

# 4
  • Мнения: 3 485
Добре дошли в новата тема !  Hug

Нека днес да бъдем на диета - за закуска, обяд и вечеря
по купичка УСМИВКИ,
за здраве, тонус и добро настроение.
Към това да прибавим щипка шеговитост,
2-3 супени лъжици добронамереност,
5-6 добри думи
 и всичко това обилно полято с отвара от оптимизъм!
Сервира си добре охладено и с много обич..




Специални благодарности на Лилимс за оказаната помощ при оформлението на темата !  Hug



Сибила,Лили   Hug    bouquet

# 5
  • Мнения: 36 057
Видях, че за новия проект вече има актулна тема:
Великолепният Век - Кьосем (Muhteşem Yüzyıl - K&# … и есен по Star TV, която на практика ще бъде №1

Общи условия

Активация на акаунт