Искам да кажа ... (50)_17.08-23.08

  • 45 218
  • 952
  •   1
Отговори
# 45
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Лека нощ, люде! Отивам да мецна няколко лъжици каймак на кисело мляко :родопчанка". Не знам в София има ли го, открихме го тука, в едни кофи 2.250кг го продават. Мляс!

# 46
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Юхуу, нова тема  Hug.
Директно по въпроса-пека си чушки за фризера, слагам и сурови за пълнене, домати в буркани за готвене. Сладка имам от миналата година, но ако отидем при свекъра и там пак има от хубавите смокини няма да ми се разминат няколко бурканчета сладко от смокини  Peace. Него първо го изяждаме с панирани сиренца  Mr. Green.
Киселото зеле няма да го забравя, но ме е яд, че миналата година мъж ми като ми казваше да си записвам пропорциите, аз викам-помня, помня.. как ще забравя. Ей на забравих!! Сега пак трябва да се ровя за рецепта из нета или пък ако тук има доказани майстори на киселото зеле моля да споделят (може и на ЛС), че да не спамим темата излишно  Wink

# 47
  • Мнения: 4 892
При нас няма лястовици,  на село - с лопата да ги ринеш.
Лаленце, ше ти дам рецептата, утре. Но ако до вечерта я нямаш, подсети ме, че може да забравя като нищо.

# 48
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Лека нощ, Акаша! Кръв да ти стане това, дето ще го куснеш, тъй казваме по нашия край. Много сме спестовни ние, така пожелаваме нищо да не се губи, ами да се превърне в сила.

Киселото зеле не е спам! Особено пък пропорциите на саламурата му - те бива да са съвършени като пропорциите на Давид.

Оня Давид, с малката пишка, на Микеланджело.

# 49
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Оня Давид, с малката пишка, на Микеланджело.
охх бе hahaha ... толкова да съм го зяпала този Давид и никога не съм се замисляла за пропорциите на пишката му Joy

# 50
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Сподели го с терапевта си.

Тия са такава пасмина, все нещо ще измисли да ти каже в тая връзка.

# 51
  • Мнения: 10 874
При нас няма лястовици,  на село - с лопата да ги ринеш.
Лаленце, ше ти дам рецептата, утре. Но ако до вечерта я нямаш, подсети ме, че може да забравя като нищо.
Моля ти се, не се притеснявай, когато (и ако) ти остане време - тогава. Не ми е спешно, просто ме заинтригува. Благодаря ти иначе за отзивчивостта! Hug

Киселото зеле не е спам! Особено пък пропорциите на саламурата му - те бива да са съвършени като пропорциите на Давид.

Оня Давид, с малката пишка, на Микеланджело.
hahaha Joy  202uu

# 52
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Сподели го с терапевта си.

Тия са такава пасмина, все нещо ще измисли да ти каже в тая връзка.
Щях, ама още не съм достатъчно луксозна за терапевт Laughing

# 53
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Пусни тема.

Или пиши в оная за тетрадките, дето току-що я пусна Естел.

# 54
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Тук в София лястовици не виждам, ама в Гърция на къмпинга вярно поне 2 поколения има. Като ходих последно пак бебета имаше, сега в петък пак ще ги нагледам  Laughing

# 55
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Пусни тема.

Или пиши в оная за тетрадките, дето току-що я пусна Естел.
Мислиш, че ми е важно ли Grinning?

# 56
  • Мнения: 4 569
Куркума, ти няма ли да пишеш в нея? Винаги те чета с интерес и твоето мнение ще ми е интересно.

# 57
  • Мнения: 4 892
Начи, изпокарах се на децата, че не заспиват и сега се хиля тука с вас като простинала хиена, ше ги събудя. Много сте шашави  hahaha
Естел, ше те изям с тия тетрадки  Laughing

# 58
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Пих вода. За вечеря.

Аз преди много време подцених апетита си, викам си - голяма работа, ящен съм. И му се радвах като на малко прасенце. И си отгледах апетит от най-лошия вид- хем количествен, хем угоднически. А сега, като река да се огранича - не става. Сънувам, че ям. Готвя наум. Рисувам храни, ако се случа с химикалка в ръка.

Не, Естел, няма да пиша, благодаря ти за доверието и интереса. Много рядко пиша сериозно в сериозни теми - знам колко ресурс като време и емоция изисква едно истинско следене и писане на тема. А нямам в резерв нито време, нито другото.

Позволявам си го рядко - когато темата ме вълнува, когато съм я хванал навреме, не е налазена от много тежки диагнози и най-важното - имам три-четири дена за да се занимавам с това. А тая комбинация се случва един-два пъти годишно, рядко повече.

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Искам Лиляна да ми даде рецептата за кекса в пекарната, моля!
Давам.
Сега ще ти напиша точната, както съм я сваляла от нета, а после как аз съм си я преправила за мен:

Оригинал:
1/2 ч.ч. вода
3 големи яйца, леко разбити
1/2 ч.ч. олио
2 ч. л. течен екстракт ванилия
2 ч.ч. пресято брашно
1 с. л. бакпулвер
1 ч. ч. захар
7 с. л. какао, неподсладено
След сигнала за добавяне 1/2 ч.ч. шоколадов чипс или начупен на малки парченца малък шоколад
Всичко се слага в кошницата и се избира програма "кекс"

Как аз го правя, понеже моята кошница позволява по-големи количества, малко завишавам пропорциите:
2/3 или 1 ч.ч. прясно мляко
3-4 яйца
2/3 ч.ч. олио+масло 1:1
2 пакетчета ванилия
3 ч.ч. брашно
1 пак. бакпулвер
1 ч.ч. захар
7 с.л. какао неподсладено + 2-3 с.л. подсладено
Понеже моята пекарна няма сигнал на програмата "кекс" и я следя 3-4 минути преди да започне да пече - пускам един млечен шоколад, натрошен на парченца. Поради по-голямото количество, след края на програмата пускам още 10-15 минути печене. Става страхотен.

Ха, добро утро.
Аз след малко офейквам по задачи. Остават някои дребни неща за къщата да търсим и да видим какъв проект са ни направили за хола. Иначе за спалните вече всичко е готово.

Общи условия

Активация на акаунт