Искам да кажа ... (50)_17.08-23.08

  • 45 210
  • 952
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 368
Е защо са те изтрили?

# 76
  • Мнения: 10 547
Вероятно, защото не съм написала и нещо словоизливащо се след това, което е счетено за Запис.
Няма значение. Никакво при това. Отдавна съм наясно, че има потребители, които се толерират и такива, които се режат. Аз не съм нито от едните, нито от другите, но тенденциите са ми ясни по принцип.

Здраве да е!

# 77
  • Мнения: 22 499
Да се разпиша и аз тук....

Познаха за времето, ветровито и с гръмотевици вече при нас.
След няколко дни тръгваме за морето, дано да се пооправи времето...
Много се колебая дали да взимам количката за Борис...тръгнем ли да се разхождаме вечер, разстоянията хич не са кратки...а без количка ще ми е ад...но пък ако я взема нея...трябва да намаля багажа с 1куфар. Simple Smile

Зимнина не бих казала, че правя. Тази година правих само едно сладко от ягоди и то нищо не стана. Така и не се сгъсти, а изсипах не знам колко желатина, Гел фикс на д-р Йоткер и т.н. И си остана течно. Иначе ако се случим на село, помагам на баба ми да направи я компот, я домати, краставички.

Скрит текст:
Снощи късно наши приятели се прибират от село. Кара синът на 23г., на разклона за едно село (лобно място за доста хора) някакъв идиот излиза от пътя без предимство и ги отнася. Жената почива на място, бащата и сина са потрошени в ортопедията.
Вече започвам да изпитвам страх и ужас, налага ли се да пътуваме цялото семейство с децата.

# 78
  • Мнения: 10 874
Отдавна съм наясно, че има потребители, които се толерират и такива, които се режат. Аз не съм нито от едните, нито от другите, но тенденциите са ми ясни по принцип.

Здраве да е!
Само допреди седмица бях на противоположното мнение, но един случай от тези дни ми показа, че всъщност греша... Confused

Сесил Sad Hug
Скрит текст:
Съжалявам за жената, дано бързо се възстановят останалите. Sad

# 79
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Да, снощи страниците от две изведнъж намаляха на 1. Трият се записите.
Сесил, съжалявам! Sad

# 80
  • Мнения: 9 575
И мен ме затриха вчера Simple Smile Благодарих за темата и мислих днес да се дописвам,че вече беше късно,ама уви  Laughing

# 81
  • Мнения: X
Никога не съм правила зимнина. Нямам и намерение, не ме влече. Харесва ми когато мама направи. Или когато баба правеше едно време.

Снощи се изля пороен дъжд и разхлади малко. Надявам се днес да не е много топло.

# 82
  • Мнения: X
Защо се трият записите, особено в тема като тази? Да не би някой да докладва?

Касита, какво има да ти писва? То е ясно, че правилата варират от рехави до прекалено сгъстени. Но в повечето случаи не мисля, че това е според (не)редактирания субект.

# 83
  • Мнения: 4 892
Ще се оправи времето за следващите дни, на морето ще е хубаво. Ще има топъл септември.
Но аз наистина изпитвах неистово желание малко да завали, но да е поне два три дена и да спаднат температурите, за да не е задушно.

Лаленце : )

Ето и рецептата, по която аз правя сладкото от червени чушки:
Скрит текст:
То се казва Мустарда ди пеперони, в областта Тоскана към платото със сирена се сервира и този деликатес.

1,250 сладки дебели червени чушки, 500 гр захар, 1 лимон /настърганата му кора + сок/, 1 ванилия и на върха на к.л. канела.

Почистените от семена чушки режа на фини ивички по дължина. слагам ги в тенджера и прибавям всички останали продукти. Оставям за 1 час. След това , слагам на най-малкото колело на котлона и започвам да варя,отначало за половин час на съвсем слаб огън,като от време на време бъркам. засилвам огъня и варя и бъркам,докато се сгъсти и стане на сладко. обръщам внимание ,че трябва да има прозрачно сосче, в което плуват лентичките. Абе, сладко.

Мои бележки.
В оригиналната рецепта се слагат и 250 гр. люти чушлета. /аз лично правих много дози миналата година и мисля, че само в една от тях сложих, но по-малко. Лютите чушлета придават един спайси вкус, за тези, които съвсем обичат нестандартното. За сметка на това слагам по цяла лъжичка канела. Но това вече е въпрос на вкус и кой колко обича канела.
Сладкото се прави лесно, защото е малко количество, не се пекат чушките, само се изчистват и нарязват, не се чака да пуска сокове.
Тънкост, която препоръчвам - хубаво е след като лееееееко се охлади, да го минете с пасатора. Съвсем леко, или повече, ако предпочитате по-гладка смес, защото ако не се мине, люспите от чушката се усещат. А с пасатора се получава един много приятен конфитюр!

Мъжът ми подходи много скептично, но когато го опита изстинало, каза, че е превъзходно.
У нас всички го харесват, както и повечето ми приятели, да не кажа почти всички.
Пробвах го и в следната комбинация - палачинка, намазана с най-обикновено крема сирене и отгоре сладкото от чушки, и се навива. Страхотно е!

Специално за канелата, може да се направи и с повече, и с по-малко. Или една доза така, другата - онака  Laughing Като тази с повечето му придава един неустоим коледен вкус и е чудесно за около Коледа.

Успех на всички, които се захванат. И дано ви хареса.


# 84
  • Мнения: 13 028
Сесил, много тъжно, а вече ежедневно, четем или чуваме за такива случаи:(

При нас също мрачно и студено, да се оправя времето, че се глася за септемврийско море Crossing Arms
До шест часа съм свободна, смятам да прекарам деня с пижама, кафе и филми. Снощи гледах Face of love много ми хареса, искам нещо подобно, такова ми е настроението днес. Предложения?

Най- добрата ми приятелка се чувства много зле има някакви симптоми- сърцебиене, изтръпване в карйниците, безсъние, чувство на отчаяние. Без причинно, няма някакви сериозни проблеми. Не и поставят точна диагноза, изписват и антидепресанти, до вчера пиеше Исобел и при нужда Ксанакс, но не се подобрява, по- зле става, от два месеца е така. Не знам при какъв лекар да я посъветвам да иде, освен да проверим щитовидната жлеза, да изследва Б12( не яде месо) не знам как да и помогна, не е тя буквално. Постоянно и е лошо, трепери, студено и е. Сега пак е на невролог, чакам да се обади. Няма 30 години още, беше такова лъчерзно същество, какво се случва не знам.

# 85
  • Мнения: 4 892
Жаклин, да започне с изследване на щитовидната.
Моя колежка се мъчи така година и нещо, че и на психолог и записвах час. До там беше стигнала, че на работа не и се идваше, а е един от най-съвестните служители.
Ми, оперираха й накрая щитовидната и сега от месеци е екстра.
При вас може да не е това, но преди и тя да изпие един камион лекарства, нека си направи изследванията.
Защо лекари не са я насочили?

# 86
  • Мнения: 4 199
Ако няма други обективни причини за състоянието й, правилно сте се ориентирали да се изследват хормоните Peace

# 87
  • Мнения: 10 547
Жаки, приятелката ти има Паническо разстройство. Защо веднага с АД? Първо се почва с леката артилерия- HTP-5 и психотерапия. Яко  магнезий и вит. В комплекс + омега 3.

# 88
  • Мнения: 13 028
Ох, сега се чухме оставили са я в болница, в неврология, има много силно сърцебиене, ще я изследват пак. Не звучи добре, включили са я на системи, не е спала цяла нощ, по късно ше ида да я видя.
ТСХ нали се изследвана на 3-5 ден от цикъла? Ако няма диагноза, само си пробват различни лекарства...Много ми е мъчно за нея, много! Дигностик ни трябва, те лекуват симптоми, а каква е причината?

# 89
  • Мнения: 22 499
Жаки, да отиде в София, да пусне пълни хормонални изследвания.
С тези лекарства, при неуточнена диагноза, по-скоро само влошават нещата.

При нас вали, поразхлади малко, но в апартамента си е жега.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт