Как да спрем предстояща настинка?

  • 18 588
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Аз също давам на малката есберитокс и ехинацея.И двете са имуностимулиращи. Peace

# 16
  • Мнения: 71
Благодаря на всички, веднага започнахме с осцилококцинум, д-рката ми каза да и взема и коризалия и вит С, но неуспешно, днес имаме все още малки налепи на гърлото и температурка 37.5, не искам да и давам антибиотик и незнам какво да правя............вече незнам. ОТНОВО Е БОЛНА! Не сме ходили на ясла един месец вече и тъкмо щях понеделник да я пускам, защото и аз трябва да се вращам на работа и сега какво??? Cry

# 17
  • Мнения: 1 645
Ето какво давам на детето;
сироп Имуно бейби ,на фирмата ErbaVita - това са витамини,изцяло на билкова основа
и правя курс със Коластра .
Усетя ли, че малкият започва да се разболява(слава богу това се случва много рядко) почвам да давам Коластра.

# 18
  • София
  • Мнения: 797
  Относно третата сливица не си ли се съветвала с лекар? Може тя да е причина за честото боледуване. Племенникът ми има 3-та сливица и тези дни му я извадиха , на 2г и 6 месеца е. Но ще видим дали ще спре да боледува. 
  Аз като видя , че синът ми започва да се разболява и по съвет на педиатърката му давам "Есберитокс N " , само че не сиропа(защото той горчи), а на хапчета (3пъти по 2) счукани и разтворени в сок или вода. При нас има ефект. Специално за есберитокса съм чела, че е най-добрия имуностимулатор, защото съдържа ехинацея и още 2 индиански билки.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 530
nin4eto, сега сядам на компа и виждам въпроса. Извинявай за късния отговор, но виждам, че вече са ти отговорили за есберитокс-а. А иначе съм се консултирала с доктор / наблюдава малкия от две години/и ще вадим сливицата, като порасне още малко. Или тази есен или другата пролет. Между другото той е роден на 19 май, терминът ми беше за 16-ти. Бързо оздравяване и не се ядосвай.

# 20
  • Мнения: 398
Малкия син беше така.Един възрастен доктор ни каза,че ако го науча да яде по много киви ще спечеля здраво дете.И не само киви...всичко,каквото съдържа вит С.Правех му нещо като плодова салата с мандарини,киви и др. плодове и ги бърках с шоколадови пръчици.По късно заместих шоколадовите за шарени.Много му хареса.Почти постоянно оставях плодове в една прозрачна чашка и той ходеше и си вземаше.Като видя,че са започнали да се скапват аз ги изяждам и му правя нова.
Опитай.Това е съвсем безобидно и ако не лекува то и не пречи.
Също знам и за една чаша на ден прясно изцеден портокал.Най добре сутрин.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 941
Благодаря на всички, веднага започнахме с осцилококцинум, д-рката ми каза да и взема и коризалия и вит С, но неуспешно, днес имаме все още малки налепи на гърлото и температурка 37.5, не искам да и давам антибиотик и незнам какво да правя............вече незнам. ОТНОВО Е БОЛНА! Не сме ходили на ясла един месец вече и тъкмо щях понеделник да я пускам, защото и аз трябва да се вращам на работа и сега какво??? Cry
Нинче, доколкото знам при налепи се пие антибиотик или поне антибиотичен спрей за гърло. Имаше едно лекарство, което беше супер за ангини Гранофурин и минаваха без антибиотик, но май са го спряли от употреба, но можеш да го заместиш с Тантум Верде.

А за имунната система  има един препарат ADmedicin for kids. Струва около 30 лв, но една приятелка ми каза, че стопявало третата сливица. Thinking

# 22
  • Мнения: 175
И аз мисля че някъкъв имуностимулатор ще реши проблема ти.Аз давам витамини и коластра.

# 23
  • Мнения: 11 314
Понеже питанката е как да спрем предстояща настинка, ще ви кажа един евтин и безотказно работещ бабешки метод. Нарича се напарване до изпотяване.
Наливате в една дълбока кофа топла вода, слагате шепа морска сол. Детето сяда зад кофата, слага крачетата вътре и го завивате с одеалце. Постепенно наливате гореща вода, докато кофата се напълни. След това държите детето в кофата, както е завито, докато се изпоти. През това време му давате непременно да пие течности. Когато се изпоти, го преобличате изцяло със затоплени дрешки, намазвате му крачетата с някакъв загряващ мехлем (с мента или камфор), обувате му чорапки и го слагате да спинка.
Дори и да е имало наченки на сополки, това пресича всеки вирус.
Изпитано от мен самата като дете и сега не спирам да го прилагам при децата си.
Успех!

# 24
  • Мнения: 1 680
Не мога да повярвам, че AD Liquid for kids стопява 3тата сливица, но наистина има имуностимулиращ ефект. Струва 38лв.
Не мога да кажа същото за Есберитокс-а и Ехинацията на д-р Тайс - НУЛЕВ ЕФЕКТ при Вики.
Ако имате налепи хомеопатичното е Тонзилотрен, а не Коризалия - която е за хрема.
Осцилококцинум на мен ми действа, на детето не.

# 25
  • Мнения: 40
Попадна ми едно списание Пчеларство от 1992г.Та в него намерих статия за лекуване на гоните дихателни пътища чрез прополис.та ето рецептата-лечението се извършва с 30% прополисов алкохолен извлек,към койте се прибавя глицерин.Курсът на лечение продължава 3-5дни,като трикратно се поставя по 2-3 карки вноса.

# 26
  • Мнения: 71
Благодаря ви мами за всичко, като чета всички мнения, тъкмо се реша на нещо и хоп на някое детенце не му действа. Всичко май е толкова относително. Неможах да спра на Дарито настинката напротив дори се усложни и сега сме с бронхит, като имате впредвит, че я усетих много рано и осцилококцинум давах и сокове изтисквах, и тантум верде пръскахме и още, и още... куп витамини и хомеопатични, но се разболяхме сега пием антибиотици и една кошница сиропи. Истината е че докато не махнем третата сливица така ще е, но никой доктор не се навива, защото нямаме 3 години, май и затова трябва да питам, но в една друга тема. newsm78

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ЕЕЕЕЕЕ, жалко...да се оправяте   Praynig

# 28
  • в баира
  • Мнения: 861
nin4eto: все едно чета за моята дъщеря. Тя е на 3 год. и като почне да настива, няма спиране - накрая антибиотик. Посъветваха ме да й давам всеки ден капки клеева тинктура (прополис, разреден в 95-градусов спирт) един път дневно по 3-4 капки, а когато е болна да ги давам по 3 пъти половин час преди ядене. Не знам още дали има ефект, давам й ги от 3-4 дена.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
shenevski : все едно чета за моята дъщеря . И аз съм в групи4ката. Същите бяхме и още сме по4ти. На три години имаше ангина през седмица. Сега изкарваме два три месеца без проблеми и когато се разболеем минава по-леко, но се разболяваме ... Close. Аз мисля 4е спасението е в имуностимулаторите, витамините, плодовете и зеленцуците. На децата им се разстроива имунната система ... Аз давам всеки ден чаша пресен сок, голяма зелена салата, витамини МилтиСаностол, Саменто или Ехинация без прекъсване. А когато усетя настинка в по-големи коли4ества. От Саменто съм много доволна но маи не се прероръ4ва за деца под 4 г.

Общи условия

Активация на акаунт