Ето че започна и последната третина от пътя на НОЕМВРИйската дружина! -Тема 9

  • 33 978
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 679
И ние мислехме, че момченце бихме искали, защото аз си имам вече дъщеричка, но като видях как се зарадва каката на сестричката, все си мисля, че нейн късмет си е. Не знам дали ще се хванем на трето, честно казано, възрастта ми напредва а след секцио мин 2 г трябв да се чака, а имам и разни други отклонения, а ММ иска момченце и ако и третото е момиче, ще си сложи въженцето hahaha
Нимфея, и аз гледам да полежавам честичко и сменям страните. Бих казала ,че работя в голяма част полулегнала от къщи и все още мога да си лежа на гръб (поне на мен ми е удобно, не знам дано и при теб се получава) а и не мога да лежа нон стоп все пак Simple Smile
Днес ходих да ми взимат кръв, ще има да треперя и аз за стойностите си особено на хемоглобина до вечерта, та и едно стъкло с натривка от кръвта ще влача на хематолог в петък ако пак са плачевни резултатите Outta Joint

# 346
  • Мнения: 726
Аз исках второ момче, а ММ беше по-скоро без претенции. Обаче бях убедена, че ще е момиче и се настроих психически за момиче и като казаха момче - бум! Изненада! И сега ми е хем така, хем иначе - хем се радвам, че ще е момче, хем ми е много криво, че няма да си имам момиченце. То ние си имаме една кака от първия брак на ММ, ама не е същото - тя е вече голяма. Не става да и обличам сладки бебешки роклички и да и връзвам косата на кукуригу. Wink

Аз за сега си спя на всички страни - само по корем не, естествено. И миналия път до последно си спях еднакво добре и на страни, и по гръб. От няколко дни си присламчих възглавницата за бременни в леглото, ама само се контузвам с нея. Сутринта, като си я придърпвах с крак и получих крампа на мускула от долната страна на стъпалото.  Shocked Онзи ден пък нещо си натиснах горния крак върху възглавницата и пак ми стана крампа. Добре, че откакто пия магнезий, ги няма или са много слаби и после не ме боли цял ден и ли два прасеца...

# 347
  • Мнения: 1 308
Удобно ми е да спя по гръб, но нали не било препоръчително заради кръвопотока към бебето или нещо подобно. По корем не спя от ранни месеци, а надясно вече не смея откакто онзи ден ме проряза. Остава малко време до срещата с бебенцата ни и Дай Боже всичко да е наред за всички ни!  Praynig
Нооо вечер като погледна леглото и не ми се ляга като знам, че няма да мога да спя Tired През деня 1-2 часа си спя нормално, но през нощта ми е все по-трудно.

Като се запознах с новата гинеколожка й дадох цялата папка с изследвания и всички витамини, които пия, ми каза да направя някакви допълнителни изследвания за калций, магнезий и желязо, защото взимам по 2 ампули на ден, а хемоглобинът си е все така нисък и крампите са ежедневие.

# 348
  • София
  • Мнения: 8 131
Това са абсолютни глупости! Щом позата ни е удобна, значи не вреди на бебето.
Момичета, не се връзвайте на всички щуротии, които пише в нета или някой бил казал...Чули ли сте го това от лекар?
Поствам ви две статии:
http://www.graziaonline.bg/v12374/mitove-i-legendi-za-bremenosta.html
http://www.graziaonline.bg/v12420/mitove-i-legendi-za-bremenosta.html

# 349
  • Мнения: 421
на мен на ляво ми е най-удобно, но понякога си спя и по гръб, но не мога да се въртя много много, че ме боли таза.

днес ми е много притеснено, не знам защо ... събудих се и всичко ми беше ок и преди половин час както седяхме с мойта приятелка на кафе и дочух разговор на две жени, едната от които разказваше как едно куче само нея не я лаело и си помислих че ще откача и ще излая аз ...  Crazy може ли да съм толкова сбъркана ... и от тогава до сега ме тресат едни нерви и притеснения, че ще мръдна ... тез хормони ще ме довършат просто .. писна ми тотално  ooooh!

# 350
  • Мнения: X
Весе мерси за полезните статии, така се смях 😃

# 351
  • Мнения: 61
Здравейте, мами. Simple Smile Питах във фейса, но да питам и тук за мнение.....
Втора седмица имаме майстори и ми е все нервно и бебо не спира да рита по цял ден! Надявам се всичко да е наред с бебо, че започвам вече да се притеснявам... Искам да ви питам, т.к. сега съм на вълна мебели какво мислите за един скрин/комод. Арон имат отстъпки до края на септември и съм си харесала обзавеждане от там, но скринът е само 35см. мислите ли, че е достатъчно. Идеята ми е да си взема мека подложка за преповиване и на скрина да преповивам и преобличам бебо. Дали ще е удобно? Не ми харесват тези твърдите подложки за легло и бях решила да е на скрин.... Хубав и спокоен ден ви пожелавам.

# 352
  • Мнения: 64
Veseto* не мога да се сдържа да не изкажа адмирации за приложените статийки! Hug Тези дни коментирах с моя позната въпроса със спането, че често се събуждам по гръб, т.е обърнала съм се в съня си.Удобно ми е значи Simple Smile. Е, и?! Трябва да се завържа ли Joy
Аз също ще използвам плота в-ху скрина с подложка разбира се за преповиване. Пък и леглото ни е на две крачки от кошарката, бих могла и него да използвам newsm78.
Бебока е мноого активен почти постоянно, дори докато съм на раходка не го лови люшкането Grinning

# 353
  • Мнения: 133
Хахах и аз се посмях от сърце -
"Бебето е момче и ако си подстрижа косата, ще му се скъси пенисът!
Режете на моя отговорност и яжте компот! (Смее се.)"  rotfImbo
Аз също спя всякак освен по корем (логично)... Нагаждам си се с възглавница или без, както го почувствам. Също съм на мнение, че ако чувстваш неразположение в дадена поза просто няма да лежиш в нея. Достатъчни са ми другите глупости, които мисля та и да взема да се връзвам в леглото  Naughty
Вбесявам се и сигурно един ден ще се надсмивам над себе си (чакам този ден с нетърпение  Mr. Green ), че не мога да се нарадвам на тоя така специален и уникален момент от живота си, какъвто е бременността...ами само мисля глупости и се притеснявам...
Непрекъснато си повтарям, че всичко ще е наред и да го давам по-кротко.  Heart Eyes

# 354
  • Мнения: 971
Аз също си спя на трите страни. Моя мъж ми казва, че откакто съм бременна спя цяла нощ на една страна както съм заспала.

Сутрин ми е много трудно да се завъртя, защото усещам придърпвания на корема и ми е все по-трудно. Правя доста маневри докато се обърна хихихихи, а корема не ми е чак толкова голям. Представям си какво ще е към края когато ще е  по-голям.

# 355
  • Мнения: X
Не мога да спя вечер, а корема ми не е чааак толкова голям, представям си в 8-ми към края какво чудо ще бъде...

# 356
  • Мнения: 379
Аз само на страни, по гръб не ми стига въздух ... много ми е мъка това спане,така обичам по корем да спя аз.

# 357
  • Мнения: 574
Спя и на трите страни, откакто съм бременна много ми е удобно по гръб да лежа и ме притесняваше, това че за бебето не е добро, надявам се наистина да е мит, сега ще си лежа по спокойно. Иначе винаги съм спала на една страна и това не ме мъчи. Удобно ми е повече на дясно, като легна на ляво често усещам болка и придърпване ниско в корема.
Иначе от големината на корема не мога да се преобърна без да се събудя.
За смяната на пелените на сина ми ми беше най-удобно на леглото. На скрина с подложки не ми беше толкова удобно. Слагах мекички подложки, но пак му беше твърдо на бебето и не седеше спокойно да му сменям памперса, въртеше се и мрънкаше. На леглото лежеше спокойно и ми беше по-лесно. Като се родят сами ще си покажат бебенцата къде ще им е по-добре.

# 358
  • Мнения: 1 090
Да ви кажа аз все така си лежа по полу корем. Едва от няколко дни като легна така и усещам подбутвания от находката. Чакам малко, за да разбера дали просто се е активизирало или не му е удобно.  В случай че продължи ръчкането се обръщам на другата страна. Вече ако и там е греда, се обръщам по гръб.
Не мисля, че ще го сплескам или ще му навредя по някакъв начин.
Явно до няколко дни и аз ще лежа изцяло настрани  Sad

# 359
  • Мнения: 919
Да, спането е трудна задача вече. Аз мога наляво и полулегнала-полуседнала. Така съм от месеци.
Момичета, взех да се замислям за раждането повечко вече. Сигурно и при вас е така. Най ме притеснява обаче мисълта за първите ми дни с беба, още в болницата. Защото нямам опит и се питам дали ще се справя...

Общи условия

Активация на акаунт