Упорити Streptococcus agalactiae и бебеправене

  • 17 149
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте, търся мнения и съвети. През юли решихме, че искаме още едно бебче и съвсем обичайно отидох на преглед да си пусна цитонамазка и МБИ. При цитонамазката нещата са ок, но при микробиологията ми излязоха Streptococcus agalactiae в количество >10/5 без данни за възпалителен процес. По препоръка на лекарят ми ги лекувах с Азатрил и Макмирор комплекс. Миналата седмица отидох да ми вземат  отново секрет за втора МБИ, за да видим дали всичко е ок и да можем да започнем с бебеправенето. Резултатите обаче са същата работа Streptococcus agalactiae значително количество. Пак ми изписаха антибиотик и вагинални таблетки този път ЦИПРОФЛОКСАЦИН и ФЛУОМИЗИН. И въпросите ми са няколко. Първо - има ли начин да се отърва от тези стрепткоки без да пия втори антибиотик, защото ми се струва прекалено 2 антибиотика за 2 месеца. Второ откъде се появяват тези гадини, трябва ли да пазя някакъв хранителен режим... Благодаря предварително! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 10 642
Само ти ли се лекува? Лечение на партньора не е ли правено?

# 2
  • Мнения: 140
Ами лекарят каза че не е необходимо за него. По време на лечението и след него сме правили секс с презерватив за всеки случай, ако това е важно.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 642
Е то хубаво презерватив, ама нали бебе ще правите. За първи път чувам единия да се лекува, а другия - не
А антибиограма правена ли е? Др,жо освен стрептококите не пише ли на изследването?
Бактериалните инфекции, се лекуват с антибиотици, няма какво друго да ги убие бактериите. Аз бих ти препоръчала след лечението да си вземеш Лактажин, за да се нормализират лактобацилите.
На въпроса ти от къде се появяват - тези бактерии се откриват във влагалището и/или долния интестинален тракт на 30-35 % от всички жени, достигнали полова зрялост и се разглеждат като част от нормалната микрофлора (при теб микробното число явно е голямо и за това доктора ти е назначил лечение). А също така може и от гърлото да се пренесат.

# 4
  • Мнения: 140
При първото изследване през юли МБИ беше следната:
Културелно изсл.
Изолира се Streptococcus agalactiae в количество >10/5
Не се изолира Candida

Заключение:
Streptococcus agalactiae в сигнификантно количество без данни за възпалителен процес

МБИ - вл. секрет
левкоцити < 5 левкоцита на зрително поле

lactobacillicus spp: >30 лактобацила на зрително поле (преобладават)
candida spp: отрицателен
Trihomonas vaginalis: отрицателен

При миналата седмица резултатът е следният:

левкоцити < 5 левкоцита на зрително поле

lactobacillicus spp: 2-4 лактобацила на зрително поле (силно редуцирани)
candida spp: отрицателен
Trihomonas vaginalis: отрицателен

Streptococcus agalactiae значително количество

И при двете изследвания е правена антибиограма. Антибиотиците които са ми изписани са от нея.

Последна редакция: пн, 24 авг 2015, 18:07 от moly_d

# 5
  • София
  • Мнения: 10 642
За съжаление антибиотиците убиват и нормалната флора, в случая лактобацилите. Според мен си направи курса с  ЦИПРОФЛОКСАЦИН (той не е точно антибиотик) и ФЛУОМИЗИН и след това направи 1 курс с Лактажин, за да вземат превес лактобацилите Simple Smile
Пожелавам ти  успех и с лечението и с бебеправеното

# 6
  • Мнения: 140
Благодаря ти, Nandin  Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 690
По твоя път минах. И ние решихме да правим бебе, пуснах МБ и ЦМ. Излязоха гадините. Беше декември. От 1-ви до 20-ти декември пих АБ и си слагах вагинални 14 дена + 7 дена вагинални за оправяне на флората. Хич и не можах да ида да пусна втора МБ, защото на Коледа от 1 път и вече бях бременна. Много се притеснявах за плода, ама за щастие сега ме ядосва и тича около мен Simple Smile

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте  Simple Smile

За  Streptococcus agalactiae знам че са проблем само по време на раждането защото може да се зарази бебчето докато минава през вагиналния канал. Златният стандарт е да се направи микробиология през 36-та (или там някъде) седмица от бременноста и при наличие на  Streptococcus agalactiae се препоръчва раждане с антибиотици (венозно за мама, и то ако ще раждаш вагинално) както направиха и със мен. Ако сега се лекуват стрептококите, няма никаква гаранция че няма да се появят пак до края на бременността.

Аз бих заложила на възстановяване на вагиналната флора (пробиотици локално както И орално) и бих си направила пак микробиология някъде към 36та седмица.

Има и природни "лекарства" като например скилидка чесън вечер във влагалището (за 10 или 14 дена) и после възстановяване на флората с вагинален душ от кисело мляко и други методи.

Още за натуралните методи: http://www.mothering.com/forum/228-birth-professionals-archive/1 … reatment-gbs.html

http://www.mommypotamus.com/group-b-strep/ (тука има инфо за про и контра относно раждане с антибиотици)

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 12:00 от Empra

# 9
  • София
  • Мнения: 10 642
Какви са тия скилидки чесън във влагалището. Наясно ли какви проблеми може да докара това...  ooooh!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 690
Моля Ви, не си слагайте чесън във влагалището. Живеем в 21в. О, Боже....

# 11
  • Мнения: 10
 Сляпото вярване в антибиотиците и непрестанното им изписване за всичко, даже и за леки настинки, ни докараха до мутирали и резистентни мега бактерии и абсолютен дисбаланс на чревната флора (дисбаланс на флората = нисък имунитет, прочетете малко за човешкия микробиом). Това е 21-ви век, О БОЖЕ!

Не казвам че няма никаква полза от антибиотиците, те наистина спасяват животи в определени ситуации, но за много инфекции има по ефективни натурални лекарства. Това с чесънът е най лесно, иначе има протокол с комбинация от билки. Но какво знам аз, идвам от миналия век!

# 12
  • София
  • Мнения: 10 642
Сляпото вярване в антибиотиците и непрестанното им изписване за всичко, даже и за леки настинки, ни докараха до мутирали и резистентни мега бактерии и абсолютен дисбаланс на чревната флора (дисбаланс на флората = нисък имунитет, прочетете малко за човешкия микробиом). Това е 21-ви век, О БОЖЕ!

Не казвам че няма никаква полза от антибиотиците, те наистина спасяват животи в определени ситуации, но за много инфекции има по ефективни натурални лекарства. Това с чесънът е най лесно, иначе има протокол с комбинация от билки. Но какво знам аз, идвам от миналия век!

Това с чесъна, ще ти докара такова изгаряне на лигавицата, че ще се чудиш какво да правиш

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 690
това с чесъна го казах от личен опит  и пак ще повторя - МОЛЯ ВИ НЕ СИ СЛАГАЙТЕ ЧЕСЪН ВЪВ ВЛАГАЛИЩЕТО!!!

# 14
  • Мнения: 10
Има МНОГО алтернативи на чесънът (който по принцип не дразнел, твърдят акушерки, но има и чувствителни http://holisticsquid.com/alternative-treatment-for-gbs/). Протоколи си има за приемане на билки и добри бактерии както орално така и вагинално (и двете трябва да се правят). 

Natural Alternatives to vaginal garlic include:

    Tea tree oil 2% oil to 98% olive oil soaked tampon. Place tampon in vagina for 4 hours daily times 1 week, then retest for GBS.
    Douche with wheatgrass 2x per week alternating with vaginally inserted plain yogurt 2x week.
    Colloidal Silver, 1 dropper a day vaginally, low dose.


Общи условия

Активация на акаунт