Боядисване на яйца

  • 114 182
  • 428
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 317

С какво ги рисува тези яйца?Много са лъскави.

# 181
  • София
  • Мнения: 39 759
Боже колко сте изписали.
Баба ми си избираше само бели яйца, когато рисуваше. Сварява ги и си чака леко да се охладят. Тя основно си боядисваше червени яйца, и си купуваше някакви текстилни бои. След това слага котела с вода и боята на печката, да се загрее. След това слага и яйцата. Но водата е гореща, восъка се топи напълно. Затова и линиите остават бели.

Миналата година мъж ми се опита да рисува със свещ, но линиите бяха дебели. Восъка се стопи, не помня да е оставял петна по яйцата. Като боядисваш айцата ги сложи в малко по-топла вода.

# 182
  • Мнения: 25 600
Текстилните бои не са подходящи за хранителни продукти!!! Naughty

# 183
  • Мнения: 3 342

С какво ги рисува тези яйца?Много са лъскави.

С лак за нокти.
А колко изхвърлих преди месец... Сега съжалих, че не съм ги запазила за яйцата Rolling Eyes

# 184
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето и нашите сварени яйца - тук се празнува утре!
Боядисани са със сладкарски бои и нашарени с разтопени восъчни пастели.



По-големи снимки може да видите в албума.

# 185
  • Мнения: 22 867
А може ли линк към албума? newsm78 Страхотно изглеждат...........   bouquet

# 186
  • София
  • Мнения: 39 759
Текстилните бои не са подходящи за хранителни продукти!!! Naughty
Може и друг вид да са били, не помня. Мен по интересен ми беше самия процес на рисуването, отколкото бъркането в котела с боята Simple Smile Ама сигурно е било нещо безвредно, нал баба ми нема да трови семейството си Simple Smile

# 187
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Labrex, натисни WWW под снимките на децата в поста ми:) Благодаря - бая играчка беше  - но на мен това ми е страст Simple Smile

# 188
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нат, както винаги-нямам думи, прекрасни яйца. В Бг дали се продават такива пастели?

# 189
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Djemma, благодаря Simple Smile   Hug
Ами предполагам, че продават във всяка книжарница, но ви предупреждавам, ако може не взимайте китайски, защото се пресичат - восъка плува отгоре а боята пада долу. При хубавите пастели, като се нагреят всичко е като еднородна глазура. Топва се с главичката на карфичка и според фантазията се правят точки и запетайки Simple Smile Може да ползвате капачки от някакъв алкохол, защото трябва да се нагряват постоянно. Аз ползвам аромалампа, отгоре слагам ламаринка и капачките. Капачките трябва да са на около 4-5 см рaзстояние от пламъка.

# 190
  • Мнения: 22 867
Labrex, натисни WWW под снимките на децата в поста ми:) Благодаря - бая играчка беше  - но на мен това ми е страст Simple Smile

 Извинявай, ама толкова се заплеснах по снимката в поста ти, че хич не се сетих да се поогледам, след като пишеш, че по-големи снимки могат да се видят в албума. И на големите фотографии яйцата са фантастични! Направо изумявам. Имаш фантазия и ръка! Приятни празнични дни!

# 191
  • Мнения: 404
Много красиви яйца сте направили. Давате ми страхотни идеи за боядисване.

Продават ли се по магазините бели яйца и от къде могат да се купят?
Споделете и как се варят яйцата, че да не се спукат.

# 192
  • Мнения: 153
За да не се пукат,ако ги вариш примерно сутринта,ги изкарваш от хладилника предната вечер.Варят се на ниска температура,аз не засилват котлона на повече от 2-ра степен.Бавно завират,но пък не се чупят.Може да се подсоли и водата,в която се варят яйцата.

# 193
  • Мнения: 153
Цитат
Ето и нашите сварени яйца - тук се празнува утре!
Боядисани са със сладкарски бои и нашарени с разтопени восъчни пастели.

Наталинче,яйцата ти са много красиви!
Един въпрос-след като ги боядисаш ли ги рисуваш с разтопените пастели или преди това?

# 194
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Украсявам с пастелите след боядисването - яйцата трябва да са изстинали. Още нещо с олио се лъскат чак след украсяването с пастелите. Иначе восъка няма да държи!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт