Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това?

  • 2 575 977
  • 50 159
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 478
Пускам темата, така дълго обсъждана вече в една друга тема.
И така наболяла. Нека всеки каже болката си и предвижданията си за бъдещето на Европа.
Вие сте.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 19:46 от Tatti

# 1
  • Мнения: 18 549
Като гледам се страхувам. Няма да философствам какви мисли ме спохождат,само последните-да не се върнем век назад,без токи  вода,без лекарства и  подобни  неща.Защото ако не овладеят ситуацията,може да погърмят.Пък знам ли , и на бабите може да дадат пушки...да погърмим.

# 2
  • Мнения: 21 450
 Казах вече моята прогноза - до една година ще почнат по-сериозно да отсяват бежанци от икономически емигранти, ще депортират голяма част от вече навлезлите и ще прекратят безразборното пълзение на кой където му харесва, за сметка на по-големшки лагери.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 956
На мен ми е чудно защо се прави малко по овладяването на конфликта там? Тези хора бягат за да спасяват живота си. Не трябва да се обвиняват те, а тези, които са подпалили и подклаждат конфликта.

# 4
  • Мнения: 2 237
Тъй като се заговори точно за Франция в другата тема, аз пък ще отговоря с колониите им. Няма да ги изброявам, сами можете да погледнете. То не може да източваш и после да се чудиш тези хора защо са дошли точно при теб, че и недоволстват.

# 5
  • Мнения: 21 450
 Да са източили, да са източили ,колко точно да са източили. И източването обикновено върви с мисионерски училища, болници и други едни работи. Като престане колониалното робство, робите, незнайно защо не се радват, ами гледат да отидат у колонизатора.

# 6
  • Мнения: 14 478
То не може да източваш и после да се чудиш тези хора защо са дошли точно при теб, че и недоволстват.

Французите, които си продават къщите в Кале и бягат панически нищо от никъде не са източвали.

Не трябва да се обвиняват те, а тези, които са подпалили и подклаждат конфликта.

И кои са го подпалили? И как ще ги спреш? Ще пратиш европейци да се бият в Сирия? Защо да мрат тези войници там?

# 7
  • Мнения: leet
Аз си мисля, че са му изтървали края. Лошото е, че нуждата от млада кръв в стара Европа надделява над здравия разум. Гледайки тълпите от емигранти, сред майките с деца, ясно се открояват и млади мъже, които убедена съм не бягат от ужаса на войната, а идват да посеят тероризъм. Уточнявам - нямам нищо против хората, моито бягат със семействата си и търсят по-добро бъдеще, добре са дошли. Но едно 10% от тях са си чисти терористи и именно от тях ме е страх. Въобще си мисля, че едно време не са успели насилествено да ислямизират Европа, а сега ние сами ще си докараме този кошмар на главите.

# 8
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тези хора бягат за да спасяват живота си.

Всичките ли? Не мисля.
Май някои хора нямат изгода от потушаване на конфликта, а от уж "лекуване" само на симптомите.

# 9
  • MI
  • Мнения: 11 803
Интересна тема. Не знам какво ще стане, почвам вече да се плаша. Iris, и да ги отсеят пак няма да се реши проблема. Само в Италия тази година ще са минимум 200 000. 2/3 да върнат, пак остават около 70 000. За една година. Сложи тези дето влизат от Балканите. И колко още се готвят да дойдат, защото конфликтите не утихват. Увеличват се всеки месец пристигащите.

За мен единственото решение е инвестиране и дори директна намеса в зоните където има конфликти и от където идват мигрантите. Всичко останало ще даде само временно решение.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
На мен ми е чудно защо се прави малко по овладяването на конфликта там? Тези хора бягат за да спасяват живота си. Не трябва да се обвиняват те, а тези, които са подпалили и подклаждат конфликта.


Така де, конфликта в Сирия и Либия бяха подкрепени и
осъществени с пълната поддръжка на Европа. Кой смее
да обвини прогресивния запад за действията му?

# 11
  • Мнения: 2 600
Това са хора със съответния манталитет /като нас/- липса на съзнание, което изгражда основно протестантските и по-малко католическите общества, на които "блазим" /завиждаме. Но докато един руснак, поляк, българин /даже като Чирков/, отива и се вписва в обществото, то тези фалшиви бежанци са добре дишли в такива обеми, че няма в какво да се интегрират - само мъжете са колкото цели градове. Те ще установат своя начин наживот, от който уж бягат.

# 12
  • Мнения: 14 478

За мен единственото решение е инвестиране и дори директна намеса в зоните където има конфликти и от където идват мигрантите. Всичко останало ще даде само временно решение.
Това значи нова колонизация. Нали Европа се ДЕколонизира.

# 13
  • MI
  • Мнения: 11 803

Това значи нова колонизация. Нали Европа се ДЕколонизира.

Да, както деколонизира Саркози преди няколко години и сега му сърбаме всички попарата...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Тези хора бягат за да спасяват живота си.

Всичките ли? Не мисля.


Вероятно не всичките, но огромна част. Едва ли някой ще може да ги "прецеди".

Общи условия

Активация на акаунт