Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и.../Тема 2/

  • 106 397
  • 759
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Не всички такива зони са забранени.плащаш и влизаш. Може хотела паркинга да са ти вътре.

Когато хотела е в такава зона задължително предварително хотелиера изпраща номера на колата на полицията. Ако ви няма в списъка - глоба около 100 евро.

Аз до тук има хиляди километри в Италия и не съм видяла ZTL за който да платиш при влизането.  Wink

# 421
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Здравейте! Търся на сайта на Трениталия някакъв по-ранен влак от Бари до Лече за края на юли, в неделя. Първият възможен е около 12 часа. За по-ранни дати, включително през юни, виждам, че има и в около 9 часа. Тепърва ново разписание ли се очаква да бъде заложено?
А друг вариант за превоз с обществен транспорт отиване и връщане по направлението в рамките на един ден дали има? Благодаря ви bouquet
Регионолните влакове се публикуват само за седмица напред, затова не ги виждаш.
Интерсити влакове не виждам за твоя период, предполагам, че ги публикуват за около 2 месеца напред.

И аз с въпрос тук. Искаме за ден да видим Изола Бела, Изола Пескаторе, Изола Мадре и Вила Таранто. Да, но няма да ни стигне денят и нещо трябва да отпадне. КОе да бъде?  newsm78

# 422
  • Мнения: 743
Здравейте! Търся на сайта на Трениталия някакъв по-ранен влак от Бари до Лече за края на юли, в неделя. Първият възможен е около 12 часа. За по-ранни дати, включително през юни, виждам, че има и в около 9 часа. Тепърва ново разписание ли се очаква да бъде заложено?
А друг вариант за превоз с обществен транспорт отиване и връщане по направлението в рамките на един ден дали има? Благодаря ви bouquet
Регионолните влакове се публикуват само за седмица напред, затова не ги виждаш.
Интерсити влакове не виждам за твоя период, предполагам, че ги публикуват за около 2 месеца напред.

И аз с въпрос тук. Искаме за ден да видим Изола Бела, Изола Пескаторе, Изола Мадре и Вила Таранто. Да, но няма да ни стигне денят и нещо трябва да отпадне. КОе да бъде?  newsm78

Изола белла е най-красивия остров,16 евро е входа и си ги заслужава всичките, половин ден минава неусетно ако погледаш магазинчетата,аперитив и обяд, следобеда на изола мадре или деи пескатори -първия е с невероятен парк а втория е друг свят -безкрайно очарователен,шопинга също отнема време-специализирани са в зоната в копринени изделия и натурални сапуни,цените са като за туристи Sunglasses
стреза също отнема няколко часа -много очарователно градче е
 най-добре да се отседне на езерото -в стреза за който няма проблеми с бюджета, в арона или другаде с по-ограничен бюджет
разходките следобед и вечер в стреза покрай езерото са много приятни а атмосферата от други времена.

# 423
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Ние взехме лодка от Стреза на принципа на хоп-он хоп-оф. Маршрута, който беше е Мадре, Белла и Пескатори. Препоръчвам хапване на Изола Пескатори в типично италианско ресторантче.

# 424
  • Мнения: 3 788
Здравейте
Колебаем се къде да отидем в края на май, но много клоня вече към Италия
Може ли съвет-колебанието е между Рим и Пиза, като в Рим ще кацаме на Фиумчино или както там се казва летището, то извън града ли е?
Имате ли представа за цените там?
За двама души за 5-6 дни (без нощувки) горе-долу какви ще са разходите (с хранене поне 3 пъти дневно за двамата)? Как седят нещата с градски транспорт? И в Рим цени за Колизеума и Ватикана къде да открия? Нещо не се ориентирам в нета, навсякъде пише различни цени.
В Пиза освен кулата има ли какво да се види?

# 425
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Имаме ден и половина на Маджоре, с 2 нощувки в Стреза.
Половината ден е за Стреза, а целият - за 3-те острова. Обаче гледах Вила Таранто и Вила Палавичино - и те ми харесаха, но не мога да ги сместя във времето. Или ако сместя едната вила, вероятно ще препускаме, а не ми се иска. Въпросът ми беше това ли е оптималната програма или да заменя Изола Мадре с Вила Таранто?

# 426
  • Мнения: 743
Имаме ден и половина на Маджоре, с 2 нощувки в Стреза.
Половината ден е за Стреза, а целият - за 3-те острова. Обаче гледах Вила Таранто и Вила Палавичино - и те ми харесаха, но не мога да ги сместя във времето. Или ако сместя едната вила, вероятно ще препускаме, а не ми се иска. Въпросът ми беше това ли е оптималната програма или да заменя Изола Мадре с Вила Таранто?

понеже имате много малко време стойте си на островите,които имат също вили и градини,въпреки че за един ден и там си е препускане и чакане по опашки,особено ако има много туристи.

# 427
  • Мнения: X
Парка на Мадре е много хубав. Не бих го пропуснала.

# 428
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Благодаря  bouquet
МЯсто за вечеря в Стреза, което да не ни разори, можете ли да препоръчате?

# 429
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Здравейте! Търся на сайта на Трениталия някакъв по-ранен влак от Бари до Лече за края на юли, в неделя. Първият възможен е около 12 часа. За по-ранни дати, включително през юни, виждам, че има и в около 9 часа. Тепърва ново разписание ли се очаква да бъде заложено?
А друг вариант за превоз с обществен транспорт отиване и връщане по направлението в рамките на един ден дали има? Благодаря ви bouquet


Регионалните влакове вече се виждат за малко над месец (преди беше 1 седмица) напред.
Лятното разписание влиза в сила след средата на юни.
Изчакай още малко.

За автобуси питай в темата за Бари.


Не всички такива зони са забранени.плащаш и влизаш. Може хотела паркинга да са ти вътре.

Когато хотела е в такава зона задължително предварително хотелиера изпраща номера на колата на полицията. Ако ви няма в списъка - глоба около 100 евро.

Аз до тук има хиляди километри в Италия и не съм видяла ZTL за който да платиш при влизането.  Wink


Ако се има предвид, че не спираш, за да платиш и да влезнеш е така.

Иначе в Милано влизането в централната зона е със заплащане.

Ако паркираш на сини линии плащането става в момента, в който си вземеш билета от машинката, ако си на подземен паркинг - до края на деня трябва да платиш ZTL и т.н. различни варианти.


# 430
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря за транспортното инфо, момичета! bouquet

# 431
  • Мнения: 1 678
Здравейте
Колебаем се къде да отидем в края на май, но много клоня вече към Италия
Може ли съвет-колебанието е между Рим и Пиза, като в Рим ще кацаме на Фиумчино или както там се казва летището, то извън града ли е?
Имате ли представа за цените там?
За двама души за 5-6 дни (без нощувки) горе-долу какви ще са разходите (с хранене поне 3 пъти дневно за двамата)? Как седят нещата с градски транспорт? И в Рим цени за Колизеума и Ватикана къде да открия? Нещо не се ориентирам в нета, навсякъде пише различни цени.
В Пиза освен кулата има ли какво да се види?
За Пиза, качване на кулата - 18 евро на човек, купихме си билети предварително, но на място. Катедралата е безплатна, за Баптистерия и Покритото гробище Кампосанто платихме 7 евро възрастен, дете (11 г) безплатно. Заслужава си да се видят. Има и музей, в който са изложени фрески от Кампосанто и други неща, но ние не влязохме. Има и други църкви. Площадът дей Кавалиери също е хубаво да се види.

# 432
  • Мнения: 340
Здравейте, може ли един бърз въпрос?
Кой е най-прекия и бърз път с обществен транспорт от летището в Бергамо до Варена (Комо)? С Трениталия виждам, че е около час и половина с едно прекачване на Леко, но нещо с автобусите не се ориентирам...или това е добър вариант?

И още нещо: кое от градчетата на Комо е най-приятно и същевременно подходящо като изходна точка за двудневна обиколка на езерото?
Благодаря предварително  Hug

# 433
  • Milano
  • Мнения: 3 658
С влака най-добре (от гарата в Бергамо - дотам с автобус н.1 от летището), прекачването е за 1 спирка.

Варенна е градчето в провинция Лекко, Варена е в провинция Тренто.

Изяснили ли с те си какво искате да видите и как, с корабче?

Ето един сайт да добиете представа за различните градчета, разположението им и придвижването по вода:

http://www.navigazionelaghi.it/ita/c_localita.html

# 434
  • Злокучене
  • Мнения: 456
''Дзона трафико лимитато'' (ZTL) означава зона с ограничено движение.
Ограничението може да е различно в различните градове - може да е със заплащане, може да е само за резиденти и т.н.


Аз харесвам Сан Лео:

https://www.google.it/search?q=san+leo&rlz=2C1OPRB_enIT0537I … =1280&bih=694

Отгоре в ресторанта на крепостта на върха има страхотна гледка.

Освен че, е сред 25-те най-красиви кътчета на Италия.
По Сан Марино никога не съм си падала, едно време поне нямаше този наплив на руснаци.


Имайте предвид, че Болоня е кошмар за автомобилистите - малко вероятно да не попаднете в задръстване, особено виждайки часа на тръгване.
Голям разделителен възел е - 3 магистрали се отделят там, плюс околовръстното на града се ''влива''.
Добре поне, че преди няколко години пуснаха третата лента, макар и да са по-тесни сега са 3.


Ако бях на ваше място щях да гледам да мина Болоня към 7ч.


Към 7 сутринта?
А за Сан Марино ще има ли задръстване в 5 вечерта.
Тъкмо си мислех да питам за задръствания.
Това с Болоня  леко ме притесни. Може ли да се избегне и да се мине долу към римини(там по крайбрежието). Ще се радвам на идеи да избегнем задръстванията и благодаря за споделянето.
Скрит текст:
Сега почивните дни си засекох - 4 часа път сама, спирах само на бензиностанция; Връщах се с малката, която пътува по принцип по -зле става и лошо. Тя заспа в колата и същото го взехме за 5 часа при условие че 30 - 40 мин бяхме на пазар от тези 5 часа. Ние всеки ден пътуваме по много и мисля че ще издържат децата, но все пак ми е важно вашето мнение за тези задръствания. При път 6 часа ако завършим с още 2 часа висене в задръстване няма да ни е никак приятно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт