МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 60-та ТЕМА

  • 80 084
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Бъркалката е като оригиналната, не намирам разлика, но няма как да ги сравня в буквалния смисъл  Laughing .

# 301
  • София
  • Мнения: 44 160
Благодаря, ще видя все пак в бг в понеделник какво ще ми кажат, ще взема да се обадя, ако я има тук на подобна цена, предпочитам... пик ако не ще се възползвам от линка, който си ми пуснала Simple Smile

# 302
  • Мнения: 175
Здравейте, имам нужда от помощ с една хлебопекарна - NEO BM-201. Майка ми ми я даде да я ползвам, но не може да намери упътването, а аз цял ден се ровя в нета и не намирам да си сваля. Някой ако има упътване или линк, ще бъда много благодарна. Simple Smile

п.с. Ако пък някъде е обсъждано вече, пак да ме насочите, че с бебето няма как да изчета 60 теми Simple Smile

Лек ден на всички Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 44 160
https://parzheireronivandiastakdidjuvenet.wordpress.com/2015/04/ … -201-user-manual/ тук има нещо, но дали е това, което търсиш...

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Да направиш хляб в хлебопекарна не е сложно.
Хлебопекарната ти  е с грамаж на тесто 750-900 гр.
Пропорциите са на 100 гр. брашно, 60 мл. течност (айран, вода, яйце, доматен сок и др.), 1 гр. прясна мая
Сол, захар, мазнина на вкус около 1-2 ч.л.
Семена и ядки, сирене, колбаси и др. по желание на звуковия сигнал
За 900 гр. тесто ще бъде 330 мл. вода, 550 гр. брашно, 6-7 гр. мая, сол, захар, олио ( масло, зехтин), по 1-1,5 ч.л.
Програмата за първи път ако правиш пусни на 1-ва базова и после експериментирай. Ако искаш по-пухкав хляб пусни френски. Не знам какви са програмите и, а в нета не намерих по голямо изображение, за да ги видя. Нагласи за коричка по светла, средна или тъмна, нагласи за грамаж и пускай смело. Наблюдавай тестото в началото като започне да бърка трябва да не маже под бъркалката да е хубава еластична топчица, ако трябва се добавя малко вода или брашно.
Иначе за самата хлебопекарна прочетох, че има доста програми. Ще можеш да си правиш и кекс и козунак. Има и за сладко, но не го препоръчваме повечето във форума.
 Lady-Godiva, Ако нещо не е ясно пиши, може и на лични. Успех.

Последна редакция: нд, 29 ное 2015, 17:50 от Ani Ka

# 305
  • Мнения: 107
Моята е Краун и е с един реотан. Аз имам същия проблем с изпичането на хляба отгоре. При мен проблемът идва от капака на самата хлебопекарна. Аз слагам алуминиево фолио под капака като гледам да не запушвам отворите. Така хлябът ми се изпича перфектно. Не знам Горение как работят, но може да пробвате с фолио.

Моята е Sapir и я имам от две години.Също така е с един реотан и отгоре оставанеизпечен,но не съм се сещала да сложа фолио.Ако може да ми кажете точно как го поставяте.

# 306
  • София
  • Мнения: 44 160
Моята е с 1 реотан и  хляба се изпича идеално отвсякъде.

# 307
  • Мнения: 1 932
Моята е Краун и е с един реотан. Аз имам същия проблем с изпичането на хляба отгоре. При мен проблемът идва от капака на самата хлебопекарна. Аз слагам алуминиево фолио под капака като гледам да не запушвам отворите. Така хлябът ми се изпича перфектно. Не знам Горение как работят, но може да пробвате с фолио.

Моята е Sapir и я имам от две години.Също така е с един реотан и отгоре оставанеизпечен,но не съм се сещала да сложа фолио.Ако може да ми кажете точно как го поставяте.


Здравей,
Както съм написала, проблема при мен е от капака.
Изрязваш алуминиевото фолио така, че да покрива казанчето. Важно е да не запушва отворите около него и тези на капака. Фолиото го слагам преди хлебопекарната да започне да пече. Поставям го с лъскавата част надолу.
При мен се получава и хляба се изпича и отгоре.
Желая ти успех.

# 308
  • Мнения: X
И аз слагам фолио на люка и си пече по -добре.
  Вадя хляба около 15 мин след сигнала - така коричката се доизпича и хляба излиза по-лесно от казанчето.

# 309
  • Мнения: 855
Здравейте Simple Smile преди няколко дена станах собственик на хлебопекарна- първата в живота ми  Crazy Подарък от брат ми. Не съм разглеждала модели, нямам идея как се прави хляб, но ще започвам да гледам рецептите тук. Искам да пробвам днес и вероятно ще видя рецепта от книжката, предполагам няма да се получи перфектно, но смятам да се усъвършенствам. Сега ще я пусна за 10 мин празна...така пише в книжката и после ще се пробвам с хляба. Моделчето е на Горение- http://www.emag.bg/hlebopekarna-gorenje-550-w-900-gr-15-programi … bkc/pd/D7WC9YBBM/
Гледам, че не е много мощна..четох няколко странички от темата и видях, че има по-мощни моделчета, но тъй като вече имам, няма да сравнявам много. За втората ще му мисля  Crazy
Ако някой има същото моделче, може да ми помогне с някои тънкости или сполучлива рецепта  Hug bouquet

# 310
  • Karlovo
  • Мнения: 533
И аз да питам за съвет от някой ,който има наблюдение на повече пекарни или просто има някоя от показаните .Моето казанче няма да стане ,при избиването на бъркалката се счупи и оста или там както се казва това на което се поставя бъркалката .И сега съм си харесала три модела ,които са с по голям капацитет.Моля за мнения .Ето ги и тях -
http://www.techmart.bg/products/product_details/29740 - KENWOOD BM 900
http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-GORENJE-BM-1400-E/p/822917- GORENJE BM 1400 E
http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF611838/p/824700 - TEFAL PF611838
Много народ сме и по малка няма да ми върши работа .Намерих и Силвър крест ,но без гаранция .

# 311
  • София
  • Мнения: 2 922
 Аз ползвам Мулинекс, който е първообраза на този Тефал. Машинката е добра и вече две години работи безотказно, като меси всеки ден поне по един хляб. Два пъти беше натоварвана със замесването на козунаците и се справи безпроблемно с по 4 месения на пълен капацитет. Не е най-изпипаната като функции, но се оказа най-добре изработената.

# 312
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте,
Имам мулинекс с 2 бъркалки.
Издирвам, рецепти, за черни хляб, ръжен, пълнозърнест с лимец и пр.  bouquet

# 313
  • София
  • Мнения: 2 922
 Тук нещо може и да ти хареса - http://www.1001recepti.com/s/211308-hlebopekarna

# 314
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
И ние сме с първообраза на Тефал - Мулинекс за 1,5 кг. /По-рано обсъждахме в темата, че хлебопекарните Мулинекс се спират и на тяхно място вече ще са Тефал. Собственикът е един и същ./

От 2009 година я имаме и от тогава купен хляб у дома не е влизал. До сега е ремонтирана два пъти и в момента е за трети път на ремонт /за тези 6 години/. По-изгодно е да я ремонтирам, отколкото да купя нова, защото държат цена. Тъй като е много експлоатирана /питки, козунаци, двойни дози сладки и пр./, куплунгът и осите се изтъркват. Надявам се  в понеделник да е готова и да я взема. От тази гледна точка, както вече обсъждахме - наличието на сервизно обслужване и резервни части има значение.

В момента съм замесила ръчно една голяма доза хладилно тесто /да имам за няколко дни/, че сме свикнали на домашен хляб. Тази вечер ще е питка, а за утре ако не ми се занимава - просто ще опека хляб във фурната, като ползвам старото казанче.

Общи условия

Активация на акаунт