Колко често го правите?

  • 1 834
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Кърмя обикновено 4 пъти през деня - преди всяка твърда храна, а през нощта - както дойде 1-3 пъти

# 31
  • Мнения: 266
Бебка цоцка когато  си поиска и по колкото си иска LaughingОт няколко нощи се буди през час,два и докато не цоцка не мирясва Mr. GreenАз си мислех,че само моето зверенце виси на гърдите ми денонощно Laughing

# 32
  • Мнения: 670
Кърмя 7- 8 пъти в денонощието.

# 33
  • Мнения: 4 242
Доста често, особено напоследък Grinning, има-няма десетина пъти в денонощие.

# 34
  • София
  • Мнения: 419
Ох, много труден въпрос. Всеки път преди консултация с педиатъра тренирам, тренирам, измислям си колко пъти "би трябвало", според великата българска педиатрична школа да се кърми на тая възраст, и - като ми изпраска тоя въпрос, си гълтам готовите отговори и почвам да мънкам.
А и като ме забие със следващия - колко яденета вече заместихте и в колко часа - почвам да се червя като ученичка.

Ми 'ич нИ знам и нИ мога да сА насиля да му ги броя- понякога яде по 10-12 пъти - буди се да помляска по пет-шест пъти нощем. Понякога пък яде 5 пъти дневно и спи цяла нощ непробудно. Аз какво да правя -средноартиметична ли, що ли?

# 35
  • Мнения: 337
в повечето случаи по 5-6 пъти на ден, понякога стават повече защото напоследък започва да се заблейва и спира да цока и аз го махам от гърдата за да си знае че е там само за папкане, тогава следващото хранене може да е след 1 часа или 1,5 час, тогава стават повече. През нощта не се кърмим още от родилното. До сега да се е случвало не повече от 10тина пъти да поиска и то ако вечерта не е хапнал достатъчно Peace

# 36
  • Мнения: 641
Минимум три пъти, точна бройка едва ли мога да докарам Grinning.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 823
Когато е на ясла суче веднъж като се приберем и втори път за приспиване.Отделно суче от 2-3,до 3-4 пъти по време на ноща.А като не е на ясла суче поне 5-6 пъти през деня и пак толкова през ноща.

# 38
  • Мнения: 790
През деня около 3-4 пъти, ако има падане - повече.
 Лошото е, че и нощем се буди по 2-3 пъти, но са се задали три кътника наведнъж  smile3511

# 39
  • Мнения: 30
Сега сме на 6-7 кърмения. Но по едно време през втория месец хапваше по 5 пъти на ден и за шок и ужас на нашето педи спеше по цяла нощ, както и досега. Сега просто се буди по-рано и не си проспива яденетата.

# 40
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Според мерака, но не по рядко от 2-3 пъти дневно  Grinning

точно така сме и ние Flutter Grinning Wink

# 41
  • Мнения: 171
Ако може да се намеся в темата с един въпрос.
Ние също сме на поискване, но май се пообърках напоследък, защото почна по честичко да иска и аз май сменях циците и едната се запуши. Та въпроса ми е, ако суче на по малко от 3 часа да давам ли само 1-та цица, колкото иска. Той вече е голям и май си я изсуква...

# 42
  • Мнения: 171
Забравих да пиша - много 10 пъти, пък  вечер като се почне да не ви говоря - може и през 30 мин да ми виси на цицата  #Crazy

# 43
  • Мнения: 1 680
Ако може да се намеся в темата с един въпрос.
Ние също сме на поискване, но май се пообърках напоследък, защото почна по честичко да иска и аз май сменях циците и едната се запуши. Та въпроса ми е, ако суче на по малко от 3 часа да давам ли само 1-та цица, колкото иска. Той вече е голям и май си я изсуква...

Как ти се е запушила, като сменяш гърдите? Принципа е да предлагаш и втората като се насуче от първата. Аз предлагам винаги и двете на едно кърмене и до сега не съм имала проблеми...

А за протокола: 4 пъти денем и 2 пъти нощем.

# 44
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Различно,не по-малко от 5-6.

Общи условия

Активация на акаунт