Съвет за име на момиченце....

  • 20 149
  • 303
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 379
Груьо е меко казано неприемливо в днешно време!
Ужас.  Shocked
Добре, че са го сменили името.

# 106
  • София
  • Мнения: 44 106
А на баба Анче (Ангелина) какви предложения имате?
Ангелина не е зле по принцип. Анджела е вариант.
с Ан- харесвам най-много Аника. Антоанета също, Анита  също става..

Тези горните какво ли щяха да правят ако дядото бе по-дълголетен...

# 107
  • Мнения: 46

Ангелина е хубаво. А какво мислите за Людмила?

# 108
  • Мнения: 1 750
Аделина, Алина Peace

# 109
  • Мнения: 493
 На мен ми е любопитно АЛЛАНА да даде предложения. Кои имена за нея са подходящи в случая. Защото постоянно критикува. Очаквам с нетърпение....

# 110
  • Мнения: 1 174


Тези горните какво ли щяха да правят ако дядото бе по-дълголетен...

 Какво щяха да правят, да го представят пред хората като Габи и да се надяват да не им се налага да му казват/ пишат името.

Харесвам Ализа, израелско име е ,колежка се казва  така. Беше страно първите 3 часа.

# 111
  • Мнения: 1 196
Аника, Ани, Аделина, Анджела, Ава, Александра, Алмира, Анита....

# 112
  • Мнения: 5 259
На мен ми е любопитно АЛЛАНА да даде предложения. Кои имена за нея са подходящи в случая. Защото постоянно критикува. Очаквам с нетърпение....
Дала съм предложение още в първото си мнение по темата. Иначе не виждам смисъл да предлагам имена, които на мен ми харесват, при положение, че имаме коренно различен вкус. Например споменатите Вангелия, Божена, Христия, Анилия, Стеляна, Стамена за мен изобщо не са адекватни имена за дете, родено през 2015.
Бих те посъветвала да идеш в темата за странни и необичайни имена. Там може да намериш това, което търсиш, предложенията са доста шокиращи за мен, което значи, че на теб може да ти допаднат.

# 113
  • София
  • Мнения: 44 106


Тези горните какво ли щяха да правят ако дядото бе по-дълголетен...

 Какво щяха да правят, да го представят пред хората като Габи и да се надяват да не им се налага да му казват/ пишат името.

Харесвам Ализа, израелско име е ,колежка се казва  така. Беше страно първите 3 часа.
Е, това до време, като почнат ясли, детски градини, училища, няма как просто да го представяш както си решиш.

# 114
  • Мнения: 493
 Е те онези от първия пост отпаднаха отдавна... Сега имаме друга чуденка- на дядо, или на баба, или на деня, на красотата, и т.н. Нямам си идея.... Чудя се... Славея/Славина, Ангела, Ани, Доротея?????

# 115
  • Мнения: 8 892
Кога всъщност ти е термина?

# 116
  • Мнения: 493
 Има време.... по принцип 4 февруари. Но понеже ще раждам секцио, така се дърпа напред... сигурно края на януари. Знам,че има време,

# 117
  • Мнения: 8
Аз се казвам Марина и никога не бих кръстила детето си Марина.  Като дете познавах само още една Марина. В училище и изобщо навсякъде постоянно бъркаха името ми с Мартина, Мариана, Марияна, Мария, Мариета, Мариела...  Може би сега е различно.  Надявам се да е така - струва ми се, че името е по-популярно сред децатав България.

От доста години живея извън България и тук също познавам само още една Марина - моя приятелка, руска еврейка.  Оствен това Марина се ползва като фамилно име.  Всеки път като се обадя в ресторант за резервация под името Марина ме питат кое е първото име... 

На английски марина означава паркинг за лодки...

И в крайна сметка никой от близките ми не ме нарича Марина - в къщи аз съм Мими, Мима или Мимо в зависимост от настроението на събеседника ми.

От имената в списъка Нина и Тина ми харесват.  Тина ми напомня за талантливата журналистка Тина Браун.


Може и Лена и Лина съответно.
И Красина не ми харесва.
на -ина завършващи харесвам Марина, Алина, Ирина, Калина, Нина, Николина, Тина, Валентина....

# 118
  • София
  • Мнения: 44 106
Какъв роман за Марина.... не че темата има обшо с името...
Скрит текст:
Понеже аз се казвам така - само един човек ми е бъркал името - тъпо и упорито години наред... може би му беше закачка, може би толкова му беше акъла...знам ли.
Познавала съм други Марини - единици, което страшно ме радва, че не е масовка, сега по площадки малко по-често го чувам, но пак е рядкост.
Ако някой ми каже Мими ще го обезглавя...Simple Smile Харесвам си името.
На английски се ползва за пристанище на яхти, също значи и военно-морска флота, но най-вече просто - морска.

А в нашите горещници е oгнената Марина,  по народно му покровителка на бурите и пожарите и  господарка на змиите Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 окт 2015, 12:51 от Angel_Dust

# 119
  • UK
  • Мнения: 4 308
Марина е съвсем хубаво име според мен. Нито е непознато, нито е странно, нито е труднопроизносимо. Много си е добре даже, познавам малки деца с това име.

Общи условия

Активация на акаунт