Студенти в UK - 5

  • 105 265
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 994
Има право да добавя до 5 броя

Кога? След като си пусне апликацията ли?
Ние не сме го ползвали този вариант. Но съм чела, че някои си запазваха по една, две бройки за по-късен етап но до15 януари за да видят какви оферти изпращат и да могат тогава да ги добавят.
Друго което съм чела в друг форум, едно момче си беше оставило 1 място за да може да го ползва за клиринг ако се наложи.
И всичко това четено от мами и студенти които са го правили. Само не ми е ясно дали и каква такса ще се плаща в този случай.
Да очакваме включване от най- големите специалисти...... Мами, очакваме помощ newsm78 Моля Hug

# 301
  • Мнения: 508
valha , благодаря ти  за обясненията, както винаги си много изчерпателна и полезна с отговорите си! Май наистина си е сложничко от тук да се прави каквото и да било.То договори, предплати...
Слагам някои сайтове които съм гледала, може и на други да са полезни:
http://www.rightmove.co.uk/student-accommodation/find.html?locat … dentifier=STATION^7391&insId=1&sortType=8&displayPropertyType=flats&radius=1.0&index=12

https://sturents.com/student-accommodation/portsmouth/portsmouth … skCFUHnwgodpp4Erg


http://www.accommodationforstudents.com/searchresults.asp?page=1 … mp;orderby=latest

Общо взето ги разглеждам,да видя как вървят цените, снимки гледам и това е.
И не ми е ясно,ако ще са наема къща/ обикновено са 3-4-5 спални/  трябва ли всички деца едновременно да преговарят за къщата, или може примерно да кандидатстваме за една стая. Питам за това,тъй като дъщеря ми е сама, и ако евентуално не си намери от никоя група в нета съквартиранти,как може да действаме. Може ли примерно да пишем на някой собственик на избрана къща , казваме че търсим една стая и така.
Иска ми се в апартамент, по-добре е разбира се отколкото къща и то първи етаж-даже е страшничко...

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 14:29 от stani.1997

# 302
  • Мнения: 157
Irenaria , нещо не разбрах от цитата както си го написала. Дъщеря ти има оферта от Нюкасъл така ли е? Моята също сега подаде документи и има оферта от Нюкасъл, Портсмут и Шефийлд Халам. Чуденето е за фърм- Нюкасъл или Портсмут. Харесва и двата града, но нали гледаме и придвижването до там, Нюкасъл е далеко,но пък има голям избор за общежития,освен предлаганите от университета, има и много частни/ подадат ми разни сайтове/,  в Портсмут пък общежития не са гарантирани за всички първокурсници,ако ще трябва да се квартира още за първата година...не знам как ще стане тук от разстояние.
Вие от къде имате оферти?
Как ще разбереш, като не знам как съм го написала така и вмъкнала този текст. Ние имаме оферта от Нюкасъл, Кент, Рединг и Ланкастър. Чакаме от Стратклайд. Първото и желание е Нюкасъл, но вече взе да се двуоми - плаши я разстянието и пътуването. Не знае какво да реши? Или поне аз така си мисля. А вие каква специалност сте кандидатствали?

# 303
  • София
  • Мнения: 752
Има право да добавя до 5 броя

Кога? След като си пусне апликацията ли?
Ако се кандидатства само за един университет, се плаща половин такса. Ако се кандидатства за два или повече (до 5) се плаща цялата такса. Т.е. дали ще кандидатстваш в 2 или в 5 университета и дали ще платиш наведнъж или на два пъти, цената е еднаква. Така ми обясни моят кандидат-студент. Първата такса я е платил с карта.
На мен притесненията са ми, да не почнат да се запълват местата и университетите да поставят по-високи изисквания или да отказват... Thinking Но пък от друга страна, май почти всички от "нашите" университети са от тези, които изпращат оферти, след като всички подадат...

# 304
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
stani.1997 , нека дъщеря ти хубаво да разгледа предметите, които изучават за нейната специалност и в двата университета, и да прецени накъде клонят везните. Иначе от Портсмут наистина е по-удобно да пътуваш, има директни автобуси до Хийтроу, моята щерка това го разбра след първата година и то аз я питах няма ли директен автобус, преди това пътуваше влак-автобус с минаване през подлези барабар с всичкия багаж. Влакове директни до Гетуик също има, спират на самото летище,  само дето последния влак е вечерта и за ранни полети е малко неудобно.
Обикновено ако се дава цяла къща,  събират се 4-5 човека и си наемат цялата къща, както и Merry е писала за синът й. Има варианта и  само стая да наемеш, тогава в тези сайтове за обяви като пуснеш 1 спалня излизат обяви и ако там пише - shared, това значи че дават само 1 спалня и ти делиш общите части с други.
При нас,
Скрит текст:
както писах дадоха парола на щерката да влезе в сайт, само за студенти от Портсмут, търсещи квартири. Там се запознаваха и събираха на групи. Тя имаше предложение да се включи към една група, но бяха само момчета англичани и някак ни достраша. Тогава работеше на морето и между почивките се опитваше да си търси квартира, нямаше много свободно време. Решихме да рискуваме и на място да търси, бяха се запознали няколко българчета и уж заедно да търсят една цяла къща, но кой как пристигнеш и се спасяваше как можеше. И така щерката замина с платени в хостел 2 нощувки, еми след втората остана на улицата, нормално за 2 дена, то не си се ориентирал още, пък ние искаме квартира да намери, ама кой да се сети, кой да се сети, че може няма да има свободни стаи нито в хостелите, нито в хотели. Беше помолила едно от момчетата да пита дали настаняват временно в неговото общежитие и то беше така настанено, не питало, така решава барабар с целия багаж да отиде в едно общежитие и да се моли временно да я настанят. Оказа се, че имат такава възможност, да знаете,
МОЖЕ временно да те настанят, те са общи стаи с няколко легла и ти помагат да си намериш квартира, това не го знаехме, разбира се и щерката не беше проучила тази възможност предварително. Така се събра с французите и испанците, те бяха Еразъм, заедно търсиха с човек от университета първия ден, с едно бусче ги разкарваха, после сами продължиха да търсят. Останаха там повече от месец, докато се настанят в къщата. Къщата беше с 5 спални, едната е била много малка и те помолиха хазяинът холът да стане спалня, а малката стая хол, размениха диваните и леглото, теглиха си чоп и на щерката се падна бившия хол. Много добре се разбираха, испанецът беше направил график за чистене, като се въртяха, правиха си интернационални вечери, за Коледа преди всеки да се прибере правиха с традиционни ястия за страните.
Сега обаче има много повече информация, има фейсбук групи на студентите и там доста често съм виждала обяви за свободни стаи, нека дъщеря ти се включи, Портсмут университета имаха група, и по специалности май имат, поне моето се е включило в такава, и бълг. студенти имаха. Ако навреме кандидатствате за общежитие, може и да успеете да се вредите, ние пускахме чак юни документите, тя първи и втори избор направи чак началото на юни, защото отговорите се забавиха при нея и срокът й се удължи до юни, спомням си излязоха резултатите от матурата и тогава ги избра, защото вече беше сигурна, че изпълнява условията им, искаха 5.80 диплома.
 

# 305
  • Мнения: 65
Има право да добавя до 5 броя

Кога? След като си пусне апликацията ли?

Може да добавяте места за кандидатстване, докато станат 5, по всяко време след или преди подаване на апликацията при две условия - да е преди 30 юни и да не сте отговаряли на оферти. Не е нужно да се оставя едно място за евентуален Clearing ( В случай, че не получите нито една оферта или откажете всички, автоматично ще имате право да кандидатствате на едно допълнително място през Clearing )

# 306
  • Мнения: 1 994
Scorpzou, благодаря за твоя отговор. Както винаги си точен и изчерпателен.

# 307
  • Мнения: 508
Irenaria , и моята дъщеря е май като твоята- двоуми се за Нюкасъл, е все пак имаме време още.
Специалността е Modern Languages, английски с испански, като в някои университети е напр. Applied Languages .

valha, и при нас за общежитието може би стане чак м.юни, тъй като и дъщеря ми ще чака да излязат резултатите от матурите.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 09:48 от stani.1997

# 308
  • Мнения: 3 200
Дами, избирайте между университетите, не между начините и времето за пътуване.
Не бива удобството да е за сметка на качеството и мечтите/желанията на децата.
UK има толкова добре развит и удобен транспорт, че не трябва изобщо да се замисляте.

P.S.: Не говоря конкретно за избор Нюкасъл vs друг град - не съм запозната с университета.

# 309
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да ви попитам как сте извършили плащането на таксата към UCAS? До колкото разбрах, трябва да бъде издаден сертификат от банката, който става готов за няколко дни и чак след това може да се преведат парите?

# 310
  • Мнения: 874
     Добро утро!
Искам само да споделя,че снощи получихме покана за интервю от Астън,само че този път по телефон ще е интервюто.Договорихме дата 4 декември и  продължаваме да чакаме отговорите на останалите 3 университета-Манчестър,Кардиф  и Съндърленд

# 311
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Здравейте, искам да ви попитам как сте извършили плащането на таксата към UCAS? До колкото разбрах, трябва да бъде издаден сертификат от банката, който става готов за няколко дни и чак след това може да се преведат парите?

Преди 4  години платихме с кредитна карта Виза, ако има значение.

Иначе от сайта на УКАС :
" If you’re applying from outside the UK

Your payment may be failing for a number of reasons:
 
Your bank may think the transaction is fraudulent as it’s being made to a different country. Contact your bank to confirm the payment is genuine.
Your payment card may not be registered for online payments – this is a requirement for all payments we accept. If this is the case, or you’re unsure whether your card is registered to make online payments, contact your bank to register your card for either Verified by Visa or MasterCard Securecode (depending on the card you’re using).

If after reading all this advice you’re still having payment problems, contact us to speak to one of our advisers. "
Просто трябва да сте сигурни ,че с вашата карта можете да платите. Ако не става - обаждате се във вашата банка да ви разрешат проблема, ако не ви помогнат- сменяте банката   Peace При такива въпроси, препоръчвам,  да търсите отговорите директно в официалните страници на съответната институция, информацията там е най- актуална .

Wonderrr , късмет на интервюто  bouquet  Дано скоро ви пристигнат и другите оферти и най-вече да са изпълними  Hands Thumbsup

# 312
  • Мнения: 1 994
     Добро утро!
Искам само да споделя,че снощи получихме покана за интервю от Астън,само че този път по телефон ще е интервюто.Договорихме дата 4 декември и  продължаваме да чакаме отговорите на останалите 3 университета-Манчестър,Кардиф  и Съндърленд
Ето, нареждат се нещата......Нотингам кога е? Там ли ще ходите?
Успех ви желая Peace

# 313
  • Мнения: 874
     Добро утро!
Искам само да споделя,че снощи получихме покана за интервю от Астън,само че този път по телефон ще е интервюто.Договорихме дата 4 декември и  продължаваме да чакаме отговорите на останалите 3 университета-Манчестър,Кардиф  и Съндърленд
Ето, нареждат се нещата......Нотингам кога е? Там ли ще ходите?
Успех ви желая Peace


    Simple Smile ами да,започнаха леко да се раздвижват,ама леко  Simple Smile
В  Нотингам няма да ходим,по скайп ще се интервюират,но още не е договорен дата и час,писаха само,че ще е в началото на декември.

 Мами,много ви благодаря за подкрепата,и най-вече,за това ,че има с кого да споделя вълненията около приема.  bouquet Hug

# 314
  • Мнения: 1 994
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=870778.msg32066960#msg32066960

Мами, това видях. Идва Коледа и някой може да се възползва от предложението.

Общи условия

Активация на акаунт