колко време в бънджито?

  • 559
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Мойта беба е на 8 месеца почти, от доста време напира да става на крака, днес се изправи сама в кошарата. Купих и бънджи и много се весели с него, като я извадя опищява квартала. Страх ме е че е малка, да не и се изкривят крачетата, колко време да я оставям да скача? Ако се водя по нея, май цял ден ще си виси.

# 1
  • София
  • Мнения: 43 833
по препоръка на ортопед - изобщо не трябва да се ползва, но щом си решила....поне вкарай вярка - 1/2 час на ден примерно...

# 2
  • Мнения: 574
Аз оставях Рали колкото иска тя.Важното е да не е много отпусната бънджито и крачетата да не се прегъват в спокойно състояние. Проблем с криви крака не сме имали.

# 3
  • Мнения: 197
Днес бяхме на ортопед и ни препоръча да оставим детето да се развива само. Всички други "помогала" пречат. Дори е по-добре детето да не се разхожда за ръчичка, а да се учи само как да пада, става, да не си преплита краката и т.н. Каза, че когато сбърка и падне това му се запечатва и не повтаря грешката. Така, че сама прецени. И още нещо - тези "помагала" помагат на мама и тати, но не и на детето. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 260
Ох, знам че е главно за мен улеснение, ама тя непрекъснато иска да скача и да стои на крака, айде права я придържам леко, тя върши повечето работа, ама със скачането вече всички кокали ме болят, а като спра пищи до небесата, мале, тва дете има глас като треньорска свирка!! Ще я слагам за малко време, другата седмица сме на консултация и тогава ще питам педито.

# 5
  • София
  • Мнения: 626
Аз го сложих на бънджи още на 4мес. От начало за съвсем малко време и постепенно увеличих времето, колкото на детето му е кеф. Той се изправи на 7 и половина мес. и само искаше да скача. В бънджито детето не се опира на крачетата си цялата си тежест, така че няма проблем.

# 6
  • Мнения: 3 760
И нашият ортопед е против.
Дръж я ограничено време и гледай тежестта й да не пада върху крачетата през повечето време.

# 7
  • Мнения: 5 622

 Аз ползвах бънджито почти само като люлка, без да опира земята.ТАка най-му се кефеше. Когато почнах да го слагам така, че да опира в земята с крачетата си, не го отпусках много,а само с върха на пръстите си да докосва пода. Държах го там докато му писне, да речем по около 20 минути всеки път, но по няколко пъти на ден. НЯма проблеми от това.

# 8
  • Мнения: 2 959
Еми, аз също на вашата възраст купих бънджи на Дана, но тя изобщо не го харесваше и го държах 1седмица и го върнах, но ако му се радваше бих я оставила колкото иска. Бъди сигурна че повече от 1/2час трудно ще изтрае, а с дните ще й омръзне. Hug

# 9
  • Мнения: 260
Мерси за инфото, мами, ще я слагам за малко докато се видим с лекарката, пък после-ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт