Домовете през свежия ни пръв поглед върху тях

  • 38 311
  • 760
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 052
Прекрачвайки входната врата на жилище,  което посещавате за първи път,  кои са нещата,  които волно или неволно привличат погледа ви?  Има ли нещо в дома,  на което винаги обръщате внимание?  Има ли сред спомените ви незабравими - във всякакъв аспект -  първи срещи с нечие жилище? 

Темата не е пусната по конкретен повод,  за раздумка е.  Grinning
Ще ми бъде интересно да прочета мненията ви.  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 35 153
Мирисът на дома! Голям процент са ми абсурдно противни, но имам неколцина с мирис на дом, уют, топлина....
Има ли в коридора 20 чифта обувки и толкова връхни дрехи една връз друга, всяко друго добро впечатление се заличава.
Като стигнете до тоалетните пак ще се включа Grinning

# 2
  • Мнения: 3 390
Цветята и картините - това ми говори много за обитателите

# 3
  • Мнения: 2 052
Признавам си,  че и моята реакция може силно да се повлияе от един приятен аромат и добре обгрижени растения  Simple Smile

# 4
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Прекрачвайки входната врата на жилище,  което посещавате за първи път,  кои са нещата,  които волно или неволно привличат погледа ви? ....

Светлината. Обемите. Строителните решения - били те похвати или материали (това ми е леко професионално увреждане).

Незримото присъствие на собствениците, техният духовен отпечатък върху дома. Щат ли го, или не - такъв винаги има..

# 5
  • Мнения: X
Мирисът, подредбата , чистотата ,книгите и подредеността .

# 6
  • Мнения: 4 569
Мириса, как е подредено.

Има домове като от списание, но е скучно и студено. Да те е страх да не ти падне косъм, че ще развали интериора.
Има и домове със стари мебели, но е приятно, уютно.

# 7
  • Мнения: 1 794
 Hug
Мириса,цветята и книгите.После търся кухнята и се оглеждам за децата.

# 8
  • Мнения: 33
Харесвам уютните жилища, та дори и малко разхвърляни. Едно одеало на дивана, не би ме притеснило. Не обичам голи стени. Лапите са от голямо значение. Завесите също. Кухня окачена с тигани. Книги, списания. Всякакви дреболии, които дават дух на един дом.

# 9
  • Мнения: 8 902
Забелязвам детайлите  Peace

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Има ли библиотека , книги  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 12 374
Мириса, книгите, картините и/или снимките. Не понасям миризмата на куче и готвена риба  Sick
Също цветът на стените - по принцип цветовете силно ми влияят, харесвам само 3-4 за жилище.

Не обичам подредени домове, предпочитам да има лек хаос.

# 12
  • Мнения: X
Прекрачвайки входната врата на жилище,  което посещавате за първи път,  кои са нещата,  които волно или неволно привличат погледа ви?  Има ли нещо в дома,  на което винаги обръщате внимание? 
Книги.Това първо.Има ли книги, жилището става дом.
После, невидимото присъствие на обитателите, чрез снимки, картини, мебели, дребни аксесоари и детайли...
Подобен дом просто остава в сърцето ми...




А подобно нещо не може да ме грабне, прекалено е стерилно, безлично, няма атмосфера, като изложбена зала в мебелен магазин е...





# 13
  • Мнения: X
Първо забелязвам светлината. После - чистотата. После - дървенията. После пердетата и килимите. Другото много няма да го забележа, освен ако не е супер интересна картина или статуя или гоблен или нещо впечетляващо.

# 14
  • Мнения: 3 390
Не обичам бели дивани и стъклени маси .Веднъж бях в такъв богаташки дом с камериерка и
дори кафето не си изпих спокойно . Все внимавах да не капне капка . На тръни седях . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт