Какво трябва да знам и да правя преди опитите за бебе?!

  • 16 882
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 368
Здравейте на всички!  Hug
Попрегледах темите в тази група, но честно да си призная още не се ориентирам добре в тези неща.  Tired

Накратко, вече решихме да си имаме бебче. До миналия месец пиех противозачатъчни. Лекарката ми каза, че трябва да изкарам 1 цикъл без тях и от следващия можем да правим опити.

Та исках да попитам по-опитните от мен ( което май са всички тук Mr. Green ) какво би трябвало да се прави и да се знае преди опити да бебе. Дали трябва да се пие нещо, да се правят някакви тестове, изследвания... Каквото и да е.  Thinking
Вече станах на 30 и не ми се иска да минат месеци в опити, а да се окаже, че е трябвало да се прави нещо, което съм пропуснала.
Мерси много!  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 76
Фолиева киселина и по-здравословен начин на живот Simple Smile

# 2
  • Мнения: 368
Мерси Vi_ta,
сега проверих в мултивитамина на Допълхерц, който започнах да пия вчера има 400 микро грама фолиева киселина. Предполагам, че това е достатъчно...  Thinking
По-здравословен живот... хм  Whistling

Дали би трябвало да се спрат цигари например още от сега или е достатъчно, когато вече се забременее?  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 005
Колкото по-рано ги спреш, толкова по-добре.
http://attainfertility.com/article/smoking-infertility

# 4
  • Мнения: 30 802

Дали би трябвало да се спрат цигари например още от сега или е достатъчно, когато вече се забременее?  newsm78

Идеалното- максимално време преди да се забременее, за да се изчисти и привикне организмът.

Бих направила общи изследвания- да нямаш инфекции, една ПКК да се види общото състояние.

# 5
  • Мнения: 76
За фолиева киселина на мен са ми изписвали Неофолик, 400 мг  трябва да е. За цигарите - колкото по-рано, толкова по-добре Simple Smile

# 6
  • Мнения: 368
Мерси за отговорите!  Flutter

Ще си направя общи изследвания другата седмица и ще посетя гинеколог за всеки случай.
Личната лекарка пак ще мрънка. Като чуе думата "направление" и е като  #Crazy

# 7
  • Мнения: 30 802
Хламидия, уреплазма, бактерии,трихомони, гъбички, ЧПВ - каквото се сетиш, да се знае, че сте чисти и да няма изненади.

# 8
  • Мнения: 1 633
Успех и дано още от първия месец имате успех! Simple Smile Преди да започнете опитите отиди на гинекологичен преглед, пусни микробиология и цитонамазка, започни да пиеш метилирана фолиева киселина. Задължително пусни хормони на щитовидната жлеза (пускат се на чист ден, пусни поне ТСХ). Може да си вземеш тестове за овулация и/или да мериш БТ.

# 9
  • Мнения: 176

Дали би трябвало да се спрат цигари например още от сега или е достатъчно, когато вече се забременее?  newsm78

Когато планираш бременност и можеш да спреш по-рано цигарите, не знам защо се двоумиш. Спирането им е трудно и е по-добре да го направиш преди да забременееш, за да спестиш стреса поне на плода. А и организмът не се чисти от днес за утре.
Другото вече са ти го казали - преглед, изследвания и фолиева киселина. Успех!

# 10
  • Мнения: 368
Благодаря ви за отговорите, момичета!  newsm51
Дано да се получат нещата бързо  Flutter

Записах си час за гинеколог за другата седмица.
И ще гледам да намалявам цигарите  Whistling

Наистина ми беше много полезно!

# 11
  • Мнения: 30 802
И за да се случат бързо- да не вземеш сега отначалото да четеш схеми, овулации и да гониш "точната" дата. Накрая да не се окаже като случаи във форума, в които им се събрало да правят секс само 3-4 пъти в месеца и се чудят защо не се е получило.

Всеки ден или през ден увеличава значително шансовете.

Освен това "бързо" не значи винаги в рамките на месец. 3-4 мес. е "бързо". В рамките на месец...светкавично и дори малко стряскащо, така че не се притеснявай, ако не се случи така. Аз лично съм от късметлийките, които хващат веднага- ми не е весело, друго си е няколко месеца забавления, а така- хоп и от страстен секс минаваш на сутрешно гадене, кръвни тестове и ходене по лекари.

# 12
  • Мнения: 368
 newsm62  Тази последна гледна точка не я бях отбелязвала!

Да, разбирам че може да отнеме време. Четох, че всеки месец шансовете са към 20-25 %, така че действително 3-4 месеца е нормално.
Ами ще се забавляваме редовно и ще видим  Crazy

# 13
  • Мнения: 30 802
Важно си е и да се подготвиш психически- дори желаната бременност си е голяма промяна и може да е стряскащо.

# 14
  • Мнения: X
Здравей, аз съм в същата ситуация. С моята половинка решихме ,че е време и искаме дете. Решихме да си дадаем време до края на тази година в които да се подготвим. Това за нас са 6 месеца. Като за начало спряхме цигарите ,приятеля ми намали алкохола. Направихме си фонд и събираме парички.Доста си ограничихме излишните разходи.Направихме се изследвания (спермограма,хламидии, щитовидна жлеза,цитонамазка и.н.) Приемаме витамини ,ние избрахме Pregnacare conception for couples те са предназначени за периода преди зачеване. И разбира се здравословно хранене. В интернет има много информация за храненето за жени които желаят да забременеят.На някои може да се стори прекалено но това за мен е планираната бременност. Българите не обичаме много да планираме. Въпрос на избор. Успех! Много хубава темичка! Преди време и аз бях пуснала такава.

Общи условия

Активация на акаунт