Искам да кажа ... (57)

  • 34 746
  • 747
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 972
Aз не бих ходила, защото имам зъболекар тук, имам и застраховка, която ми покрива 100% от лечението. Само някои услуги се покриват по-малко, като например имплант, но пак тук бих го направила, защото ми е по-удобно. За Европа, или за хора без застраховка може би е по-изгодно. пред мен не е стояло изобщо като избор.





При нас няма такива застраховки Peace Всичко се плаща веднага. Аз ходих веднъж : 2 снимки + преглед = 150 лева Wink А и да има (вероятно пък има ама аз не знам, защото скоро получих предложение да се застраховам срещу рак....) не е масово да се застраховат.
Но пък тук не плащаш нищо като си в болница даже и такси ти осигуряват или самолетен билет да стигнеш до болницата. Скандинавските държави са социални държави, факт ама тия зъбари мноУ скАпи Grinning
Тук например детските градини са скъпи, но не и недостъпни както е в Англия, Канада... Имам познато семейство в Канада и бабата беше постоянно там с цел да не плащат за градина. Няма лошо, ама тия деца като тръгнат на училище (родителите са българи и си говорят български вкъщи) как се справят с езика?

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 23:45 от Kristin-Lavransdater

# 226
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
И аз да кажа - тук имам личен лекар. До момента всичко ни е било безплатно, а лекарствата - с 50% намаление. За зъболечение имаме сключена застраховка. Не ми се е налагало досега да ходя, макар в пакета да е упоменато какво е безплатно, за какво се доплаща. Като се прибираме в България, ходя при моята зъболекарка - за един преглед.

# 227
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Зелето и аз го харесвам постно и с домати, точно като Куркума, но без захар. Често обаче му слагам кайма.

Лиляна, моля те, дай рецептата за прясно зеле с кайма.
Леля ми правеше такова ястие, обаче не съм се чувала с нея от месеци, сега ако и се обадя за едната рецепта ще ми е неловко.

О, нямам точна рецепта. Задушавам леко каймата, може да се раздроби, а може и на по-едри парчета да стане, няма значение. После слагам зелето и домати и червен и черен пипер, а може и малко морков настърган и чакам да омекне зелето.

# 228
  • София
  • Мнения: 5 606
ОИ  си го вземаме за  само удобство , за да не се занимаваме с готвене .
Никога не сме ходили на ОИ, но и никога не съм готвила на почивка Stop
И аз също. Не асоциирам почивката с готвене. Но пък ние обичаме да обикаляме и където ни хареса нещо, когато огладнеем, просто сядаме и се храним.
Еха, Софи, чиста есен!

Обичам да готвя. Мж също. Като сме на работа, няма време. Като сме почивка, цялото време е наше, особено да си правим вкусотии. Резервирам само с напълно оборудвана кухня. Сирене и домати ям, печени филийки с масло и шарена сол ям, но рециклиран ОИ, не. Даже и пържолки, току що цвърнати ям.
Което още веднъж показва, че различните хора релаксират по различен начин   Peace
Рядко изпитвам желание да готвя-обикновено с децата, в сферата на забавлението. Но на почивка-не.

# 229
  • Мнения: 7 171
Aз не бих ходила, защото имам зъболекар тук, имам и застраховка, която ми покрива 100% от лечението. Само някои услуги се покриват по-малко, като например имплант, но пак тук бих го направила, защото ми е по-удобно. За Европа, или за хора без застраховка може би е по-изгодно. пред мен не е стояло изобщо като избор.




При нас няма такива застраховки Peace Всичко се плаща веднага. Аз ходих веднъж : 2 снимки + преглед = 150 лева Wink А и да има (вероятно пък има ама аз не знам, защото скоро получих предложение да се застраховам срещу рак....) не е масово да се застраховат.
Но пък тук не плащаш нищо като си в болница даже и такси ти осигуряват или самолетен билет да стигнеш до болницата. Скандинавските държави са социални държави, факт ама тия зъбари мноУ скАпи Grinning
Тук например детските градини са скъпи, но не и недостъпни както е в Англия, Канада... Имам познато семейство в Канада и бабата беше постоянно там с цел да не плащат за градина. Няма лошо, ама тия деца като тръгнат на училище (родителите са българи и си говорят български вкъщи) как се справят с езика?

Моите частни застраховки са от работа и се покриват 100% от работодателя ми. Само за медицинската плащам deductible, $50 на човек на година. Иначе и тук здравеопазването е универсално, но очни и зъболекарски услуги не се покриват. Лекарствата също.

В Канада децата тръгват на училище на 4 години, съвсем безплатно (ако разбира се, не се предпочете частно училище). Моето тръгна на ненавършени четири (тоест, беше на 3 Laughing). Дотогава има графини, има и частни градини, много майки, които са с повече деца и по-ниска квалификация си ги гледат сами.

# 230
  • Мнения: 7 171
Щом се вижда, ето и от задния двор. Grinning

http://prikachi.com/images.php?images/269/8405269j.jpg

И огряно от слънцето

http://prikachi.com/images.php?images/273/8405273t.jpg

# 231
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Софи, много красива есен. Ама къде ти е басейна, декарите двор, дървения замък и какво там още беше  Joy Дето в една друга тема го споменаваха  Joy

# 232
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Умирам за нещо сладко  Crazy в къщи няма нищо , само сладко от ягоди което го ползвам за палачинки  Grinning Подпуках го мАЛКО  Blush само  Embarassed

# 233
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Имаме една тава тирамису, ама леееко далеч ми идваш да пратя.

# 234
  • Мнения: 7 171
Софи, много красива есен. Ама къде ти е басейна, декарите двор, дървения замък и какво там още беше  Joy Дето в една друга тема го споменаваха  Joy

Тях умишлено ги пропускам., Grinning

Хайде, ето малко

http://prikachi.com/images.php?images/276/8405276k.jpg

Двор:

http://prikachi.com/images.php?images/278/8405278k.jpg

Това е една четвърт от двора. Wink
Басейна е леко позеленял и не е за показване.  Laughing

# 235
  • Мнения: X
Умирам за нещо сладко  Crazy в къщи няма нищо , само сладко от ягоди което го ползвам за палачинки  Grinning Подпуках го мАЛКО  Blush само  Embarassed
Съмняваш ме нещо  Joy hahaha

Да ти кажа и аз .Имам сладко , идвай Simple Smile

За първи път в живота ми си купих цяла кутия с шоколадови изделия.

Не съм по сладкото уж и гледам и тука все купуват по цели кашони със Сникърс, Кит-кат, Марс ,а пък ние нищо .От зор заман мъжа ми си вземе 1 бурканче течен шоколад и се подмята у нас цяла година ,също както и самотния буркан със сладко за палачинките веднъж на 2-3 седмици .


Та кака ви Конти си харесва кокосови неща и само Рафаелло ако напипа ....си взема по 2-3 бонбона в пакетче ,но миналата седмица минавайки като върхушка из Котско с ваучер за 200 долара в ръката мернах само пакет с Боунтита и дотам бях .

Взех го и мъжа ми ме изгледа дълго и напоително като извънземно ,но си вирнах перчема и в кошницата мълниеносно ги поприбрах и сега всяка вечер по едно ,някогаж и по две .Ама да не кажете на някой сега  Mr. Green

Имам още 15ина ,но няма да е за дълго .
Ако шЪ идвЪш ,идвай ,инЪчи нИщо няма да остане  bowuu

Софи ,много красиво у вас . Hug

Как го косиш това чудо ливада така голямо и красиво ? Че и листата как събираш .Ние три дни събирахме листа в чували от нашата градина отпред и отзад ,а с такъв двор ...ще ми трябва комбайн .
У нас оголени дървета , слънце и 16 грдауса през де4ня и никакви листа не останаха да пожълтеят .  

Идва зима ,не есен..и все е -4 вечерите . Бррр..

# 236
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Софи, много е красиво. Извинявай, не се стърпях, ама много се смях, когато четох за къщата, двора, басейна и прочие. Ще рече човек, че са ти правили щателна инспекция - така подробно всичко бяха описали. Надявам се да не се сърдиш за закачката.
При нас целогодишно е зелено, наскоро и тревата косиха. Е, широколистните през зимата са с голи клони, ама останалото компенсира.
За сладкото - доволно запасени сме. Сладка, конфитюри, сладкиши, бисквити, шоколади, бонбони... Според прищявките на всеки. Даже миналия ден ми подхвърлиха, че скоро не съм правила торта. Ама сестра ми ме отмени - спретна едно тирамису.  Grinning

# 237
  • Мнения: 7 171
Софи, много е красиво. Извинявай, не се стърпях, ама много се смях, когато четох за къщата, двора, басейна и прочие. Ще рече човек, че са ти правили щателна инспекция - така подробно всичко бяха описали. Надявам се да не се сърдиш за закачката.
При нас целогодишно е зелено, наскоро и тревата косиха. Е, широколистните през зимата са с голи клони, ама останалото компенсира.
За сладкото - доволно запасени сме. Сладка, конфитюри, сладкиши, бисквити, шоколади, бонбони... Според прищявките на всеки. Даже миналия ден ми подхвърлиха, че скоро не съм правила торта. Ама сестра ми ме отмени - спретна едно тирамису.  Grinning

О, да, и къщата от префабрикувани модули.  Grinning Мъжът ми умря от смях.

Не че кой знае какво, но двор имам, и кленови дървета имам, че и кленов сироп сме си правили от тях!

# 238
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох , каква хубава есен , истинска  Hug
Тук темп. си държат 30 и  Crazy

Умирам за нещо сладко  Crazy в къщи няма нищо , само сладко от ягоди което го ползвам за палачинки  Grinning Подпуках го мАЛКО  Blush само  Embarassed
Съмняваш ме нещо  Joy hahaha

Да ти кажа и аз .Имам сладко , идвай Simple Smile

Laughing ще е пълнолУдие скоро сигурно , за туй ми се прияжда сладко.



Поздравче
https://www.youtube.com/watch?v=QJvU-pP7SjM Flutter

# 239
  • Мнения: X
Пълнолудие ще е само ,Десс. Иначе се стягай за другото значение  Mr. Green

Мерси за долитащия поздрав  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт