Искам да кажа ... (57)

  • 34 747
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 449
Зачесахте зъболекарите, та да кажа, че и местните в България вече ходят зад граница на зъболекар. Бях споменала, че ме вълнуват ортодонтите, та в проучванията ми разбрах, че ходят хората в Пирот или Ниш за брекети. Не съм взимала контакти, струва ми се голяма хамалогия, но знае ли човек.

# 256
  • Мнения: 4 785
Да сменим темата за зъболекари, че ми е болна  Crazy Аз още седя и си треперя да си извадя мъдреца, а трябва, ама като казвам трябва, значи много му е време вече. Ужас. В събота трябва да отида да го погледне зъболекарката да каже тя ли ще го вади (дано!) или хирург. А тя с мен работи много внимателно, всеки път отказва да ми сложи упойка, ако ме заболи тогава, никога не ме е боляло, но пак ме е шубе.

Довечера сме на волейбол, дано бият момчетата  Peace А тази нощ спахме цялата, чудо направо. Че вече две нощи джабала ми идваха супер много и щях да мина на следващо ниво на разправия, толкова ми беше прикипяло ooooh!

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мър,давай смело с ваденето на мъдреца  Peace.
При мен мина изненадващо леко,но моята зъболекарка е хирург,всъщност. И това,че ми затвори венеца (заши,т.е.),след ваденето  Peace.Това ми спаси ходенето на море на следващи ден  Hug

Волейболът-ясно,че са свършили билетите,ама и за мачът на Григор са намалели много  Shocked. От най-скъпите и от следващите няма 3 места едно до друго  Rolling Eyes Thinking.Ще седим,където има....

Листа не събираме,ама ние сме калпазани и палачори  Mr. Green.К'во им пречи да си изсъхват/изгниват?

А,и сушилна споменавахте.Имам и я въртя ката ден,комай от октомври до април  Peace.Е,съсипах някоя друга вълнена дрешка  hahaha,ама нейсе  Rolling Eyes.

Жаклин, хубави дни в Дубай,пожелавам  Peace и здрави деца тук  Praynig

# 258
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Аз май ще купувам съдомиялна. Старата вече съвсем взе да дава багажа, а и е на 7 години. От доста време не мие добре в горната кошница - свикнах да мия чашите отделно и долу. От няколко месеца се прецака чопчето за отваряне и се отваря с подпъхване на отвертка Crazy А от 2 дни аха да падне и едната перка. Иначе за толкова години и яка употреба, китайката здрава излезе.

# 259
  • Мнения: 7 171
За двора - имаме "тракторче" - по-скоро седяща косачка, както и прахосмукачка за листа. Мъжът ми много обича да коси тревата.  Laughing  Отнема му около два часа.

За зъбите - имам двойна застраховка, от мен и мъжа ми, затова покритието е над $6000 на година на човек плюс още толкова, еднократно, за брекети. В общи линии, аз ползвам само почистване. Инцидентно някоя пломба. Мъжът ми си прави в момента коронка. Доскоро и той беше само с почистване. Детето и то само почистване.

Нямам мъдреци - всички ми ги извадиха, много бързо и лесно. Мър, дано и при теб е така!

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 11:30 от sophiemmaspencer

# 260
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Софи, голяма красота при теб!
И при Жармен също!

И аз като теб, Жармен, не можах да свикна на новото място, тъгувам си за Варна и морето. Преди като ми кажеха, че им липсвало морето, ми се струваше като някаква поза или глезотия, обаче си е истина, не спря да ми липсва през всичките години, откакто съм далеч от него. Хаха, и се сещам в такива моменти какво казал Хемингуей за морето и провинцията Joy Joy

# 261
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добро утро, мили дами!
Софи, при нас още не се е "нашарил" баира над наше село, но скоро ще. Много обичам цветовете на есента. Гората около вас е страхотна!

Явно зъболекарските услуги навсякъде са скъпи. Няма да забравя една реплика от филм, в който на едни им се закучи обира на банката и единия се вайкаше, че кинтите му трябвали, за да плати някакви брекети на детето - 10 хил. долара. А другия (който мъчеше електрониката на сейфа) стигна до извода, че е трябвало да станат зъболекари  Laughing

Да си кажа, че от днес съм с нов шеф.

Разсмя ме, Веси. Обаче до този извод стигат почти всичките ми близки и познати след посещение при зъболекар Joy JoyДобре, че не е толкова лесно, половината население щеше да е зъболекари Joy

Мирно съвместно съществуване ти пожелавам - с новия шеф!

# 262
  • Мнения: 11 988


О, нямам точна рецепта. Задушавам леко каймата, може да се раздроби, а може и на по-едри парчета да стане, няма значение. После слагам зелето и домати и червен и черен пипер, а може и малко морков настърган и чакам да омекне зелето.

И това е достатъчно,все пак насоки!Благодаря!

# 263
  • Мнения: X
Таз красота е на село. Тук в града също си ми е хубавко - тих краен квартал и спокоен. Новата ми работа е на 5 мин пеша - това поне ме радва . Другото предстои.

# 264
  • Мнения: 5 940
Жармен, страхотно е в двора на къщата ти на село.
Аз също не харесвам тази лудост постоянно да се метат листата. Все едно имаш желание да изхвърлиш най-красивото на есента.

# 265
  • Мнения: X
Обожавам листата нападали есен и да вървя през тях - спомен от детството ми и родното ми градче / това на баща ми / улиците засипани с нападали кестенови листа и аз вървя и страхотният звук .
   

# 266
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Светкавица, може и  кисело зеле да сготвиш с кайма, просто не слагаш доматите. Аз съм яла, много е вкусно, на една приятелка майка й го приготвяше. Яла съм у друга приятелка манджичка от кисело зеле с кенвирши, също беше много вкусно. Макар че кренвиршите вече не са храна за предпочитане, но... ако му се наложи на човек, да знаете, че е вкусна комбинация.

Друга бърза и готина комбинация, подобна на Лилянините макарони на фурна е същото, но с шунка и домати. Сварените макарони изсипвате в тавичка, добавяте 200-300 г ситно нарязана шунка може запържена, а може и не., гъби от буркан (ако са сурови, трябва да ги задушите малко), 2-3 домата настъргани, може от буркан или пюре, чубрица, черен пипер, мъъничко сол, ливвате щедро зехтин, (или масло на няколко бучици тук-там), разбърквате, нарендвате отгоре щедро кашкавал и печете в средата на фурната на 200 градуса около 20-30 мин. Много бързо, лесно и вкусно. И става за затопляне в микровълнова, ако артиса. Да ви е сладко.

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Ние имаме 3-4 декара двор за чистене от листа на село. Не се стараем особено както предполагате. Скоро се надявам да успея да делегирам тази дейност на децата Simple Smile

# 268
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Листата не задушават ли тревата отдолу?
Ако нищо й няма, ще си пестя и аз чистенето.

# 269
  • Мнения: 7 171
Листата не задушават ли тревата отдолу?
Ако нищо й няма, ще си пестя и аз чистенето.

Моя мъж, ако го мързи, казва, че листата наторявали тревата.

Общи условия

Активация на акаунт