Искам да кажа ... (57)

  • 34 762
  • 747
  •   1
Отговори
# 420
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Като наваксвам със задна дата, искам да кажа, че предпочитам да суша дрехите навън, особено на слънце или вятър, но за зимно и влажно време сушилнята ми е пръв приятел. По-рано имах два уреда и това е по-добрия вариант, но баба знае 2 и 200, така че и комбиниран уред става, ако няма как иначе.
И съдомиялна Grinning за нашето семейство малка съдомиялна за 4-6 комплекта върши добра работа. Разбира се, много тенджери и тави не влизат в малките съдомиялни, но голяма има да я пълня по 2 дена, та малка ни е добре.
Сега мисля за уред за бавно готвене - кой има? Чудя се много ли място заема на плота.

# 421
  • София
  • Мнения: 10 825
buni, не се чака дълго за час. При нас се случиха така нещата, защото лекарят беше в отпуска през тези 10 дни.  Peace Много внимателно я прегледа и преслуша и каза, че е здрава и според него трябва да погледнем в посока алегия и астма. След седмица ще правим кръвни изследвания и вече ако там стойностите на някакви си протеини са повишени значи е това и ще търсим причинител, а след седмица защото трябва да се изчисти от ксизала, който и давах.
И ми каза да ѝ сменя възглавницата, тъй като тя спи на пухена такава. Днес ѝ взех силиконова и ако кашлицата ни изчезне сега просто ще се гръмна каква съм патка недосетлива Crazy

# 422
  • София
  • Мнения: 17 375
Сега мисля за уред за бавно готвене - кой има? Чудя се много ли място заема на плота.

Много! И много умирисва (омирисва?) цялата къща. Много доволни има от този уред, но аз не съм, стои си прибран в шкафа, дори не ми се занимава да го пускам да го продавам, че е голям и тежък.
И готви само манджурляци - месо и зарзават. Оризи и картофи не стават добре, каквото и да пише по сайтовете.

# 423
  • Мнения: 24 668
Дано да е от възглавницата
Моето дете спи без от самото раждане

# 424
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Сега мисля за уред за бавно готвене - кой има? Чудя се много ли място заема на плота.

Много! И много умирисва (омирисва?) цялата къща. Много доволни има от този уред, но аз не съм, стои си прибран в шкафа, дори не ми се занимава да го пускам да го продавам, че е голям и тежък.
И готви само манджурляци - месо и зарзават. Оризи и картофи не стават добре, каквото и да пише по сайтовете.
Мръх Tired Малък ми е плота, място в шкафа няма...
Иначе за манджи гледам, да, да се готвят, докато ни няма. Ясно е, че надали ще готвя всеки ден в него, каквото и да разправят, но поне 2-3 дена.
Ние сме 4-ма, значи ни трябва едно 4,5-6,5 литра, защото 3,5 литровите ги дават за "до трима".

# 425
  • Мнения: 22 036
Аз правя "стики уингс" със сладко от сини сливи и са много вкусни.

Дай, моля, рецептата!

Аз в готварския влизам "на пръсти" ,по Коледа и по избори hahaha
Но от тази тема научих много полезни неща в готварството.

Чек, сега ти поствам популярната тук, но ще ти напиша после моята, която е много по лесна.

3-4 pounds chicken wings, split, then tips removed, or drummers
For the Sticky Asian Plum Glaze:
1 1/2 cups plum preserves
Zest and juice of 1 orange
1/3 cup Tamari
1 tablespoon sesame oil
1 2-inch piece of ginger root, peeled and grated
Pinch of salt 5 to 6 scallions, whites and greens, thinly sliced on a bias
3 tablespoons sesame seeds, toasted
1 lime, cut into wedges

Моите са по-лесни. Мариновам ги във вино, лимонов сок, малко мед, сол, черен пипер и каквото си поискаш. Кисна фи колкото имам време. После ги вадя и мажа със сладко от сини сливи. От време на време ги заливам с малко от марината и пак мажа със сладкото.

# 426
  • София
  • Мнения: 7 136
Ох, и възглавница съм сменяла  Confused, стискам палци на Емма всичко да й е наред. Толкова скептично съм настроена към тези диагнози алергия и астма, че не ми се говори, а колко лекарства изпи дъщеря ми до миналата година  Cry

# 427
  • Мнения: 2 394
Моите деца изкараха това нещо с кашлицата, между 2 и 3 седмици трае, кошмарно е. Давах сиропи за облекчаване и олинт в носа и това беше. В най-лошите моменти правех инхалации само с физиологичен разтвор. Мина само, без вентолини и подобни. Водех ги през 3-4 дни при лекарката, да ги слуша, че ме беше страх да не се влошат.

# 428
  • София
  • Мнения: 10 825
И какво стана при вас, buni? Има ло подобрение с израстването или не особено?

# 429
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Съболезнования, Евил. Много обичах дядо и баба, много! Повече от родители ми бяха! Пусто и празно ми е без тях, въпреки че ги няма вече от 3-4 години( на дядо ще станат скоро 5). Животът ми е белязан от тяхното присъствие и това ми носи удовлетворение.
В този ред на мисли си говорим с моя мъж, че не сме обявили пред никой, че искаме да сме донори след смъртта. По новините видях новина-спасени с донорство. И това е новина. Жалко.
И ние искаме да сме донори. Държим на това и близките ни трябва да се съобразят. Не знам как да "го обявим", засяга ли някого друг това решение, освен мен/него? Нали решението се взема в такъв момент от съпруга/ съпругата?!
Благодаря Тарталетка, новият ти аватар е ммм... развали диета  Laughing

В тази връзка и след погребението на дядо, което ме натовари
ужасно с всички писани и неписани правила, по които бе направено.
Категорично съм декларирала пред Ловето, да ми дари органите
който стават за употреба, да ме кремира и да организира веселба
с оркестър за сватби и погребения в моя чест. /нали е по-млад, да си знае/
Та, искам да кажа, че при следващото посещение на джипито,
ще си занеса декларацията за донорство и да ми попълва
там 33 стр., та да ми е мирна главата, за в бъдеще.
Down Under тази рецепта ще се пробва задължително.

# 430
  • Мнения: X
..
Сега мисля за уред за бавно готвене - кой има? Чудя се много ли място заема на плота.
Бу , аз имам средно голям с вместимост май 6 литра. Гледах поне час различните модели и функции и реших ,че искам по-голям от стандартните ,за да може да се вечеря и да остане и за кутиите за обяд за следващия ден и взех този . Много съм доволна .

Сутринта го зареждах нагласявах за 8-10 часа бавно готвене и когато се върнехме от работа яденето стоеше топло току-що сготвено .Има функция и за държане на топло и за готвене на средна и ниска Т с функции за 4,6 ,8 и 10 часа .

http://www.crock-pot.ca/en_CA/slow-cookers/crock-pot-smart-pot-d … z=53&start=39

Много удобно за забързано ежедневие на семейството  PeaceПоне 2 работни дни седмично го позлвах .Стои в шкафа ,не ми харесват много уреди навън .

Доун  , мерси за рецептата .Ще се опитат  bouquet

Буни,  Hug Praynig 

Мен три дни ме боли глава и две не виждам .И с хапчета и без тях ...мрън мрън

# 431
  • Мнения: 10 659
Barefoot Kontesa, а мирише ли на готвено през в стаята в която се намира удера. Аз преди около година много се бях навила и не го купих, че от всички похвали, едно мнение беше, че мирише и се раздумах да изчакам още и така.
Аз правя крем карамел  Laughing

# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 23 881
Уе, уе, уе! Познайте кой събра всички стикита!

# 433
  • Мнения: X
Barefoot Kontesa, а мирише ли на готвено през в стаята в която се намира удера. Аз преди около година много се бях навила и не го купих, че от всички похвали, едно мнение беше, че мирише и се раздумах да изчакам още и така.
Аз правя крем карамел  Laughing
Да , мирише на сготвеното .То и ако се готви в тенджера мирише ,но след това си проветряваш и дотам .

Но си струваше в студа навън да е  -45 , да отвориш вратата в 6 вечерта и вътре да  те лъхне топла вълна (парното не се спира 6 месеца поради климатични особености ) и уханието  на пиле с грах да те примами чакащо те уморен и премръзнал .

И вместо да раздрънкваме тенджери и  да мислим какво да подхващаме , да си подредим чантите от деня , да си поговорим , да направим домашно и да хапнем и да има време за почивка . Поне за нас си струваше Simple Smile

# 434
  • София
  • Мнения: 17 375
Ох, не знам, ние една сутрин в малките часове се събудихме от адски натрапчивата миризма на зелен фасул с телешко и после с дни не можахме да проветрим. Беше кошмарна сутрин и след това уреда отиде в гардероба.
Наредила съм едни рецепти обаче, иска ми се да му дам втори шанс.
Но 5,7л ми е адски голямо, едва успявах да му покрия с два-три пръста повърхността.
Но и аз познавам много хора, които са доволни като Контеса, така че мнението си го давам само информативно, не като крайна инстанция.

Общи условия

Активация на акаунт