Трудно проговаряне - 19

  • 114 117
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 98
Извинявам се за шрифта!Не не крещя!  И съжалявам , ако така ви е прозвучало....Аз също давам и други неща,за които чета и се интересувам.Не чакам на готово!Жалко ако изглеждам така от страни.За г-жа Чуриенские има много добро впечатление,но просто дадената ситуация малко ме изнерви.Доника изобщо не съм целяла да наругавам ,обвинявам или натоварвам някой!

# 511
  • Мнения: 2 211
Bbo, при коя хомеопатка бяхте? Може и на лично, благодая!
Много се радвам за положителните промени. Дай Боже такива обнадеждаващи неща да четем!

# 512
  • София
  • Мнения: 3 249
Извинявам се за шрифта!Не не крещя!  И съжалявам , ако така ви е прозвучало....Аз също давам и други неща,за които чета и се интересувам.Не чакам на готово!Жалко ако изглеждам така от страни.За г-жа Чуриенские има много добро впечатление,но просто дадената ситуация малко ме изнерви.Доника изобщо не съм целяла да наругавам ,обвинявам или натоварвам някой!
Извинявай и ти Hug Просто тия дни ми дойде в повече цялата тази кампания срещу Стаси и въобще алтернативни начини на "лечение".
Много е сложно сам да търсиш решение. Много е сложно да се ровиш в терминологии и науки,които ти звучат като на "китайски". Няма и кой да ти даде адекватен съвет просто, защото не смее. Питам ЛЛ, тя за някои неща е по-страхлива от мен. Прекръствам се и рискувам. Слава Богу досега не съм правила грешен ход, но знае ли човек...Наскоро се озовах в обща компания с един доктор и се заговорихме за барокамерата...чак се изненада колко съм на вътре....Само за протокола - не харесвам химията и биологията и те затова сега им се "любувам" в свободното си време Crazy

# 513
  • Мнения: 98
Доника, мила няма нищо!Всеки му идва да хване и ........Аз много бих се радвала да се засечем някъде!!!!А мен едно време ме приеха Логопедия в СУ,ама аз с тъпата глава :Кой ще ходи на логопед??Къде ще работя после?...А ето ми сега логопеди!!!Ирония на съдбата ли не знам вече!


И честита Баба Марта на всички!!!Дай боже повече здраве и по-малко аптеки и лекари!

# 514
  • Мнения: 3 535
Браво!
Аз също съм давала антидоти за ваксини и на двамата. При малкия проблем даде именно полиомиелитния компонент Sad
Доника ето нещо, което не съм чела. Може ли повече подробности

# 515
  • Мнения: 4 733
Вчера логопеда, който работи с детето ни каза, че езичето му е слабо и това води до затруднения с говора.
Каза да правим упражнения с езика- да го накарам да си изплезва езика навън, да духа парти свирка, така че да възпроизведе звук (може да я разгъне, но явно няма достатъчно сила за да излезе и звук), да му казвам всеки звук по отделно и да му показвам визуално звука (напр. пластмасова буква).
На мен от много време ми е направило впечатление, че всичките му мускулчета са слабички, не само на лицето и врата. Какви други упражнения може да прави за укрепване на мускулите на лицето и врата?

# 516
  • Мнения: 13 807
Вчера логопеда, който работи с детето ни каза, че езичето му е слабо и това води до затруднения с говора.
Каза да правим упражнения с езика- да го накарам да си изплезва езика навън, да духа парти свирка, така че да възпроизведе звук (може да я разгъне, но явно няма достатъчно сила за да излезе и звук), да му казвам всеки звук по отделно и да му показвам визуално звука (напр. пластмасова буква).
На мен от много време ми е направило впечатление, че всичките му мускулчета са слабички, не само на лицето и врата. Какви други упражнения може да прави за укрепване на мускулите на лицето и врата?

Логопеда трябва да ви покаже как да упражнявате асансьор. Нещо с пръчица а за тези които се противят с близалка се прави. За съжаления не мога да дам повече инфо моят син го провери логопед  още на 3  и каза че нямал подобни проблеми. Но знам че другите деца тренираха този асансьор с езика каквото и да значи.

# 517
  • Мнения: 3 535
йоко на моето дете са дали 13 упражнения за раздвижване на езика. Мога да ти ги напиша - малко е дългичко. Но си мисля, че самия логопед трябва да свърши тази работа, нали това му е работа. Освен да ги напише в тетрадката, трябва и да ги покаже и на теб, за да ги упражнявате у дома.
1 усмивка- хоботче - последователно разтягане на устните и свиване напред
2 облизване с върха на езика на горната и долна устна последователно
3 кръгообразно облизване на двете устни
4 почистване на горни, долни зъби с език
5 часовник - последователно докосване на ъгълчетата на устата с език
6 асансьор - докосване с върха на езика горните зъби отвътре и след това долните зъби отвътре при отворена уста
7 бонбон-  език, опрян в лява, дясна буза
Другите по-късно. Трябвало и да се спазва последователността

# 518
  • Мнения: 4 733
Благодаря.
На вчерашното занимание не можах да присъствам, на съпруга ми е обяснила. Ние се чухме по телефона и на бързо ми обясни какъв е проблема и част от упражненията. Другото което ѝ направило впечатление е, че доста навътре си бута езика като говори. На мен ми се струва, че говори повече носово. Да, и това ми обясни, че трябвало при определени звуци да му запушвам нослето за да разбере, кои се произнасят носово и кои не. Да, но аз самата не знам при кои звуци да запушвам носа и при кои да му помагам с устните  newsm78

# 519
  • Мнения: 4 199
Лаурентин, май са същите като нашите, ето ги с картинките:

# 520
  • София
  • Мнения: 3 249
Видеа с артикулационна гимнастика http://logopedico.com/video/artikulacionna-gimnastika/

# 521
  • София
  • Мнения: 1 423
Понеже заговорихте за много активни деца и искам да попитам как се възприемат от учителките в градината, ако има и някой да каже за училище. Спят ли там децата ви? Какви са най-честите забележки по отношения на тях? спецаилно у нас това има пряко действие върху говоренето. Прибирам го в петък и той блещи неразбрано, не задава въпроси, тръшка се. В събота говори разбрано. В неделя говори с изречения от 4 думи. В понеделник след детска градина говори на китайски и пак оплел езика.

# 522
  • Мнения: 3 535
Шмати, моето е хиперактивно, но в детската не говори, или много малко, а и там не се помества. Като я взема от детска - друго дете, като отвързан лъв

# 523
  • София
  • Мнения: 3 060
На мен ми се струва, че говори повече носово.
Освен описаните от  laurentin упражнения, ннашата логопедга ни беше написала и такива, които тренирали "задното небце" - в случая на дъщеря ми - високо и със слаб мускул, оттам и носов говор. Допълнителните упражнения са:
1. Взимаш гласна - примерно А и се запопочва от "крещене" АААААААААА постепенно да спадат децибелите и да стигне до шепот. После разбъркано - да повтаря след възрастен отчетливи гласни - вик, шепот, говор, вик - каквото подадеш
2. ГА-ГА-ГА  - вика се. Звъкът Г вибрирал в това "задно" небце...не знам дали е така, но редовно грачехме Simple Smile
3. ХА-Ха-Ха - смях в целия диапазон звуци - тънко гласче, дебел глас, със силна струя въздух, "извикана" през устата - важно било въздухът да излиза през устата, рязко, а не да остава в устната кухина.
май имаше още, но нещо ми изхвръкнаха от ума..ако се сетя ще допълня.
От ортодонта, пък, имахме упражнение за език с бонбон тик-так - слагаш бонбона на небцето, точно зад зъбите и с езика го държиш да си стои там, докато се разтопи. Голямо мъчение, но целта е езика да "заяква", затова го държиш под напрежение.
Имахме и упражнения с автоматична четка за зъби - да се масажира зоната около устата, в кръг.

# 524
  • Мнения: 2 211
За каква възраст са тези упражнения? Моята дъщеря на 3 и 6 месеца ще избяга някъде, най-вероятно само плезенето ще направим и ще се откаже. Иначе си ги запазвам, защото и тя има голям проблем с артикулацията.

Общи условия

Активация на акаунт