БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 49 775
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Спешно ми трябва сос за пелмени.

# 661
  • София
  • Мнения: 10 825
Спешно ми трябва сос за пелмени.

заквасена сметана

# 662
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Да добавя вкусна гарнитура с грах - задушавам гъбки с масло и сол, добавям за малко грах и разбърквам. Накрая слагам 2-3 с.л. галета да се разпредели равномерно с другите съставки и свалям от котлона. Много бързо и вкусно става.

# 663
  • Мнения: X
Много неприятни  и блудкави на вкус ми се струват тези пелмени. Плънката е извара.
Мислите ли, че могат да се ядат с доматен сос?

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 18:12 от Анонимен

# 664
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако ти е вкусно - могат.

# 665
  • Мнения: X
ММ преди да замине в командировка нещо беше харесал  обслужването на рускинята  от една верига руски магазини  и познайте колко пелмени накупи Cry... И замина.
 Раздавах на всички роднини по един път, но и те повече не искат. Laughing
 И останалите трябва аз да ги яяяям.
 Замислям да направя руско парти и да поканя гости - грузинска водка с пелмени.

# 666
  • Мнения: 22 867
Много неприятни  и блудкави на вкус ми се струват тези пелмени. Плънката е извара.
Мислите ли, че могат да се ядат с доматен сос?

Може да се полеят с разтопено краве масло или, ако са горещи, да се наслагат парченца масло, то се топи,  може да се поръсят със захар върху маслото, да се хапват с някакво сладко, мед, или със заквасена сметанка. За доматения сос са ти отговорили, имам приятелка, с лютеница ги хапва, въпрос на вкус. Peace

# 667
  • Мнения: X
Сложих им масло.
Следващия път ще ги пробвам сладки. Много са ми антипатични.

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 20:19 от Анонимен

# 668
  • Мнения: 3 166
Здравейте! Търся рецептата за едни сладки, на които попаднах в една от коледните теми/или от миналата или от по-миналата година/. Обърнах всичките си тефтери - няма я, прерових форума - не я намирам. Сладките се водят "много шоколадови бисквити" или нещо подобно. Специфичното е, че се правят само с какао, а не с натурален шоколад и се овалват в кристална, а не в пудра захар. Ще съм благодарна, ако някой помогне! Grinning

# 669
  • Мнения: 2 774
Да не са двойно шоколадовите сладки?
Те май се овалваха в кристална захар.

# 670
  • Мнения: 150
Здравейте мами! Имам нужда от съвет - правих домашно масло (няколко пъти е коментирано в темите тук), но го забравих в хладилника. И сега е мухлясало!!!! Sick Дали може да се използва все пак за нещо - направо ми е жал да го изхвърля!!!!!
 Въпросът е по-скоро дали е опасно....Макар че мухълът по принцип си е гаден...

# 671
  • Мнения: 3 166
Да не са двойно шоколадовите сладки?
Те май се овалваха в кристална захар.

Поли, май точно така са казваха. Имаш ли рецептата? На първа страница на коледните теми има тройно шоколадови сладки, но не и двойно.

# 672
  • Мнения: 5 742
Да не са двойно шоколадовите сладки?
Те май се овалваха в кристална захар.

Поли, май точно така са казваха. Имаш ли рецептата? На първа страница на коледните теми има тройно шоколадови сладки, но не и двойно.
В тези сладки освен какао има шоколад и се овалват в пудра захар.

# 673
  • Мнения: 3 166
А аз така се зарадвах! Тези, за които говоря със сигурност се овалват в кристална захар и са с какао, а не шоколад.

# 674
  • Мнения: 22 867
А аз така се зарадвах! Тези, за които говоря със сигурност се овалват в кристална захар и са с какао, а не шоколад.

Погледни и какаовите сладки на Йоана, не тези с глазурата, а семплият им вариант, малко по-надолу скролни страницата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт