Живея със свекървата

  • 70 532
  • 889
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
В случая дъщерята е кротка, не е магарица като мен и не е направила проблем. Аз обаче не бих си затраяла.

# 736
  • Мнения: 14
Може би много от вас няма да ме разберат,но искам да споделя с някой това което ме мъчи.От около година с мъжът ми живеем заедно,но заедно с майка му.В началото не обръщах внимание на нищо,защото ходех на работа ( сервитьорка) и се прибирах само да спя,но сега съм бременна,стоя си в къщи и свекървата започна да ми лази по нервите.Тя е от тези премиличките,които ти казват " ти си почивай аз ще свърша тази работа" Третира и мен и мъжа ми като 5 годишни и най вече него(а той е вече на 31г) Вечер когато той се прибира от работа,тя хуква да му прави салатката е се препъне чак,и като започне " маменце,златенце,миличко..." уххх откачам да не говорим,че тя готви,пазарува,пере,глади.Може би си мислите че това е свекърва мечта,но не е.С мен се държи ПРЕКАЛЕНО миличко,идва пи мен и иска да ми завива краката,правя си закуска ,тя дърпа всичко от ръцете ми (иска тя да прави всичко) чувствам се не на място сякъш съм там за украса,когато изляза не искам да се прибирам ако мъжът ми го няма.Да не говори и че е вехтошарка и вещоманка,апартаментът е задръстен с боклуци,в кухнята е абсолютен хаус тигани и тенджери има дори и върху кухненския ъгъл.В хладилника вечно има храна от преди седмици,пакети с подправки и такива хвърчат навсякъде.Олоито и тези неща тя държи р един шкаф с препаратите.Помощ!!!Ако кажа нещо ще изляза лоша,защото тя винаги е мила и невинна.Не знам какво да правя,на мъжа ми така си му е много добре при маминка,но аз къде съм тази картинка?Още много искам да пиша,но няма да ми стигне форума.Знам че има и други жени в моята ситуация,моля ви за съвет,защото незнам как да постъпя


И аз искам да ти кажа, че имам същия проблем. С моя човек сме от скоро заедно и от още по-скоро живеем заедно. Аз трябваше да се приместя при него защото живее с майка си, а тя е сама и болна от Асма. Трудно взех това решение защото съм живяла с бивш приятел само двамата и мога да кажа, че си беше много хубаво, спокоино ти е, ти си домакинята, да имаш повече задължения но може да правиш каквото искаш, да спиш до късно, да си направиш график, да излезеш гола от банята или да правите секс на кухненската маса ако пожелаете, може да крещиш колкото си искаш. Не е до това, ами майка му е прекрасна домакиня, умна и интелигентна жена но те не са се разделяли за дълго, винаги са били заедно и си казвам това е навик, нормално е...но започват и на мен да ми прегрявам бушоните защото той е между чука и наковалнята. Чувствам се на чуждо място и не мога да свикна защото тя е от тези жени където искат всичко да правят, всичко да знаят и всичко могат и от всичко разбират! Аз съм по тиха, мълчелива, не обичам да говоря ако няма какво да кажа и не обичам да разпитвам и да се обеснявам! Което ме прави по-затворена и дръпната, трудно допускам някой до себе си. А тя страшно много го обгрижва, искаш ли това, а това какво е, къде отиваш сега, а кога ще се върнеш, не закъснявай, направи това, не стой до късно, стани рано, нали каза, че по-рано ще станеш, яде ли, да ти сложа да ядеш? Ама хайде, че изтина яденето... това за пране ли е. Излезнали сме на вън, и звъне ли му телефона, аз знам, че това е тя! С въпроса, кога ще се прибереш? Майка му стара в такива моменти ми иде да псувам но гледам да не се меся. Не знам кое къде се намира, не мога да пипам нищо и свещи не мога да си запаля защото тя има Асма. Постояно трябва да се съобразяваш. Върха на глупостта беше вчера, когато бях в тоалетната и чух как двамата си говорят за една негова приятелка, която бродира и е учителка, и тя му казва следното " Тя е добро момиче, има хубава работа и е хубаво момиче, защо не взе нея ами.... нали ме разбираш какво искам да ти кажа! Моя милост не издържа, спокойно си излезнах от тоалетната отидох, и им казах, правилно е, трябвало да вземеш Траяна! При което си отидох в стаята, след това разбрах, какво и е мнението за мен, а той веднага си дойде и ме прегърна, поплаках на рамото му, защото се почувствах ужасно. Като цяло мнението ми е, че млади и стари трябва да са отделно! И както младите не се месят на старите, нека и старите да не се месят! Най-лесно е да станеш и да си тръгнеш но когато обичаш този човек, няма как да стане. Може би, изпитва страх да не го загуби и да не остане сама, това няма да се случи защото той няма да я остави! Всяка жена обаче заслужава мъж за които жената до него ще бъде приоритет и ще могат спокоино да създадът семейство!

# 737
  • Мнения: X
Всяка жена обаче заслужава мъж за които жената до него ще бъде приоритет и ще могат спокоино да създадът семейство!
Не мислиш ли, че и ти заслужаваш такъв мъж, а вместо това си хванала този Мамин Мунчо?

# 738
  • Мнения: 11 337
lady_lina, майка му няма сериозно заболяване, което изисква да не е сама. Ясно е, че прекрасно се грижи за себе си. Започни да подготвяш любимото, че сега натоварвате майка му с вашето обгрижване и за доброто на Вашите отношения трябва да сте отделно.

Проблемът с такива мъже е, че искат и вълкът да е сит и агнето цяло. Те не искат да оставят майките си сама и гаджето си обичат. Това не ги прави лоши хора, а по-привързани и не виждащи обективно нещата. Не осъзнават, че и майките им изпитват негативи от съвместното съжителство. Като начало трябва твоят човек да разбере, че вие сте в тежест на мама. Трябва да се отделите пък ако ще често да и гостувате.

Тръшкане как той трябва моментално да забрави майка си и цялата досегашна привързаност и да вижда само вас са детински. Всеки мъж е наясно, че може да има гадже/съпруга номер 1,2,3, но мама само една. Също така каквото и да правите, никога няма да дадете на един мъж усещането за обгиженост, обич, приемане, което получава от майка си и му допада. И за Бога не бива да му създавате такова! 

Започвай да действаш за квартира - методично и без излишни емоции.

# 739
  • Мнения: X
Като начало трябва твоят човек да разбере, че вие сте в тежест на мама. 
Дорис, а ако мама се тръшне, че не са ѝ в тежест и, че ще загине сама?

# 740
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Дори и да се отделят младите ,мама пак ще създава проблеми.Най-напред ще се настрои срещу снахата,защото тя ще е виновна ,че синковеца се е изнесъл.Ще започне да я оплюва и да плете интриги.
После мама ще започне да се тръшка,да  звъни постоянно и да го вика непрекъснато-дадох такъв пример с бабата с гроздето Twisted Evil
Такова поведение също е много дразнещо и също създава конфликти между младите.

# 741
  • Мнения: 14
the Дорис - Благодаря ти Simple Smile Проблема на такива мъже е, когато останат напълно сами. Познавам такива, жената не издържа и си заминава, търси самостоятелен мъж, а майката с времето Господ я пребира, тогава тези мъже са над 40г и са сами, все още без деца и ... тогава се замислят какво са направили и какво не са! Simple Smile

# 742
  • Deutschland
  • Мнения: 5 414
Прочетох поста на Дорис и щях да падна. Имам въпрос. Ако 40-годишния ми мъж получава от майка си обич, загриженост, приемане, които от мен няма как да получи, колкото и да се пъна ....тогава за какво съм му аз? За разплод?
И мама била само една, пък жени много  newsm78
Дефакто е така, но ако го чуя от устата му, заминава директно и форевър при мама, без право на връщане.

# 743
  • Мнения: 3 091
Вие сте в дома на свекърва ти -не можеш да имаш претенции да й променяш навиците. Ако много се изнервяш, преместете се. В едно съвместо съжителство може да има недостатъци, но и много ползи - въпрос на гледна точка и толерантност е, според мен.

Вижте, според мен разумният човек би трябвало да намери изход във всяка ситуация. Аз живея със свекърва ми и съм много доволна от това. Помага ми и се абстрахирам от някои нейни качества - 80 годишна жена е, да е жива и здрава, не съм аз човекът, който ще я променя... Не мислете, че не се дразня. Сигурно и тя се дразни от мен, но живеем в мир и уважение, и търпимост, компромиси - това е много важно.

Щом жената е грижовна и помага - ще бъде много полезна, когато се роди детето. Поставянето на граници може да стане и по лек и деликатен начин. Семейните войни са най-тъпото нещо, което можете да си причините.

Един принцип: никога да не се обсъжда свекървата със съпруга. тя е негова майка. това само може да провокира раздори...

# 744
  • Мнения: 2 710
Ох, като почнете с това, че щом е в дома й, няма право на глас... Тя да не е дошла сама там?! Довел я е Мамин Златен, за чието възпитание и самостоятелност би трябвало да се е погрижила именно въпросната свекърва. Да си носи последствията.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 444
Какво значи в нейния дом?Та това е жената на сина и,не е някоя съседка или приятелка.Щом ги е приела да живеят там ще се съобразява и с на другите желанията.Не съм чела цялата тема,за което ме извини,но ако бях на твое място щях да отида на квартира.Според мен за един мъж трябва да е приоритет жена му и детето ,а не майка му.Пробвала ли си да и кажеш за тези неща,които те дразнят?Естествено да кажеш съвсем нормално,а не да започнеш да пренареждаш и да си груба.Това,че свекървата те обгрижва и на теб не ти харесва го разбирам,но някои хора пък обичат за това има различни мнения.Щом на теб не ти е приятно значи си в правото си да и го кажеш и да спре поне спрямо теб да е така,за сина и няма как да и забраниш на него явно му е добре така.

# 746
  • Мнения: 2 811
абе истината е по средата. Нормално е когато момичето е бременно, да има поне минимални съобразявания с нея. поне що се отнася за чистота...
в тази къща бебе ще се гледа, в крайна сметка. Да кажем, снахата беше куче, домашен любимец на свекървата. Ами нямаше ли да й се налага да се съобразява с това куче? Да му създаде някакви условия, малко пространство чистота и прочее? А тук става дума за бременна снаха...

Но наистина най-доброто е собствен дом! Свекървата има право на свое жизнено пространство и да не й се бърка сульо и пульо. От друга страна бебе се гледа по-лесно с помощ  Simple Smile


# 747
  • Мнения: 2 190
Да кажем, снахата беше куче, домашен любимец на свекървата. Ами нямаше ли да й се налага да се съобразява с това куче?
Ох, като чета бг-мамма, снахата има по-малко права от кучето.
Явно, за да оцелее в дома на свекървата, снахата трябва да стане кучка.

# 748
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво значи в нейния дом?Та това е жената на сина и,не е някоя съседка или приятелка.Щом ги е приела да живеят там ще се съобразява и с на другите желанията.Не съм чела цялата тема,за което ме извини,но ако бях на твое място щях да отида на квартира.Според мен за един мъж трябва да е приоритет жена му и детето ,а не майка му.Пробвала ли си да и кажеш за тези неща,които те дразнят?Естествено да кажеш съвсем нормално,а не да започнеш да пренареждаш и да си груба.Това,че свекървата те обгрижва и на теб не ти харесва го разбирам,но някои хора пък обичат за това има различни мнения.Щом на теб не ти е приятно значи си в правото си да и го кажеш и да спре поне спрямо теб да е така,за сина и няма как да и забраниш на него явно му е добре така.
В нейния дом, значи в дома ѝ! Mr. Green
Така по- ясно ли ти е?
Не кара снахата да ѝ слугува, а се грижи за нея по начина, по който се грижи и за сина си.
Не ги дели.
Синът така е свикнал и му харесва.
Снахата не харесва грижите.
Само че, в този дом порядките са такива, защото стопанката е с такъв характер и разбирания.
Като не ѝ харесва на снахата, казва на мъжа си и излизат на квартира.
И има две възможности- или тя поема грижите на мама или променя " милото" така, както на нея ѝ харесва.

# 749
  • Мнения: 2 811
Да кажем, снахата беше куче, домашен любимец на свекървата. Ами нямаше ли да й се налага да се съобразява с това куче?
Ох, като чета бг-мамма, снахата има по-малко права от кучето.
Явно, за да оцелее в дома на свекървата, снахата трябва да стане кучка.

ми, да! Щяха да кажат за свекървата, ами като си си взела куче, трябва да се адаптираш да поемеш отговорност някаква, да поразчистиш. Ама снахата не може да й опикае вестниците, или да ги накъса. трябва да си трае.

Иначе, от другата страна а медала, познавам възрастна жена, макар и тъща, която се самоуби заради лошо отношение от страна на "младите". В дома си се обеси, където цял живот живееха и те (завряния зет, щерка й и внучката).

Заради това истината е по средата, леко изместена към свекървата все пак.

Общи условия

Активация на акаунт