Смути, 2-ра тема

  • 140 841
  • 683
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 546
Благодаря ви за предложенията.  Hug
За пресния сок и аз знам, със ябълка, морков и лимон, става ммм. Но понеже сварих малко повече за детето и ми остана се чудех за вареното цвекло. Както и да е не ми се рискуваше да го направя на крем супа с други варени корени (сигурно пак щеше да е вкусно, аз много обичам цвекло) и си го направих на салата.

Напоследък и на мен не ми вървят смутитата. Особено с праскови и кайсии. Чакам да излязат хубави дини и пъпеши и да пробвам нещо с тях.

# 316
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Моето първо смути беше с ябълка, маруля,ягоди. Сега банан,плодово мляко, замразени плодове. Проблемът ми е какъв зеленчук да добавя newsm78 chef

# 317
  • София
  • Мнения: 11 478
Благодаря ви за предложенията.  Hug
За пресния сок и аз знам, със ябълка, морков и лимон, става ммм. Но понеже сварих малко повече за детето и ми остана се чудех за вареното цвекло. Както и да е не ми се рискуваше да го направя на крем супа с други варени корени (сигурно пак щеше да е вкусно, аз много обичам цвекло) и си го направих на салата.

Напоследък и на мен не ми вървят смутитата. Особено с праскови и кайсии. Чакам да излязат хубави дини и пъпеши и да пробвам нещо с тях.

С праскови и кайсии веднага казвам - банан плюс праскова плюс кисело мляко, може малко стафиди, лъжица овесени трици, и става: ммммммммммммммм

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Днес за закуска си направих от ягоди,банан,извара и какаови зърна.Вкусно беше Crazy

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Моля за рецепта за вкусно смути за малко детенце, тип пюре. Искам да е или със сурови моркови, или домати. Гледах рецепти с броколи, ама сурови, май не е подходящо...

# 320
  • Мнения: 3 546
Днешната закуска на децата Simple Smile
Зелена ябълка, авокадо и банан със съвсем малко вода за да стане на пюре за малкия. И Ябълка, авокадо, банан и кайсия за по-големия. Нямат външен вид, но на вкус и двете бяха много свежи.


след обяд ще пробвам предложението на ronaldd

# 321
  • Мнения: 1 669
Банан, кайсии, портокалов сок.

# 322
  • Мнения: 8 163
Моето първо смути беше с ябълка, маруля,ягоди. Сега банан,плодово мляко, замразени плодове. Проблемът ми е какъв зеленчук да добавя newsm78 chef
Към първото можеш да добавиш всякакви зеленолистни, разните кореноплодни, които мигат да се ядат сурови...

Към смутито с плодово мляко може червено цвекло и стрък целина.

Бюти, като започнеш от очевидното морков и ябълка, та минеш през морков + ябълка + банан, морков и червено цвекло, морков + сладък картоф/тиква + карамфил + канела... Огромен брой комбинации.

Към доматите може всякакви бобови: грах, леща, нахут...

# 323
  • Мнения: 2 545
С праскови и кайсии веднага казвам - банан плюс праскова плюс кисело мляко, може малко стафиди, лъжица овесени трици, и става: ммммммммммммммм

Това ще го пробвам още утре, но ще е без стафидите.
Но за сметка на това ще прибавя станалите ми любими напоследък счукани какаови зърна.
Благодаря за идеята! bouquet

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Получава ли се вкусно смути от авокадо, сочна праскова и да кажем череши? Питам за детето 1.4мес., искам да дам авокадо, а не го харесва много...
Не обича с банан.

# 325
  • Мнения: 2 545
Мисля, че ще се получи нещо много вкусно.
Авокадото по принцип не се усеща в смутито, но му придава много приятна плътност.
Освен това има и сериозна хранителна стойност, която напълно съперничи на банана.

# 326
  • Мнения: 3 546
аз авокадото го смесвам със всички, но аз по принцип си го харесвам.

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Благодаря ви  bouquet

# 328
  • Мнения: 2 998
Здравейте, дойде време да си купувам нов блендер и се надявам на вашия съвет. Чудя се между http://www.emag.bg/blender-heinner-master-collection-1000-w-styk … BM/?ref=cart_item и http://www.technopolis.bg/bg/Blenders/%D0%91%D0%9B%D0%95%D0%9D%D … C-BV5722/p/840106 Не ми се дават много пари, защото блендерът се ползва предимно в топлите месеци и то не всеки ден. Това, което ми се иска е да може да разбира лед (за това избрах 1000w) и по възможност да не трябва да се държи докато работи.

# 329
  • Мнения: 19 315

Вероятно през летния сезон  организмът предпочита повече сурови продукти в естествения им вид, затова и няма да се  съпротивлявам много на вътрешното си усещане Grinning.
Следя темата от известно време и недоумявам какъв е смисълът да се правят бъркочи само с плодове или тиква, цвекло (че даже и варено), морков и т.н. Все неща, които човек консумира на салати или отделно в достатъчни количества. Мислех, че целта на смутитата е да се поемат повече зеленолистни, но тук в повечето рецепти изобщо липсват. За сметка на това има мляко и 99 други съставки, смесени в едно  Sick

Бюти, пробвай авокадо на гуакамоле или солен пастет. Може да му хареса повече.

Общи условия

Активация на акаунт