Ски дрехи и аксесоари за деца

  • 4 557
  • 21
  •   1
Отговори
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Децата ми са малки и сега правят първи стъпки в зимните спортове. Миналия зимен сезон, дъщеря ми покара малко сноуборд, но колкото да се запознае с него. Тази година сме решили обучението да е по-интензивно, за което ми трябва екипировка. Търся мнения за достъпни и качествени дрехи и аксесоари. Трябва да купя каски, очила/маски, термо бельо, ръкавици (много важен аксесоар). Не искам да правя голямо вложение, поради бързо умаляване. Разглеждах Декатлон и там има много добри цени на някои неща, но дали са хубави и все пак предпазващи, а не само за красота? Ако имате други предложения, за марки, сайтове дори и практични съвети, ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 35 961
ски пазара до ст. В Левски, само събота и неделя, но не знам вече работи или още е рано
имаш възможност за заменяш и стари неща за по-голям размер с малко доплащане - нещата са основно втора употреба, но има и нови

# 2
  • София
  • Мнения: 982
Има хубави неща на стадиона да, в събота и неделя от 8 до 17 часа.

# 3
  • Мнения: 5 112
Децата ми са малки и сега правят първи стъпки в зимните спортове. Миналия зимен сезон, дъщеря ми покара малко сноуборд, но колкото да се запознае с него. Тази година сме решили обучението да е по-интензивно, за което ми трябва екипировка. Търся мнения за достъпни и качествени дрехи и аксесоари. Трябва да купя каски, очила/маски, термо бельо, ръкавици (много важен аксесоар). Не искам да правя голямо вложение, поради бързо умаляване. Разглеждах Декатлон и там има много добри цени на някои неща, но дали са хубави и все пак предпазващи, а не само за красота? Ако имате други предложения, за марки, сайтове дори и практични съвети, ще съм благодарна.
Още нямам деца, но скоро почнах да карам ски и ми се наложи ударно да се обзаведа, защото се влюбих в този спорт. Това за голям човек си е огромна инвестиция, трябва всичко да си купиш наведнъж, нямаш нищо от предишни сезони.
Пазарувам основно от Декатлон - екипировка за ски и за бягане - и до сега няма едно нещо което съм купила от там и да съм недоволна, даже напротив.
Конкретно по питането ти - за ски от Декатлон съм си купила - термоблузи /бяха много евтини, много са ми удобни и ми държаха перфектна температура за каране/; комплект шапка, ръкавици и шал-яка, които принципно са за бягане, но шапката и яката ги ползвах и за ски и се родих - миналия сезон карах без да се задушавам, а лицето ми беше защитено през цялото време; каска за ски - не беше нито най-евтината, която предлагат, нито най-скъпата - среден клас беше - много ми е удобна, за щастие не съм и изпробвала здравината /да пази Господ/. Гледах им и ски екипите, тъй като моя е някакъв ужасно смотан и неудобен, но забременях и този сезон го пропускам, така че ще отложа покупката на нов екип. По принцип екипите им изглеждат много добре и по характеристики би трябвало да са топли и удобни.
Аз лично за дете бих купила екипировка /дрехи/ от Декатлон, защото опита ми с магазина е такъв, че за едно нещо не съм съжалила, а цените наистина са чувствително по-ниски. Естествено имат и много скъпи неща, но аз се задоволявам с тези на нормални цени.  Peace
Вече за ски-маска, обувки и самите ски /съответно за сноуборд същото/ бих се зачела повече. Моите обувки и ски-маска си ги купих от Спорт депо на намаленията, защото исках да са си на марки, които произвеждат само това и са специализиани. Но това така или иначе е по-дългосрочна инвестиция, а и Спорт депо пускат големи намаления, само трябва да се дебне.
Иначе мои приятели купуват на децата си ски и обувки втора ръка от пазара на стадион "Васил Левски", което според мен е много разумно и оправдано.

# 4
  • София
  • Мнения: 650
Най- евтиния вариант е Лидл. От там обаче съм доволна само от термобельото. Якетата са малко тънички. Долнището на грейката го пришивах всяка сутрин- шевовете му не бяха качествени. Ръкавиците не струваха- всичко това разбира се миналата зима, декември пускат ски екипировките.
Евтини са и на Дино ски екипите, но са много тежки. От Декатлон-а си купих за мен ски долнище и ми е една идея тъничко. От спорт Депо също съм купувала- там термобельото не ми хареса, за якета са ок, но и цените не са много ниски.

# 5
  • Мнения: 5 112
Най- евтиния вариант е Лидл. От там обаче съм доволна само от термобельото. Якетата са малко тънички. Долнището на грейката го пришивах всяка сутрин- шевовете му не бяха качествени. Ръкавиците не струваха- всичко това разбира се миналата зима, декември пускат ски екипировките.
Евтини са и на Дино ски екипите, но са много тежки. От Декатлон-а си купих за мен ски долнище и ми е една идея тъничко. От спорт Депо също съм купувала- там термобелюто не ми хареса, за якета са ок, но и цените не са много ниски.


Ааа да, на Лидл термобельото наистина си заслужава, от другите неща едно не ми вдъхва доверие.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 761
Децата ми са малки и сега правят първи стъпки в зимните спортове. Миналия зимен сезон, дъщеря ми покара малко сноуборд, но колкото да се запознае с него. Тази година сме решили обучението да е по-интензивно, за което ми трябва екипировка. Търся мнения за достъпни и качествени дрехи и аксесоари. Трябва да купя каски, очила/маски, термо бельо, ръкавици (много важен аксесоар). Не искам да правя голямо вложение, поради бързо умаляване. Разглеждах Декатлон и там има много добри цени на някои неща, но дали са хубави и все пак предпазващи, а не само за красота? Ако имате други предложения, за марки, сайтове дори и практични съвети, ще съм благодарна.

И аз се вълнувам по същата тема за моето дете. Една приятелка, която е запалена по ските в комплект с двете си деца и мъжа, ми препоръча Декатлон. Ходих да им гледам нещата - като цяло не съм очарована, но мисля, че ще ни свършат работа. Аз също не искам да давам много пари за нещо, което ще се ползва 10 дни в годината и догодина вероятно ще е умаляло. За грейките най-важното е да гледаш т.нар. воден стълб. Ето тук пише какво е:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2110&sid=6e8eb7a … 36e942188b844cd31
Колкото по-голям е този показател, толкова по-добре - около 5000 е прилично. Бебешкият гащеризон на моето дете беше с воден стълб 10 000 и не пропускаше абсолютно нищо въпреки че се въргаляше в триметров сняг поне два часа. Аз имам грейка на Сивен, пак с воден стълб 10 000 и също съм много доволна.

Ние ще ходим на ски през март и си мисля чак тогава да му взема яке и грейка с идеята да са малко по-големи, но да ги носи и следващия зимен сезон.

# 7
  • Мнения: 35 961
миналогодишните лидлски грейки /долнищата/ не бяха лоши, якета не сме купували
на декатлон не всичко е прекрасно, но също е добра опция откъм спестовност

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И нашите неща за ски ги взехме от Декатлон.Доволна съм ,мисля пак да ходя да взимам за детето термо блузи и панталони за под дрехите, че вече са му малки.

# 9
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ако си от София и нямаш скрупули към втората употреба: в магазини Зиг-Заг зареждат основно от Норвегия и Швеция ... Страхотни гащеризони, якета, гортексови якета, полари ... съм купувала от там Simple Smile Не знам дали вече са започнали да зареждат зимни неща ...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 531
От ЛИДЛ сме доволни от чорапите за ски; термо бельото; ръкавиците (дъщеря ми носи едни вече трета година и са и много топли и удобни).Маската също не е лоша за парите си.
Имаме и едно долнище - не е мръднало за 2 зими и отдолу с термо бельото е екстра.
Якета не сме купували, защото и на мен ми се виждат тънки за ски, но деца на наши приятели ги ползват и са доволни.
Каска -  от Декатлон.

# 11
  • Мнения: 4 761
Сега се сетих - дали няма нещо българско за деца, например Диел?

Както вече писах, аз съм супер доволна от моята грейка Сивен.

# 12
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Благодаря ви много за мненията. Аз екипи им купих през лятото от ибей, хубави със добра защита  и големи за да могат да ги носят поне 2 години. Имаше намалени неща, но за аксесоарите не гледах тогава. А и ми се иска каските, очилата и подобни да ги премерят. Сноубордове и обувки за тях, задължително ще са от пазара на стадиона, защото няма смисъл от нови. Миналата година купихме за дъщеря ми обувки и тази вече не и стават. Добре че не ги взехме розови, че сега ще ги ползва малкия. Ще отидем до Декатлон да разгледаме и да пробваме разни неща.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 058
Ние сме любители на българското и ползваме вече от 15 години само Диел, имат страхотни модели. И четиримата сме скиори Simple Smile  
Малко са къпи, но ние си ги купуваме от пълзалката (паркинга на стадион Васил Левски). Там има едно момче, което продава стари модели на Диел на много изгодни цени. Като екипите са чисто нови, не са втора употреба.  Peace
Някъде имах и негов сайт, ако някой иска, мога да потърся за линк.

# 14
  • Мнения: 4 761
Ние сме любители на българското и ползваме вече от 15 години само Диел, имат страхотни модели. И четиримата сме скиори Simple Smile  
Малко са къпи, но ние си ги купуваме от пълзалката (паркинга на стадион Васил Левски). Там има едно момче, което продава стари модели на Диел на много изгодни цени. Като екипите са чисто нови, не са втора употреба.  Peace
Някъде имах и негов сайт, ако някой иска, мога да потърся за линк.

А дали има за малки деца - 3-4-годишни? Като се приберем в БГ за Коледа, мога да го посетя.

Общи условия

Активация на акаунт