Искам да кажа ... (61)

  • 46 531
  • 839
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 207
Жармен:

Скрит текст:
4 яйца
1 ч. ч. кисело мляко плюс 1 ч. л. сода
2 и ½ ч. ч. брашно
1 ч. ч. олио (аз сложих малко по-малко)
150 гр. сирене
150 гр. шунка или друг колбас

Може да се добавят маслини, мариновани гъби, кисели краставички, шарена сол или др. подправки, сусам, ким и пр. – на око и на вкус.

Първо се разбиват яйцата, киселото мляко със содата, брашното и мазнината, след това се добавят и останалите съставки.

Рецептата всъщност е за солен кекс, снощи импровизирах с мъфините. Напълниха се точно 12 формички. Накрая ги поръсих с кашкавал. 

# 151
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Не съм получила известие за публикувано съобщение в бг клас (това е платформата, която се използва за информация).


Тонка, провери дали си чекнала всички опции за получаване на известие, в случай, че  госпожата въвела съобщение.

# 152
  • Мнения: X
Флорче огромно благодаря  Hug bouquet 
 Копирах си рецептата и я нарекох мъфини Флорче  Hug
 Тези дни като ми се пооправят краката може да я направя .

# 153
  • Мнения: 2 352
Искам да кажа, че вчера за първи път пуснах DMS за нещо, различно от болест. За волейболното училище на Владо Николов.
Участвам със своята съпричастност и помощ за част от болните, но е ясно,че не мога да огрея навсякъде. Преди време Мамасита се беше изказала много цинично, но и много точно за скъпите лечения. Духът на казаното беше, че медицинските открития (гаранция никой не може да даде, но не отказват да опитат) в западните болници се финансират с парите, които се дават за подобни лечения. Здравата ми логика не може да го отрече, но не мога да откажа подкрепа за близките, които спасяват живот на най-ценното си.   Confused
Тонка, да не би съобщенията от бгклас да отиват в папката ти за спам?

# 154
  • Мнения: 14 372
Здравейте!
Аз ходих на лекар. Здраво ми се накараха и ме пратиха да си лежа. Почти съм си докарала пневмония. Ама аз съм си виновна, знам се какъв съм сопол, а се стискам до последно. Сега в това чудно време ще зобам антибиотици и ще пазя леглото...

Много хубава инициатива! И аз за първи път чувам, но ще се включа.

# 155
  • Мнения: 15 080
Алечка, вземи АБ и до 2 дни ще си като нова, няма да изпуснеш хубавото време. Важното е да оздравееш.

# 156
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Тарти, и аз те разбирам...
И аз вече се старая да се опазя от силните емоции, но е много трудно да не съчувстваш и да не умреш от ужас, когато стане дума  за болно дете. И ти се свива сърцето и някак чувстваш вина, че не можеш да помогнеш на всички.
Каква е тази наша страна, която има пари за 240 депутати и лъскавите им коли, за неизброима бездейна администрация , а няма пари да лекува болните си деца, та трябва горките им родители да събират помощи, сякаш просят милостиня...

Отдавна не гледам новини - не мога да се овладея понякога и се разплаквам, а мъжът ми ми се кара... Ама то какви новини - при нас това не са никакви новини, а сводка за човешките нещастия - криминални хроники, бедствия, аварии и болести...

Наистина, по-правилно е човек да е по-събран и рационален - ако можеш, помагаш, без да изстрадваш страданието на всеки...Лесно е да се каже, ама как се прави?

Жармен, благодаря ти за Естас Тоне, беше наслада и за мен.
Мислех да ти пратя в отговор едно любимо фадо (някак чувствам, че ще ти хареса), но така се натъжих от разговора за този малък сладък Валери, че го оставям за друг път, няма го вече у мен подходящото настроение...

# 157
  • Мнения: 14 372
Съни  Hug Слушам и изпълнявам, защото ме наплашиха с болница Simple Smile

# 158
  • София
  • Мнения: 23 124
Тонка, провери дали си чекнала всички опции за получаване на известие, в случай, че  госпожата въвела съобщение.
Вили, много ти благодаря!  bouquet Влязох в Настройки и чекнах всичко, после си изпратих тестов имейл. Стана.
Не съм пипала настройките досега, защото предните известия, за съобщения от госпожата, си идваха на мейла ми самички.

Тонка, да не би съобщенията от бгклас да отиват в папката ти за спам?
Ами сега, те изначално си отиват там, поради неведома за мен причина, поради което там си ги търся. Дори и пробния мейл, който си пуснах, отиде в Спам. Надявам се вече да съм се подсигурила, като отметнах всичко, което имаше като опция.

Трудно ми е да се опазвам от драми. Дори и днес ревах, докато избирах подаръка за детето. Ревах и докато си писах името, за да си "запазя" това дете. Просто си седя и ми капят сълзите. Не бих могла да отида на място в дом за деца. Няма да съм им от помощ, защото ще цифря като луда и ще нагнетя обстановката.

# 159
  • Мнения: 15 080
Извинявайте, че аз подкарах минорното настроение. Наистина трябва да се опазваме от всичката болка. Съгласна съм и, че понякога събраните пари реално няма да излекуват човека, а ще спонсорират някоя чужда болница, но можем ли да вземем надеждата на родителите? Като се поставя в тази ситуация, не дай Боже да ереална за мен, света ще обърна, докато има и 0,0000001 % надежда да спася детето си. Сигурна съм, че всички сме така.

# 160
  • Мнения: X
Антибиотик се пие минимум седмица -а и зависи от състоянието й дали ще е на крака.
  Алечка пази се и дано скоро оздравееш  Hug
Скрит текст:
/На моите крака им трябвало минимум 2 седмици и да не ставам от леглото -а аз сега ще изляза за болничен и ще вървя минимум 2км . /
 Светълчо аз съм фен на фадото
Това е за теб от мен
Скрит текст:

Мариза ми е любимка  Hug
  

# 161
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Стигнах и до темата, за малко.

Много топла тази есен. Тия температури ще ме побъркат - да се чуди човек какво да облече. Днес съм по къс ръкав Crazy
Обаче пък ми се ще да се запазят и за събота и неделя, че сме планирали добра разходка.

# 162
  • Мнения: 4 785
И аз съм по къс ръкав  Wink

# 163
  • Мнения: 10 634
Аз се научих да се обличам, така че да мога да се събличам ако ми стане топло през деня. Така и детето обличам и ми мирна главата, няма да се поти и да се притеснявам мокър ли е или не. Слагам тениска с къс ръкав, отгоре суичър, аз по същия начин - тениска с къс ръкав и жилетка, мъжът ми ходи по риза с дълъг ръкав и яке. Той не би се изнервил на ръкавите като мен, а и не му е особено топло само по риза, като махне якето.
Времето е страхотно, такива цветове, такава красота, страхотно е, дано се задържи така още време. Не мога да повярвам, че и на мен ми харесва есента  Simple Smile
На цирк ходихме семейно миналата година в Несебър - Балкански бяха там по времето когато почивахме. Хем ми хареса, хем не. Едната лъвица беше много стара, не се подчиняваше, накрая се изпусна на арената. После се гласуваше промяната цирковете да са без диви животни, може би имат право, клоуни обаче не харесвам от малка.

# 164
  • София
  • Мнения: 7 128
Обичам есен като днешната, иначе есента е най-неприятният ми сезон.

Общи условия

Активация на акаунт