Алчна зълва

  • 41 253
  • 636
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
каква е възможността, в едно сплотено семейство, научило брата да се грижи за сестрата
Обикновено не става дума за това. А за това:
Авторката, мисля че трябва да се опиташ да разбереш защо мъжът ти се чувства длъжен постоянно да подпомага сестра си. Казваш, че от години не са се виждали очи в очи. Според мен, той има угризения, че е зарязал сестра и родители и е отишъл в чужбина да живее по-добър живот и чрез парите по някакъв начин се опитва да притъпи чувството за вина, че няма да може да се погрижи за тях по никакъв начин, когато те имат някаква нужда от него.

Аха, сега виждам, че и на свекърите 'се дава'. Проблемът е и във взимащите, и в даващите. В крайна сметка мъжа си знае какво 'купува' с парите си. Ти, авторке, изобщо за тия години пита ли го? За години ли става дума, или за една година. Доколкото разбирам си в майчинство, не сте отдавна семейство.
Единият дядо на мъжа ми е издържал жена си и трите си деца /5 членно семейство/, заедно с поне една сестра своя и семейството й, а в даден момент от живота си е гледал и двете си сестри. Мъжът ми за всичките години не е чул от никой член от семейството, че има проблем.  Confused

Мъжете наистина са по-благородният пол. Цоцаме ги горките от всички посоки ...този мъж е между чук и наковалня --две жени, сестра и съпруга го работят.
мдам, а лошото е, че, доколкото разбирам, и майка му е измежду работещите го
страшна работа сме жените, видим мъж с пари и ще се избием  Laughing

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 14:14 от Анонимен

# 451
  • София
  • Мнения: 24 839
Според мен, той има угризения, че е зарязал сестра и родители и е отишъл в чужбина да живее по-добър живот и чрез парите по някакъв начин се опитва да притъпи чувството за вина, че няма да може да се погрижи за тях по никакъв начин, когато те имат някаква нужда от него.
Аха, сега виждам, че и на свекърите 'се дава'.
...................
мдам, а лошото е, че, доколкото разбирам, и майка му е измежду работещите го
страшна работа сме жените, видим мъж с пари и ще се избием  Laughing
Не, в грешка си, поне тук, това е предположение на съфорумци................ Simple Smile

# 452
  • Мнения: 2 681
Ще искам по още едно мнение от всички: Колко от вас биха се примирили с дотациите при положение че са веднъж годишно и вие и децата ви са финансово обезпечени. /но без обзавеждане/. Моля за обективно мнение.
Аз не бих се примирила с дотации за здрави, мързеливи роднини. Ако са болни е съвсем друго и не се коментира. Но и там ще има разумна граница.
Всяко семейство е различно. Повечето тук пишете за общи бюджети, общи пари.
В моето семейство си знаем доходите. ММ ми дава по-голямата част от тях  за домакинството. След това не пита и не коментира колко съм похарчила, дали са останали и какво съм направила с остатъка.
Оставя си и лични пари -  за тях нямам въпроси как ги харчи. Ако иска да ги дава на роднините/и той има едни мързеливи сестри и племенници - използвачки/. Ако предпочете да се лишава от нещо заради - роднините - ще лиши само себе си.
Това е решено преди да се съберем да живеем заедно.

# 453
  • Мнения: 21 448
  А откъде авторката знае, че зълвата има нов ай фон? Laughing

# 454
  • Мнения: X

Аха, сега виждам, че и на свекърите 'се дава'.
...................
мдам, а лошото е, че, доколкото разбирам, и майка му е измежду работещите го
страшна работа сме жените, видим мъж с пари и ще се избием  Laughing
Не, в грешка си, поне тук, това е предположение на съфорумци................ Simple Smile
аха, ок, че в даден момент спрях да следя темата.
Факт, че темата е за парите на един мъж и наредените на клона женски. А в съседна тема даже и такива има, дето са съгласни да го делят и с други жени. Леглото се дели, парите обаче - никогаж!

# 455
  • Мнения: 2 837
Не, за парите на едно семейство. В момента временно авторката трябва да лежи и да не работи, защото чака дете. Иначе и тя работи.

Последна редакция: пн, 30 ное 2015, 18:25 от Румцайс

# 456
  • София
  • Мнения: 24 839
Не, за парите на едно семейство. В момента временно авторката трябва да лежи и да не работи, защото чака дете. Иначе и тя работи.
И аз се обърках- какво лежане, та нали имат малко дете? #Crazy #Crazy

# 457
  • Мнения: 2 811
Да, и на мен така ми се струва. Мисля, че имаше оплаквания и от свекървата в този дух, нищо, че сега друго пише Laughing

Картинката е ясна, съпругът изкарва добри пари и всичката му рода се е навъртяла около него с протегнати ръце. На съпругата й е неприятно. И те, и той, и тя не знаят къде минава границата на нормалната помощ, къде преминава отвъд нея.
по-добре да дава на рода, отколкото на любовница Wink))) така любовницата няма къде да се подвключи.  Laughing

# 458
  • Мнения: 13 767
Е, решихме й проблема значи Joy

# 459
  • Мнения: 2 837
Не, за парите на едно семейство. В момента временно авторката трябва да лежи и да не работи, защото чака дете. Иначе и тя работи.
И аз се обърках- какво лежане, та нали имат малко дете? #Crazy #Crazy
Объркала съм се - родила е вече. Сори.

# 460
  • Мнения: 2 811
Този мъж заслужава медал, мисля, че е най-свестният мъж, за който съм чела в дом и семейство. Носи на ръце жена и дете, грижи се за близките си и единственият му проблем е, че не може да отказва.

# 461
  • Мнения: 2 837
ОхАман, ти ако от СО си изграждаш представа за мъжете... горко ти.

# 462
  • Мнения: 12 662
Щом са женени отскоро, ясно. Жена му ще го вкара в правия път, няма още дълго да раздава пари.

# 463
  • Мнения: 1 375
Този мъж заслужава медал, мисля, че е най-свестният мъж, за който съм чела в дом и семейство. Носи на ръце жена и дете, грижи се за близките си и единственият му проблем е, че не може да отказва.

....Мъж,който не може да отказва и да се раздава извън дома си било с пари,било със секс си е голямо изпитание за търпението на жена си....Откъде пък може да е сигурна,че не отклонява средства и за любовница човека.Ох,като го надушат,че не може да отказва завалията.... все ще се намерят някакви хитри уж нещастни женици около него да му се умилкват.

Мани ги ти тия тиквени медали,ами си плюй в пазвата да не попаднеш на някой дащен,че тогава друга песен ще запееш Peace....с дебелата гьостерица в ръка. hahaha Joy

П.С. Детето им е на 8 месеца,мисля.Но от няколко години живеят заедно.....

# 464
  • Мнения: 2 927
Този мъж заслужава медал, мисля, че е най-свестният мъж, за който съм чела в дом и семейство. Носи на ръце жена и дете, грижи се за близките си и единственият му проблем е, че не може да отказва.
     Как да не може? Може! Отказал е на жена си без увъртане, заобикалки и мрънкане. Докато четях темата започнах да завиждам  Wink на сума жени в нея. Явно мъжете им никога не казват "не", без значение значимостта на въпроса, който обсъждат. Всъщност не ми завиждам, защото ще ми е трудно да живея с толкова "насекундатасъгласяващсесмен" мъж. Почва да се чудя дали наистина искам това, което съм поискала и получила.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт