Петиция против удължаването на учебната година от МОН I - VII клас

  • 8 195
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 43
Да, има много учители, които работят допълнително през лятото и то различни неща!
Тези, които познавам, имат желание да си продължат с децата през лятото!
Казват, че много се забавляват, водят ги на разходка на пикник, играят в двора или посещават близки забележителности.
Аз не казвам, че тези летни училища трябва да траят цялото лято. Но може би ще е хубаво да има варианти поне до края на юни месец или средата на юли. Поле идва време и за нашите отпуски, море и време за забавления с децата.
По този начин родителите които не са свободни и нямат баби за помощ, ще имат добра алтернатива. Аз лично ще съм спокойна за моето дете, защото ще знам, че е с деца и госпожа, които познава!

# 106
  • Мнения: 3 228
И моите познати учители имат желание да работят през лятото, за да си допълнят доходите

# 107
  • Мнения: 373
представете си лято,слънце,тревичка-а децата отново под строй и то след цяла изнурителна година.На мен сърце не ми дава да го направя това издевателство с мойте собствени.За успокоение на съвестта на отрудения родител ще се намерят оправдания-ама те ги водят на екскурзия,насам,натам. Не,благодаря-цялото лято е за почивка и за игра навън.Децата също имат нужда от релакс.В крайна сметка всеки да си прави сметката,работата е проблем на родителите,не на училището или учителите.

# 108
  • Мнения: 3 228
Не,благодаря-цялото лято е за почивка

Абсолютно съм съгласна с теб, че цяло лято е за почивка. какво по - хубаво от това да редуваш море и планина и да поспиваш до късно през лятото Grinning
Крайно време е да се появи някоя организация, която да забрани работата от юни до спетември и всички институциии и не само, да не работят Simple Smile

# 109
  • Мнения: 373
номера на китайката е да надхитриш системата по някакъв начин. Например свободните професии-цяло лято рисуваш една картина или пишеш роман,докато си се излегнал на верандата с чаша дайкири.

# 110
  • Мнения: 3 228
номера на китайката е да надхитриш системата по някакъв начин. Например свободните професии-цяло лято рисуваш една картина или пишеш роман,докато си се излегнал на верандата с чаша дайкири.

За сега съм стигнала до момента да мога да си позволя да почивам август и декември, не е лошо начало

# 111
  • Мнения: X
представете си лято,слънце,тревичка-а децата отново под строй и то след цяла изнурителна година.На мен сърце не ми дава да го направя това издевателство с мойте собствени.За успокоение на съвестта на отрудения родител ще се намерят оправдания-ама те ги водят на екскурзия,насам,натам. Не,благодаря-цялото лято е за почивка и за игра навън.Децата също имат нужда от релакс.В крайна сметка всеки да си прави сметката,работата е проблем на родителите,не на училището или учителите.
Под строй? Ти май не си виждал лятно училище. В училището на дъщеря ми всяка сутрин ги вземаше бус и ги закарваха на Витоша. Към 17ч. връщаха децата обратно. Страшна мъка ще да им е било.
Казваш всеки да си прави сметката. Ами, ако ти беше мое дете, а не на твоите родители, които те хрантутят още, щеше наистина да ти се наложи да си правиш сметката и да работиш, за да си изкараш прехраната.

# 112
  • Мнения: 1 421
Мисля,че излишно спорим. Проблемът е,че ненужното удължаване на учебната година е продиктувано от мрънкането и натиска на някои родители,които явно не са разбрали,че училището е образователна институция,а не забавачка. Кухите глави в МОН и РИО си измиха ръцете с това глупаво решение,което в крайна сметка няма да реши проблема на тези,които търсят някой да им гледа децата. Само ще доведе до повече умора и нежелание за учене. Летните лагери са друго нещо-чувала съм от хора,които са доволни от заниманията,както и от други,за които е важно единствено някой "да гледа детето". Същото е и със занималните в училище-едни случват на добри учители,други не, и децата просто пребивават по цял ден в училище сякаш са в детска градина.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 010
Не виждам да е закрита петицията, затова подписах и разпространих.

Скрит текст:
Препирните дали имаш достатъчно отпуск, за да си гледаш детето през лятото, или нямаш, са необосновани, според мен.
Да не им даваме и пролетна, зимна и междинни ваканции тогава, а?
Ако сте се заробили с работата си, направете нещо по въпроса, вместо да нагаждате нещата за всички според Вашето робство.
Идеи на властта от тоя род, изобщо май всички идеи на властта, са продиктувани от нездрави интереси, не от интереса на обществото. И всички те са следствие на това, че оставихме овластените безнадзорни, заради което те се имат за недосегаеми вече.
Доста труд трябва да положим, повсеместно, ежедневно, за да докараме нещата до човешко положение, щото сега са античовешки. На линия съм за съюзяване в борбата Wink

# 114
  • Мнения: 21 455
Не виждам да е закрита петицията, затова подписах и разпространих.
Малко е късно.
Проектите на образователните стандарти срещу които е насочена петицията отдавна вече не са само проекти. Утвърдени са с наредби още през ноември миналата година.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 010
Малко е късно.
Проектите на образователните стандарти срещу които е насочена петицията отдавна вече не са само проекти. Утвърдени са с наредби още през ноември миналата година.


Чрез подписката поне още някой ще научи за това конкретно безобразие. Белким в един момент, с натрупването, чашата прелее в съзнанията на достатъчно хора.

# 116
  • Мнения: 21 455
Чрез подписката поне още някой ще научи за това конкретно безобразие. Белким в един момент, с натрупването, чашата прелее в съзнанията на достатъчно хора.
Кое точно безобразие имаш предвид? Чела ли си самите образователни стандарти или просто ти хареса петицията?

# 117
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не е чела. Важно и е да подкрепя разни каузи. Те и другите и призиви са все подобни , не влага капка мисъл, само се чувства горда , че подкрепя нещо.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 010
Чрез подписката поне още някой ще научи за това конкретно безобразие. Белким в един момент, с натрупването, чашата прелее в съзнанията на достатъчно хора.
Кое точно безобразие имаш предвид? Чела ли си самите образователни стандарти или просто ти хареса петицията?

Точно удължаването на учебната година. Не съм чела самите образователни стандарти. Харесва ми смисъла на петицията, не как е написана.

Общи условия

Активация на акаунт