На нервна почва или?

  • 5 040
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте, имам няколко въпроса, които ме мъчат от 10-тина дни и ще се радвам ако тук срещна някои, преминал през подобно нещо, та да получа правилният съвет. От 12 ноември вечерта, получих едно затруднено дишане. Сякаш не ми достига въздуха, и трябва да симулирам прозявка, за да се почувствам наистина добре. Ходих при личната лекарка, тя ме прегледа и каза, че нищо не се чувало на слушалката, така че за нея това е било на нервна почва и ми изписа мента, глог и валериан капки 3 пъти на ден по 15 капки. Пих ги една седмица, но вместо да ми помогнат се чувствах по - зле с тях, смъкваха ми и кръвното. В момента наистина ежедневието ми е много напрегнато. Даде ми направление да си изследвам щитовидната жлеза, всичко беше в норма, единствено TSH е 3.66 , но нормата уж е до 5. Нямам болки, но това задушаване е страшно досадно, не се чувствам пълноценна по този начин. Интересното е, че като не мисля за това и съм заета с нещо друго нямам този проблем. Което ме навежда на мисълта, че  може би наистина е просто на нервна почва, и все пак ме притеснява. Дали да не отида на кардиолог или да си направя изследването за обема на белите дробове? Има ли за какво да се притеснявам или всичко си ми е от психиката  newsm78

# 1
  • Мнения: 10 547
Нещо съществено, случило се в ежедневието, което да предизвиква тази реакция на тялото ти?
Прилича на класическа ПА, която, ако не се укроти навреме, преминава в ПР.
Въпреки добрите резултати от изследванията на щитовидната, бих си взела селен, вит. В комплекс и магнезий.

# 2
  • Мнения: 252
Нещо съществено, случило се в ежедневието, което да предизвиква тази реакция на тялото ти?
Прилича на класическа ПА, която, ако не се укроти навреме, преминава в ПР.
Въпреки добрите резултати от изследванията на щитовидната, бих си взела селен, вит. В комплекс и магнезий.

В момента единственото, което ме притеснява е търсенето на работа. Това е голямото ми напрежение, защото по цял ден обикалям подавам св-та, ходя по интервюта и нищо.

# 3
  • Мнения: 4 500
По същият повод съм ходила на кардиолог. Изписа ми нещо за пулса, защото като се ускори и не ми стигаше въздух. Изписа ми и тези капки, както и деанксит. Взех само капките, но и на мен ми ставаше зле от тях, прималяваше ми. Карах на Валидолчета тогава и отшумя.

Прилича на класическа ПА, която, ако не се укроти навреме, преминава в ПР.

И аз това исках да напиша и да добавя думите на кардиоложката от Окръжна - "Госпожице / Mr. Green Mr. Green/, време е да успокоите топката и ако носите няколко дини под една мишница, то нека остане само една"
 bouquet

# 4
  • Мнения: 252
Изписа ми нещо за пулса, защото като се ускори и не ми стигаше въздух.
Да, това забравих да спомена и моят пулс е 96, но кръвното ми е нормално 120/80. Мога ли да си направя кардиограма, без направление от Личната лекарка, защото тя категорично отказа да ми даде.

# 5
  • Мнения: 4 500
Можеш всичко да си направиш, само желание и пари да имаш  Hug

# 6
  • Мнения: 252
Можеш всичко да си направиш, само желание и пари да имаш  Hug


Благодаря, за полезната информация. Определено ще си направя, защото от няколко месеца опитваме и за бебе със съпругът ми и искам да съм сигурна че всичко е наред, преди да предприемем тази крачка.

# 7
  • Мнения: 4 500
О, в такъв случай нещата стоят по друг начин. Обърни се към специалисти и пожелавам бебо да се появи скоро  Heart Eyes Hug

# 8
  • Мнения: 252
Благодаря много за милите пожелания. Дано всички сме живи и здрави, това е най - важното Simple Smile

# 9
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
За бебе ТСХ трябва да е под 2. Иначе, вероятно стресът ти е дошъл повече. И на мен ми става така от време на време, минава си самичко. Наистина не е приятно, постарай се да релаксираш повече и особено за бебето, не го мисли, то само ще дойде.

# 10
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
3.66 си е височко ТСХ, но не е толкова високо, че да ти предизвика описаните симптоми. Може би наистина са от стрес.
Съветвам те да направиш пълни изследвания на щитовидните хормони и на антителата заради бебеправенето. При опити за бременност и бременност е добре ТСХ да е под 2.5.

# 11
  • Мнения: 252
И аз така съм чувала от познати за TSH, но според личната било в нормата и нямало причина за притеснение, нямало как на всички хора да са в идеалните граници, и щом е под 5 си е ок. Живеем в малък град и нямам голям избор за добър лекар. Може би ще трябва да се консултирам с ендокриноложката в София, при която ходя, тя вероятно най - добре би преценила как да го свалим под 2 Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
И аз ще ти кажа, че ТСХ ти е високо, независимо какво ти говори личната ти лекарка. Потърси добър ендокринолог да ти прегледа самата жлеза и да те види на ехограф.

# 13
  • Мнения: 14 302
Още един глас за ендокренолог. Ускореният пулс и задухът (вероятно следствие на пулса) могат да са сигнал за проблем с ЩЖ. Разбира се, може и да не на нервна почва. Аз имам тези симптоми от 2 години и съм с ПР.

# 14
  • Мнения: 252
Май месец тази година, си правих пълни изследвания на щитовидната жлеза, при Д-р Теменужка Чолакова / по форумите четох за нея, че е била много добра, както и познати лично ми я препоръчаха/ Отидох при нея, наистина много приветлива дама, личи си че си разбира от работата. Прегледа ме, и тогава се оказа че съм имала някаква малка кистичка, имаше някакъв уред с които измери размерите й, каза че била съвсем миниатюрна и няма никаква опасност, да увеличи размерите си във времето. TSH тогава ми беше 3.3 и  ми каза, че е малко по - високо от нормалото, но не е опасно. Да избягвам риба и морски дарове. И при евентуална настъпила бременност да отида отново при нея, за да го смъкнем под 2, а до тогава само да си правя на 6 месеца профилактично изследването за TSH.

Общи условия

Активация на акаунт