Как обличате бебето през нощта?

  • 27 785
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 841
Мами здравейте!
Моля да ми дадете съврт- как да обличам бебенце докато спи.Пробвах леко облечен,но се отвива постоянно и става студен.Пробвах да го облека два ката и леко завит,но този път се поти.Не мога да регулирам температурата в стаята, зящоти сме с радиатор.В началото температурата е доста висока,след коети узключвам и тя спада.В чудо се видях:(

# 1
  • Мнения: 7 325
слагай го в чувалче. Аз имам всякакви размери и дебелини и са ми много удобни. Това да ставаш непрекъснато да завиваш не си е работа.

# 2
  • Мнения: 3 841
Имам тънко чувалче,което вече е малко,би гледах ватираните и ми се видяха доста твърди и неудобни:/

# 3
  • Мнения: 7 325
Нямам такива впечатления, а 4 години ползвам чували. Направо не знам какво ще правя следващата зима.

# 4
  • Мнения: 3 841
Ще си ушиеш: ))) Ще взема да пробвам,че така наистина е трудно.

# 5
  • Мнения: 7 325
Проблема често е в главите на майките. В момента сменям 3 различни по дебелина чували, че при нас трудно съхнат дрехите и дъщеря ми не усеща разлика. Много им се чудех, малко на усмирителни ризи ми приличаха, със синът ми преди 16 години такива екстри нямаше, ноооо такова удобство ... чувала в леглото и чувала в количката - не бих се лишила от тях.

# 6
  • София
  • Мнения: 79
Аз я обличах като беше по-малка с едни ританки и боди само,защото много се изпотяваше ..А и чорапки .

# 7
  • Мнения: 1 412
С боди и пижамка зимата, лятото по боди с дълъг ръкав или къс зависи и долнище. Чували не търпи. Почти по цяла вечер е открита. С камина сме. Когато се изпоти я преобличам. Няма да се разболее ако е открито, но ако е изпотено да

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз също ползвах чувалчета, когато дъщеря ми беше бебе и мога за себе си да кажа, че е голямо удобство и успокоение за майката. Не го мислиш дали ще се отвие, а ако го свикнеш още докато е съвсем мъничко да спи така, после до над 2-годишно не се притесняваш за това. И на мен ми беше притеснено, когато дъщеря ми порасна и нямаше как вече да ползва чувал, но какво да се прави - по 2-3 пъти на вечер ставам да я проверявам дали не се е отвила, защото аз съм привърженик на съня на хладно. Предпочитам да е добре облечена и завита, но стаята да не е много топла. Установила съм, за мен лично, че аз така спя много по-добре и виждам, че и малката е така. Понякога я намирам отвита, но понеже избирам читави пижами, забелязвам, че въпреки това крачетата и ръчичките й са топли. Завивам, разбира се, но не си губя съня чак толкова заради това. Тя се научи вече и самичка да си придърпва одеялото.

# 9
  • Мнения: 455
Чувалчето е голямо удобство.
Моето дете е на почти 3 год.и още спи в чувалче.

# 10
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Мен също ме интересува темата с чувалчетата.Какви видове ползвате и от къде?
При нас проблемът е, че малкият много се стряска от ръцете си, дере се и се събужда, та се налага да му завивам ръчичките.

# 11
  • София
  • Мнения: 860
Аз лично ползвам чувалче без ръкави, отдолу слагам боди и чорапи или от тези целите бодита с крачоли (не знам как се казват  Embarassed). Бебето обаче спи кротко, не се върти, и просто го завивам. Баткото много дълго време спа с чувал, примерно до 2 г и нещо, вече не го ще, та се завиваме, само че той пък е като свредел - ставам по няколко пъти на нощ да го завивам. Та и на него взех от въпросните цели бодита, поне като е отвит, да му е топло.
Иначе мисля, че на бебетата им е добре с чувал, защото се чувстват по сгушени и сигурни.
Има дебели, ватирани, и по-тънички, памучни. По принцип чувалът топли повече от завивка със същата дебелина.

# 12
  • Мнения: 520
С чувал без ръкави (памучен) според сезона са и различните дебелини . Зимата с 2,5 TOG, когато е по топличко примерно пролет/есен с  1 TOG и лято с  0.5 TOG . Никога не съм го оставяла да спи отвит.
Обличам го с боди с къс ръкав и пижама,лятото понякога само по боди,друг път само по пижама.Зависи от времето. Всички дрехи и бельота са му 100% памук.

Чувалчета купувам от amazon.co.uk и mothercare.co.uk предимно,но съм взимала и то нашата Икея, от Rach .

За малки бебета (новородени) които се плашат от себе си все още, е доста удачно да се използват пелени  от този тип

# 13
  • Варна
  • Мнения: 469
Вечер обличам бебка с боди с къс ръкав и нощница тип гащерезон с ограничител.Температурата в стаята е около 19 градуса.Завивам я плътно с едно по-тънко одеало и отгоре с дебела пелена.Не се е отвивала.За сравнение лятото беше вечно отвита.Докато усетеше завивка върху себе си,колкото и дълбоко да спи до 5 минути беше изритана.Сега,когато захладня времето, обаче не е така.За всеки случай имам подарено спално чувалче,което само чака да го пробваме.

# 14
  • Мнения: 5 259
Боди с къс ръкав, гащеризонче и в чувалче без ръкави. У нас е 21 градуса, не пускам парно, защото си е топло. Аз нощем се потя и не бих понесла по-висока температура.

Общи условия

Активация на акаунт