Боледуване на децата ни - тема 31

  • 44 424
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 698
Препоръчвам да се води на очен още на 6м възраст. При дъщеря ми се оказа вроден проблем,  установихме го на година. .и то аз настоявах да я заведем,  защото намигаше с едното око...
А сега ни предстои и телк. .
Между другото тя не е вдигала от сряда температура и започна да избива обрив. По лицето корема и гърба.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 15:32 от magnet_for_happiness

# 16
  • София
  • Мнения: 7 277
Магнитче, това шарка ли е? Пиши като разбереш, мила и се оправяйте! Аз нямам опит с шарките.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 698
Ми може и да е, може и да не е.
Вчера дадох Зиртек и днес пак ще дам.  Педиатъра каза да спрем антибиотика ако обрива става повече...пак натърти,  че е вирус ..

# 18
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Розеола? След няколко дни висока Т, при щерката това се беше оказало.

# 19
  • Мнения: 6 554
Лисе, благодаря за темичката.
не си спомням кога за пръв път водих малката. последно бяхме на профилактичен през м. август. мина стандартния преглед с картинките и цифрите на таблото и оглед на очни дъна. не поиска да я прегледат на компютъра, но и не настоявахме много, защото нямаше показания за отклонение.
имаме фамилна обремененост и се налага да се следим.
оф, мъжът ми е с разстройство от снощи, ама зверско просто. давам му рекомфорт, имодиум и стоперол прахчета. нищо не може да хапне и да пийне, 110 кг мъж така го свали, като пребит е. сега се чудя какво да го правя, а и много ме е страх малката да не я пипне нещо, че все се вре до него в леглото.

# 20
  • Мнения: 2 196
Силве,освен да ѝ даваш пробиотик профилактично  Thinking Друго не ми идва на ум  newsm78

# 21
  • Мнения: 3 788
Записвам се с дете с 38,6т.Звънтяха ми от градината в 14ч.,че има темп.Нищо и нямаше сутринта,ни сопол,ни кашлица.Ходихме на лекар-нищо.Лееко зачервени вирусно гърло Sad

# 22
  • Мнения: 6 554
Яни, да, почнах го вече. лошото е, че малката го има за играчка и се кефи, че тати си е вкъщи през седмицата и все при него виси.
Уми, дано бързо се оправи Габче.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 277
Umi, бързо да мине.  Praynig

Магнитче, мерси за инфото. То значи, казваш, не винаги обривът е шарка, ама ние досега не сме имали обриви и ми чудно, като ни избие първата шарка, какво ли ще е - затова така разпитвам. Оправяйте се.

Силви, дано не се разболее малката. И аз, като Яни, щях да кажа да подсилиш имунната система от червата.

# 24
  • Мнения: 68 647
Моят се беше обринал целия този януари, след като излязохме от болницата, където лежахме за ФГ и грип. Така и не разбрах от какво е. От болницата ни пратиха на кожен, една намусена лекарка го прегледа набързо и отсече-вирусно е. Но не разбрах от стария вирус, тоест грипа, който току що бяхме изкарали ли, или нов вирус Rolling Eyes Според педиатърката в детско отделение категорично не беше шарка.
Според мен беше нещо като чистене от многото нурофени и панадоли, които давах през 4 часа в продължение на 5 дена, плюс венозния антибиотик, който вливаха в болницата. Толкова илачи, беше се натровил направо...та така си го обяснявам аз.

Иначе опит с шарки нямам и не мога да помогна...

# 25
  • Мнения: 794
Силве, хидрасека на мен ми се вижда най-ефикасен.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 277
Тета, ФГ - фебрилен гърч ли е?

# 27
  • Мнения: 2 196
Силве, хидрасека на мен ми се вижда най-ефикасен.


Тя обаче пита как да предпази детето,понеже баща му(мъжа ѝ) е с разстройство.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 805
За обривите съм чувала, че често са резултат от избиване на вътрешни инфекции, тоест почти винаги са следствие от по-дълбок процес, за това е противопоказно да се третират локално с цел да изчезнат, а трябва да се търси причината.
Светла ако ме чете, сетих се да ти кажа за пастата за зъби, която купувам за моя син, която била единствената съдържаща течен емайл (хидроксилапатит), а въпросния емайл само можел да реминерализира зъбите. Всички други пасти, които не го съдържат, имат де факто само измиващо и освежаващо действие. А хидроксилапатитът може да излекува кариеси и петна в начален стадии само заради това, че се реминерализира зъба. Ето линк към пастата: Не сме водили детето на офталмолог за проверка на зрението. Ходихме на очен, когато му се беше надуло окото покрай онази история с гнойта в синусите лятото, но то беше само да се установи дали има поражения по окото.
Месечинке, и аз точно това си помислих, че май няма дете, което да са го видели и да не са му открили нещо...А и моя за нищо на света няма да седи мирно да съдейства за такова нещо (като си спомня, каква мъка беше с рентгените и скенерите лятото)... ooooh! Вчера ходих да си махам зъбния камък и споделих със зъболекаря, че на малкия отдавна му излязоха всички млечни зъби, обаче с топ не можеш го накара да седи за преглед, и той вика "ами мийте редовно и така...". Дано да не се налага да ходим за проблем...

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
Синът ми като по- малък след всяка болест  избиваше обрив. Дъщеря ми й е за сефте. И розеола да е ще мине. Нашата педиатърка за нея такава шарка не съществува.

Общи условия

Активация на акаунт