Майки помощ с зеленчуците?

  • 2 662
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Едната ми близначка не иска да яде зеленчуци пасирани ,а не може да яде не пасирани неща .Примерно когато пюрето от картофи е намачкано го яде ,но се е случвало да се задави и да го повърне ,а кагато е пасирано не иска и не иска ,за супа с картофи и моркови да не говорим за спанак  и други пасирани не иска и да ги близне .Не смея да ги овкусявам със сол ,но може би аз не знам как да го направя вкусно знам ли. Не я насилвам ,но ми се иска да хапва по малко .Другото ми дете ги яде без проблем и правени и купени.Как да го направя вкусно ?

# 1
  • Мнения: 4 411
Пасирания картоф е лепкав. Слагаш ли нещо друго в картофа? Щом яде намачкано, не й пасирай. Постепенно ще свикне да дъвче.

# 2
  • Мнения: 1 565
Пасирания картоф е лепкав. Слагаш ли нещо друго в картофа? Щом яде намачкано, не й пасирай. Постепенно ще свикне да дъвче.
Ами знам че става лепкав ,за това го разреждах с мляко и вода и със сиренце и пак същата работа яде само ,ако е много гладна ,ако не е яла добре на закуска ,ами мъча я да яде не насирано ,но става много бавно ,а имам и друго дете на което му доскучава и почва да реве ,ако няма някой да я забавлява. Доно да се научим за напред да ядеем супи ,но не съм обедена.

# 3
  • Мнения: 3 120
Колко са ти големи децата?  newsm78

Сложи си една лентичка. Често задаваш въпроси свързани с тях, ние не сме гадатели.

По въпроса - разреди го с малко мляко или кърма.

# 4
  • Мнения: 2 450
Пасирания картоф е лепкав. Слагаш ли нещо друго в картофа? Щом яде намачкано, не й пасирай. Постепенно ще свикне да дъвче.
Ами знам че става лепкав ,за това го разреждах с мляко и вода и със сиренце и пак същата работа яде само ,ако е много гладна ,ако не е яла добре на закуска ,ами мъча я да яде не насирано ,но става много бавно ,а имам и друго дете на което му доскучава и почва да реве ,ако няма някой да я забавлява. Доно да се научим за напред да ядеем супи ,но не съм обедена.

Абе на осем месеца не е ли раничко за прясно мляко и сирене о.О

# 5
  • Мнения: 9 690
Не пасирай, а размачкай с вилица картофа.

# 6
  • Мнения: 1 080
Пасирания картоф е лепкав. Слагаш ли нещо друго в картофа? Щом яде намачкано, не й пасирай. Постепенно ще свикне да дъвче.
Ами знам че става лепкав ,за това го разреждах с мляко и вода и със сиренце и пак същата работа яде само ,ако е много гладна ,ако не е яла добре на закуска ,ами мъча я да яде не насирано ,но става много бавно ,а имам и друго дете на което му доскучава и почва да реве ,ако няма някой да я забавлява. Доно да се научим за напред да ядеем супи ,но не съм обедена.

Абе на осем месеца не е ли раничко за прясно мляко и сирене о.О
Къде пише, че са на 8м Simple Smile

Ани, мачкай и давай по-малко в лъжичката, не пасирай щом не иска пасирано.
Това за другото дете, че мрънка пред това време е отделен въпрос. Можеш да опиташ по някакъв начин да решиш проблема. Примерно с филмче, някаква занимавка за ръцете или като ги храниш отделно.

# 7
  • Мнения: 6 764
Специално картоф става чудесно ако добавиш мъничко масло. След като не желае пасирано, мачкаш добре като предварително преди да ги сготвиш си нарязала зеленчуците ситно. Даваш малко количество в лъжичката.
За готвенето вкусно, има книги за детско готвене с много рецепти и етапите на приготвяне. Освен, че ти спестява чуденето какво да сготвиш, е обяснено добре и храната става чудна. В интернет има безброй блогове посветени на детското хранене. С практиката всичко се научава. Wink

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
прави и пюрето от картофи 50/50 с обикновен и сладък картоф ( sweet potato) или тиква .

# 9
  • Мнения: 94
Детето на моя приятелка беше по същия начин...  Прояде много трудно не само зеленчуци а каквото и да е, голяма мъка беше, голям зор...  Не се притеснявай все някога ще прояде Simple Smile В крайна сметка няма човек който да не се е научил да яде... Всяко дете е различно най-добре е да следваш него, ти си го усещаш най-добре! Успех!

# 10
  • Мнения: 1 565
Детето на моя приятелка беше по същия начин...  Прояде много трудно не само зеленчуци а каквото и да е, голяма мъка беше, голям зор...  Не се притеснявай все някога ще прояде Simple Smile В крайна сметка няма човек който да не се е научил да яде... Всяко дете е различно най-добре е да следваш него, ти си го усещаш най-добре! Успех!
Ами така е не я насилвам да яде ,но се учим лека полека ,ще пробвам със сладък картоф и масло не знам и аз ,но все някогамще прояде ,всичко друго ядем .

Общи условия

Активация на акаунт