Какъв крем за лице използвате? - тема VIII

  • 107 555
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 450
Аз да попитам фон дьо тена и изобщо грима върху слънцезащитния крем ли го слагате?
През зимата, когато не е много слънчево слагате ли на лицето слънцезащитен крем?

Да, върху. Ако си няма собствен фактор разбира се, тогава вместо. Зимата не излизам навън аз лично твърде, но ако съм по-дълго време случайно навън и особено в планината слагам да, снега доста отразява (доколкото изобщо има сняг напоследък де).

# 736
  • Мнения: 2 272
Абе след 40 си трябва фактор. И аз не изгарям по принцип, но последните лета забелязвам, че много по лесно ми се появяват петна и лунички през лятото. По принцип обичам да съм навън, когато е хубаво времето.
Между другото, миналото лято изборът от кремове на умерена цена с фактор беше доста ограничен.

То и в последните 20 години много се промени климатът, озоновата дупка, плътността на въздуха.
И аз през 80-те на миналият век в Африка ен съм слагала слънцезащитен, то и нямаше тогава...

Ако слънцезащинтият крем не се слага под грим, има такива на ниска цена.
Проблемът се явява (за мен поне) когано трябва да се слага ФДТ и грим. За сега съм доволна от Клиник, въпреки че не харесвам тази марка, но слънцезащитният им е добър - става въпрос за Сити Блок, СПФ 40.
Сега имам и екрана на Кларинс, но още не съм го използвала.
СС-то на Шанел е добро решение за гримиращите се, няма много покривност, но не може всичко да е идеално. Simple Smile

# 737
  • София
  • Мнения: 38 476
Миналата година си взех един с цвят и фактор на Юсерин.
Тази година почти всички среден клас марки пускат такива с цвят и фактор - ББ, СС, ДД, тониращ крем и т.н.

# 738
  • Мнения: 1 167
Някакви отзиви за Apivita сериите Aqua vita или  Bee radiant light texture. Търся крем за 35+ за този сезон, нормална към смесена кожа пролет -лято.

# 739
  • Мнения: 950
Някой ползвал ли е кремовете на Nonique? Тя е немска био козметика. Когато бях в София си купих кремове за много суха кожа, защото, признавам си, бяха на супер цена. Но от скоро ги ползвам и съм приятно изненадана. Кожата ми е много мека и хидратирана, което не се случва често дори със скъпи кремове. И понеже си купих само за лице и очи, а те имаха доста други неща, чудех се дали някой ги знае и ползва? Аз не ги бях чувала, а и по принцип съм малко скептична към всякакви био козметики.
Гръцките кремове на Apivita също много харесвам. Пилинга им за лице с кайсии ми е много любим. Мога да го изям, толкова вкусно мирише.
Иначе дълги години съм ползвала кремове на Кларинс предимно. Кожата ми като че ли свикна с тях и вече не се влияе положително. Пък и те прекаляват с парфюмите, които слагат в кремовете.

# 740
  • Мнения: 3 314
Здравейте, препоръчайте ми хубав крем 30+. Досега ползвах предимно хидратиращи, но вече ми идват слаби ... Със смесена кожа съм. Искам нещо стягащо, подхранващо и хидратиращо.

desiniko , ползвала съм тестери на Apivita Bee radiant още като го пуснаха на пазара и много ми хареса.

# 741
  • Мнения: 251
Аз опитах околоочен на Дарфен и тестер антиейджинг. Смятам да ги ползвам в комбинация, но бих чула и отзиви.
Благодаря!

# 742
  • Мнения: 46 511
С този съм за нощен. Много съм доволна.
Бях на вълна - качествена и здравословна козметика, но след 1 г. опити и разочарования се отказах, защото нищо не намерих. Този си има парабенчета, но поне ми действа добре и има ефект (с лунички съм, само за 2 нощи кожата ми е много по-изчистена). Лек и приятен е (въпреки че при самото нанасяне оставя усещане, че е плътен и тежък), става за комбинирана към мазна, за суха ще е слаб.

# 743
  • Мнения: 1 396
С този съм за нощен. Много съм доволна.
Бях на вълна - качествена и здравословна козметика, но след 1 г. опити и разочарования се отказах, защото нищо не намерих. Този си има парабенчета, но поне ми действа добре и има ефект (с лунички съм, само за 2 нощи кожата ми е много по-изчистена). Лек и приятен е (въпреки че при самото нанасяне оставя усещане, че е плътен и тежък), става за комбинирана към мазна, за суха ще е слаб.
Много ме заинтригува с този крем, особено за тази цена. Наистина ли помага срещу луничките, защото точно следствие на невзети  мерки срещу слънцето ми се появи една голяма луничка на нослето и много ме дразни. Последното лято започнах да се мажа с 50 - ти фактор на Юсерин, нови не са ми излизазли, но тази си седи.

# 744
  • Мнения: 46 511
Лошото е, че нямаше на български никакво описание, та не знам точно за какъв тип пигментация е. Моите са си обикновени лунички и осезаемо ми се избистри лицето, не знам за твоя случай дали ще подейства, но пък и цената е такава, че поне няма да те е яд за парите Simple Smile

# 745
  • на земята
  • Мнения: 4 094
ziaja козметика,приятлека имаше крем на тази марка,знам ,че са с козе мляко Peace
Полска марка е Peace
В дрогерия Лили има на тази марка

# 746
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Не са всичките им продукти с козе мляко, само една серия е.

# 747
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Леле, колко бързо изписахте темата, отивам да правя нова Laughing.
Нещата на "Жая" ги харесвам и аз, ползвала съм им сериите за мазна кожа и околоочните.

# 748
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
НОВА ТЕМА- пролетна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт