Фентъзи и фантастика -Тема 6

  • 53 816
  • 743
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 48 023
Благодаря за темата
Свалих си Абъркромби да видя какво толкова хвалите в предната тема Simple Smile
Ще пиша отзиви
Помня че пращах новата на Бюджолд за Корделия, отзиви? На мен много ми хареса, иска ми се с някой да сподели мнение

# 2
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
Помня че пращах новата на Бюджолд за Корделия, отзиви?

Историята която описва преди историята на Майлс ли са  newsm78

# 3
  • Мнения: 48 023
Не, няколко години след Криожега и смъртта на Арал

# 4
  • Мнения: 4 569
Основно от Читанка.

Отдавна не съм чела нещо от жанра. Повечето са поредици и се отказвам.
Смятам идната година да си припомня Колелото... и Песента. Първата май е завършена, а втората?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз започнах Елантрис за втори път, засега ми върви добре. Само един роман е, нали?

# 6
  • София
  • Мнения: 12 247
Аз чета в момента последната книга на Бюджолд. На около 80 процента съм и макар да ми харесва, просто защото е една от любимите ми поредици си признавам, че не съм впечатлена. Изчаквам да я изчета цялата преди да правя коментари, а и повечето предполагам не са я чели.
Може би ми липсва основно екшъна, а може би ми идва и малко в повече любовната част. Така или иначе маточните репликатори и налагането им като норма не ми допада като цяло в поредицата и не е от любимите ми неща. Харесва ми, че се хвърля светлина върху това какво е развитието на планетата Сергиар, как се е справила Корделия след смъртта на Арал, колко деца има Майлс  Joy Но пък основната нишка на книгата, която търпи развитие и то интересно  Simple Smile, макар да е свързана с определена страна на Арал ,която е споменавана и преди ми се струва леко съшита с бели конци. Особено в частта, че това е продължавало много години преди смъртта на Арал.

# 7
  • Мнения: 48 023
Aila, то било имало фен фикшъни на тази тематика, и книгата припокрива много от тях, един вид жест към феновете Simple Smile Това го разбрах в последствие де, защото не си падам по фен фик.

Елантрис е една книга, да

# 8
  • София
  • Мнения: 3 581
Бюджолд ми е толкова скучна, че няма накъде. Две неща съм чела от не, и двете бяла ужас. Laughing

# 9
  • Мнения: 3 659
Аз започнах Елантрис за втори път, засега ми върви добре. Само един роман е, нали?
Не точно. За същия свят има още една книга - "Душата на императора", но не са свързани, освен света, в който се развива действието. Канех се да я прочета, но така и не остана време.
Всъщност тези книги, поредицата за мъглородните и май още някоя, ще се вържат към голямата сага - архивите. Имат общ герой засега, аоните доста наподобяват символиката в архивите - ще видим.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 901
Ухааа! Колко много сте писали днес  Heart Eyes
Връщам се да ви прочета, че с вас си "сверявам часовника" какво и що в любимия жанр.
 Hug

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 662


Аз се отчитам с това. Чудя се дали е била екранизирана тази книга, имам чувството, че съм гледала нещо...

# 12
  • София
  • Мнения: 12 247
Ха, тази на Уиндъм май не съм я чела, слагам си я в списъка  Hug

# 13
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз си чета City of glass - нямам представа как е преведено заглавието на български, може би Град от стъкло или Стъклен град newsm78. И естествено чакам Дж.Р.Р. Мартин да се размърда Joy.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 581


Аз се отчитам с това. Чудя се дали е била екранизирана тази книга, имам чувството, че съм гледала нещо...
Не знам за тази, но Чоки беше супер деЦко. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт