Как протича прегледа на очите при малки деца?

  • 4 814
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
PolarFox, Liorena благодаря за отговорите

Не знам да ли докторката е имала предвид детското в трета градска,но ще разберем

Liorena , а колко струва прегледа при доктор Облашка?

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Liorena , а колко струва прегледа при доктор Облашка?

 Simple Smileписах ти на лични

# 17
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Денислав беше на 2.5 год., като го водихме профилактично. Отбелязвам, че лекарят е наш приятел и е на възраст - много внимателен. Обстойно го прегледа, дори му разшири зениците за всеки случай. Показва му разни светлинки, зайчета - детето беше много спокойно. Слава Богу, всичко е наред.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Денислав беше на 2.5 год., като го водихме профилактично. Отбелязвам, че лекарят е наш приятел и е на възраст - много внимателен. Обстойно го прегледа, дори му разшири зениците за всеки случай. Показва му разни светлинки, зайчета - детето беше много спокойно. Слава Богу, всичко е наред.

Да, страшно е важен подходът към детето, особено за Очен преглед.
Трябва много търпение и внимание за да се чувства детето добре и да не се страхува.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
  Включвам се по темата да разкажа за нашият вече минал преглед.
 Записах час при д-р Облашка(впоследствие разбрах, че работи и с направления, но само в сряда) и отидохме.
 Бяхме говорили на малкият и ми се струваше добре подготвен. Беше в добро настроение и чакахме пред кабинетът на лекарката - изведнъж малкият както си седеше започна да плаче, че си е изкълчил ръката и много го боли, не дава да го докоснем, не може да си свие пръстчетата. Как да е успокоихме го и влязохме.
   Вътре лекарката започна да му показва картинки, но нашето инатче, въпреки усилията ни каза, че няма да каже какво вижда.
   Добре, започна да му свети с някакъв уред в очите - тук горе-долу стоя спокоен, та поне ни казаха със сигурност, че няма никакво съмнение за кривогледство. Успя да му види и очните дъна и там нямало проблем.
 С големи уговорки го сложихме на апарата да се проверят диоптрите. Едвам лекарката успя да види едното око и нашият пак ревна - боли ме ръчичката, ужас. Така на едното око излезе - 2.75 далекогледство, а за другото останахме в неизвестност.
 Тръгнахме да обличаме якето - рев, боли го ръчичката не може да я изкриви да си облече якето, не дава да го пипнем. През цялото време си я държеше и охкаше. Лекарката се видя в чудо и ни праща на ортопед. Как да е, излязохме от кабинета. И нашият веднага забрави, че го боли ръката. За пръв път прави такова нещо, не съм предполагала, че е такъв артист.
 А лекарката каза, че трябва да отида да взема от нея капки и няколко дни да капваме, за да разширим зениците и тогава пак да отидем. Въобще не ми е ясно как ще се справим и с това. Представям си какво мрънкане ще е тогава като няма и да вижда хубаво...
  Мъжът ми твърди, че не сме направили никакъв преглед и си е било пълен провал. На мен поне ми подейства успокояващо, че лекарката беше категорична, че няма ни най-малко съмнение за кривогледство.
  Сагата ще има продължение, дано другият път - малкото чудо е по-благосклонно Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт