Бременност и пътуване

  • 6 379
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Здравейте мами!
Имам едно въпросче по темата. Всички говорите за пътуване с кола. Интересува ме как стои въпросът с пътуването с влак? Същите опасности ли крие?

# 31
Аз доста попътувах по време на бременността. При това пия и хапчета за задържане. Просто, кагато се почувствам уморена, спираме разхождаме се. Може да си пускаш седалката назад и да полегнеш малко. Ако можеш да шофираш, по-добре карай ти. Винаги знаеш кога ще направиш завой, кога не можеш да преодолееш дупка и подготвяш тялото си, а и времето минава по-бързо.
Все пак се консултирай с лекар преди да тръгнеш и го питай дали да пиеш нещо преди пътуването.
Приятно изкарване на празниците  Simple Smile

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Не се притеснявай! 200 км не е много дълго разстояние.
Аз много често пътувам.Ако те возят , няма проблем.
Ако се измориш може да поспрете,за да си починеш или си пусни седалката да си в по-легнало положение

# 33
  • Мнения: 160
Пътувах до 4-тия месец постоянно, понеже работа ми е такава. След това се ограничавах до 1 излизане извън града в месеца. Карах кола до деня преди да родя. Докторът ми разреши да го правя, понеже според него трябва да се избягва друсането и дупките и по тази причина в града е много по опасно отколкото и извън него, зависи кой кара де, но аз си се возих и бях внимателна  Grinning .
Шофьора да внимава как кара и да изкарате хубави праници  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 401
Засега нямам никакви притеснения относно пътуванията и напротив чудя се дори каква работа и развлечение да си измисля, по възможност по-далечко Grinning!Надявам се в 7 месец да мога да отида до морето също Praynig

# 35
Благодаря ви момичета за отговорите:)май ще го предприема това пътуване(не прочетох нито едно мнение  против:) а и док разрешава.Весели празници на всички и ще пиша как е минало пътуването(то все едно ще ходя на северния полюс.а не на 200 км ама пуст страх:)

# 36
  • Мнения: 743
Спокоино пътувай, след като док ти е разрешил. А и разнообразието ще се отрази супер както на теб, така и на бебока.

# 37
  • Мнения: 292
Твърдо за!  newsm10
После ще разказваш. Използвай времето, че след раждането - ще ти е доста по-трудничко Wink

# 38
 Rolling Eyes по принцип в нези неща всичко е индивидуално, но ако бременеенето ти е нормално няма от какво да се притесняваш...... Аз сега ходих до Видин и 250км. не ги усетих..... Grinning

# 39
  • Мнения: 558
На мен пък ми предстои заминаване за САЩ и докторът ми каза, че пътуване със самолет по време на органогенезата на бебето не се препоръчва и по възможност да си отложа полета с 2 седмици. Това било, защото дългият полет бил равен на 2-3 рентгенови снимки (заради радиоактивни лъчения от космоса).
Почти никой от моите познати не приема сериозно твърдението, обаче аз мисля, че трябва.
Намерих и сайт, изследващ слънчевата активност, където изрично пише, че бременните са най-податливи на тия излъчвания. Нещото, което ме успокои е, че не всякога има  слънчеви радиоактивни бури, и че дори и да има такава- ако е от първа степен е безопасна...  newsm78

# 40
  • Мнения: 3 537
Rolling Eyes по принцип в нези неща всичко е индивидуално, но ако бременеенето ти е нормално няма от какво да се притесняваш...... Аз сега ходих до Видин и 250км. не ги усетих..... Grinning
И аз мисля така,иначе аз съм пътувала ,но рядко на разстояния повече от 50-60 км,въпреки,че имах нормална бременност.

# 41
  • София
  • Мнения: 361
на мен лекаря ми забрани всякакви пътувания, но моя близка приятелка роди миналия август и пътуваше до последно
моят свет е: говори за всеки случай с лекаря преди да тръгнеш  Naughty

# 42
Не се притеснявай,ако нямаш забрана от лекар-смело напред.Аз пътувах до БГ в 16 седм..което е 12 4аса заедно с полета.Две седмици след това -обратно.сега съм в 7 месец и след 10 дни пак към родината/много се надявам да не родя в самолета Wink/.при по дълги преходи на 2 4аса расдвижване на краката и много много вода.Ами това е -лек път Grinning

# 43
  • Мнения: 994
защо трябва да се пие но-шпа преди пътуване?
аз два пъти съм била бременна, и не са ми препоръчвали такова нещо (е вярно не съм била бременна в БГ). питам защото ми предстои дълъг път и ако наистина е полезно, да взема да потърся...

# 44
  • Мнения: 252
Аз докато бях бременна пътувах почти всяка седмица на около 300км.и въпреки това изкарах лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт