Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 3

  • 120 912
  • 763
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 324
Мили дами, заповядайте в новата тема  bouquet
Като новото ни вдъхновение избрах Деми Мур  Heart Eyes
Моля, вместо запис, споделете и опишете любимия ви козметичен продукт, без който не оставате  Peace



Tема 1
Tема 2

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 09:28 от Letsgo

# 1
  • София
  • Мнения: 2 141
Letsgo, благодаря за темата! bouquet Аз съм далеч още от 40+, но споделяте интересна информация и ще ви следя.

Този крем с невен на Фитокод става ли за лице, пробвала ли си го? Като му чета описанието, май е по-подходящ за тяло сякаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 989
На прага на 40-те съм. Все още съм по-силна от времето в борбата между нас, но неизбежно то ще вземе превес. Затова се записвам, за да съм в крак с него.

# 3
  • Мнения: 6 562
как да се изповядам аз сега пред две млади дами, бе, момичета?!  Mr. Green
вместо “запис“: напоследък гледам да не оставам без блър крема на “ланком“, определено спасява положението с несъвършенствата по кожата на лицето.

# 4
  • Мнения: 1 324
Letsgo, благодаря за темата! bouquet Аз съм далеч още от 40+, но споделяте интересна информация и ще ви следя.

Този крем с невен на Фитокод става ли за лице, пробвала ли си го? Като му чета описанието, май е по-подходящ за тяло сякаш.

Соник, надникни в темата за Фитокод:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=876196.120;topicrefid=20
Кремът е пробван и одобрен от не една съфорумка. В описанието е наблегнато на проблемите, които решава. Подходящ е за лице с по-суха кожа. На мен приятелка ми донесе една кутия, която майка ми веднага приватизира. Кожата й през зимата е доста суха и кремът й се отразява чудесно. Сега ще пускам поръчка и ще си взема и за мен. Възнамерявам да го използвам периодично за лице, но системно за шия, бюст, тяло.
От продуктите на марката имам два любими, към които винаги се връщам- маската за коса и крема Ред аут.
Маската за коса е една от малкото подходящи и за скалп. Използвам я всеки път, когато нямам време да бъркам и стоя по час-два с маслени маски.
Кремът Ред Аут е изключителен универсален продукт, особено подходящ за чувствителна кожа. При мен избистря леко и тъмните кръгове.
http://www.phytocode.bg/shop/grizha-za-kosata/podhranvashta-mask … -kosa-detail.html
http://www.phytocode.bg/shop/red-out/krem-za-litze-protiv-zacher … 30-ml-detail.html

sylviana, всичко ще си кажеш  Laughing  Hug
Това ли е блър крема на Ланком:
Скрит текст:
Как изглежда на кожата? Озарява ли? За под очите става ли?

# 5
  • Мнения: 6 562
Letsgo, да, това е кремът. изглежда доста естествено на кожата, не бих казала, че озарява, по-скоро изравнява и тушира, нещо като много добра версия на сс или дд кремовете. няма как да скрие бръчиците, но при изравняването на тена те сякаш стават по-малко забележими (оптическа измама).
аз съм с много тъмни кръгове под очите (недоспивам) и за тях ползвам отделни коректори, защото са много трудни за прикриване.
както се шегуваме с мои приятелки, то с напредването на възрастта гримиране ли е или реставрация  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 5 499
И аз благодаря за темата на Летсго! bouquet

Вчера се запознах с една дама - ако не ми беше казала, че е на 58 год., нямаше да предположа - кожата й изглежда по-опъната, по-свежа и по-равномерна от моята Confused Не успях да скрия удивлението си и й направих комплимент за прекрасния вид, а тя ми разкри "тайната" - използва от години, като нощна грижа една смес - чист зехтин + цветове от невен - сместа се оставя да престои 40 дни на тъмно, след което всяка вечер маже околоочния контур и кожата. Мисля да пробвам и аз Wink

А откъде да намеря цветове от невен? И също така какви са пропорциите?
И аз съм възхитена от невена - купувам само български шампоан и балсам за косата си с невен на Арома, направоооо косата ми е супер! Какви ли не скъпи шампоани и балсами съм употребявала, но откакто си намерих тези с невен, съм изключително доволна. Чак фризьорката ми се чуди...



# 7
  • Мнения: 9 483
Благодаря за новата тема! bouquet
Онзи ден чукнах 40  Whistling имам си леки бръчки около очите и онова гадно увисване тип "булдог"  Crazy..
Относно шампоаните-все си мисля че са химия, която престоявайки макс.5мин, няма как да повлияе кой знае колко положително на косата (за разлика от маските)..ама нищо не пречи да се пробва де 
Thinking

# 8
  • Мнения: 1 324
sylviana, аз търся нещо именно за тъмните кръгове. Забранила съм си да ползвам фдт и какъвто и да било друг грим на останалата част от лицето, но под очите ми се налага. Проблемът в тази зона винаги са бръчиците, които се подчертават. С коректорите така и не се разбрах. Или стоят зле, или няма цвят като за мен. Ти от кои си доволна? В момента вместо коректор използвам фдт Avon Luxe Foundation Silken в цвят Beige Linen
Скрит текст:
Съвсем случайно една позната се появи в ръка с този фдт, та го пробвах и харесах. Иначе Avon хич и не ги поглеждам, особено бялата им козметика.

Popule, сух цвят от невен можеш да си купиш онлайн. Настойката се прави както от пресни цветове, така и от изсушени. Пропорция няма. Тъпчеш буркана и наливаш масло  докато покрие цветовете. След 30-40 дена прецеждаш през хартиен филтър. Някой държат настойката на топло и слънчево място. Други държат да е на тъмно, за да не се разваля маслото.

MTV, да си жива и здрава! Пожелавам ти любов и щастие  bouquet
Шампоаните са от изключителна важност най-вече за скалпа. Здрав скалп - здрава коса.

# 9
  • Мнения: 20 172
Мерси за новата тема, Letsgo.
А този конкрет от невен дали го има по магазините или само онлайн може да се закупи, не съм го виждала?  
Или може би по аптеките трябва да се търси  Thinking

От години ползвам само този коректор за околоочен контур, много съм доволна:
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 1 324
Lemy, не съм го срещала по магазини/аптеки. Да не те излъжа, но май има само един производител - Българска Роза Карлово. Не знам откъде си, но погледни тук магазинната им мрежа:
http://bulgarianrose.bg/store/listing/1/lang/22

Преди години и аз ползвах този коректор. Не ти ли подчертава бръчиците? Сякаш имам спомен, че беше леко сух. Може и да греша. Отдавна беше.

# 11
  • Мнения: 20 172
Не ми ги подчертава, а кожата ми е суха. Слагаш ли отдолу някакъв крем?
Аз съм установила, че с Макс Фактор кожата ми се разбира най-добре. Проблема е, че напоследък не забелязвам по магазините и коректора, и фдт-на 2 в 1, който ползвам   Thinking

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 11:54 от Lemy

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Привет и от мен. Simple Smile
Вече съм на 44 и имам нужда да ви чета.Харесвам се все още,но е хубаво човек да е подготвен.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule, сух цвят от невен можеш да си купиш онлайн. Настойката се прави както от пресни цветове, така и от изсушени. Пропорция няма. Тъпчеш буркана и наливаш масло  докато покрие цветовете. След 30-40 дена прецеждаш през хартиен филтър. Някой държат настойката на топло и слънчево място. Други държат да е на тъмно, за да не се разваля маслото.

А какво масло да налея? newsm78

@Мими - за Матрициума са най-важни очите. Мажи смело! Днес си слажих сутринта, после грим ииии изглеждам направо върха! Чак мъж ми се впечатли... Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 11 989
Letsgo, да, това е кремът. изглежда доста естествено на кожата, не бих казала, че озарява, по-скоро изравнява и тушира, нещо като много добра версия на сс или дд кремовете. няма как да скрие бръчиците, но при изравняването на тена те сякаш стават по-малко забележими (оптическа измама).
аз съм с много тъмни кръгове под очите (недоспивам) и за тях ползвам отделни коректори, защото са много трудни за прикриване.
както се шегуваме с мои приятелки, то с напредването на възрастта гримиране ли е или реставрация  Grinning

Знам за ВВ кремовете, а какво в СС и ДД?

Общи условия

Активация на акаунт