Пердета

  • 154 026
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 587
xenia, злато си ти, но късно те открих  bouquet

# 211
  • На село
  • Мнения: 873
xenia, постингът ти за пердетата е наистина много изчерпателен и полезен. А можеш ли да кажеш нещо и за пердетата тип "ресни"? Това е, на което съм се спряла окончателно за моя хол. Не ми е ясно дали ресните се шият с набор или без, защото в магазина, където мисля да ги поръчам ме убеждават, че трябвало да се направи лек набор  newsm78. От край до край ли трябва да обхващат стената или може да покриват само прозореца - при мен прозореца не е симетричен спрямо стената? Как стои комбинацията с плътно перде, защото в моя случай задължително трябва да сложа такова и то с блекаут, защото ми трябва 100% затъмнение на помещението. Ориентирала съм се по-скоро към щори от плат тип "плисе", но не ми е ясно как ще се "вържат" с ресните.
Ще бъда благодарна на всеки компетентен отговор!

# 212
  • Варна
  • Мнения: 692
Ох, и аз бях луднала по ресните още откакто не бяха толкова популярни и не можех да ги намеря в нито 1 магазин тук, във Варна, но на прозорците ни задължително трябва да сме с щори ( т.к. отсрещните съседите са много близко) и нещо не ми се връзваше комбинацията  newsm78  Сега дали е още актуално или отминава модата на ресните?  Междувременно сложих едни пердета, но вече ми омръзнаха и ще ги сменям   Mr. Green
xenia, силно се надявам да се включиш със съвет  Hug

# 213
  • Мнения: 4 380
Цитат
А можеш ли да кажеш нещо и за пердетата тип "ресни"?

Мисля, че може да бъде интересен детайл. Зависи как са съчетани и дали са на място в дадения интериор. Този тип пердета са рядко срещани. Не съм ги срещала в работата на дизайнери, не мога да кажа че са актуални, но и банални и избити също не са (поне не извън България) . Добре стоят когато са контрастни на общия фон- тъмни ако са закачени директно пред прозореца и светли,ако са  закачени пред тъмно плътно перде. Добре биха стояли вероятно в тинейджърски стаи, където малко пънч няма да е излишен.
Към щорите тип плисе съм доста скептична. Това си е плат и има нужда от пране от време на време, а плисето рано или късно ще се развали от такива манипулации. newsm78 Една римска щора е много по-лесна за поддръжка, доста по-актуална и по-уютно стои. Не знам...зависи от помещението и от стила.
Дай снимка на това помещение- така насляпо е трудно да преценява човек.

# 214
  • София
  • Мнения: 1 819
Xenia, много ми харесаха първите пердета с цветчетата, които си показала. Ако нямаш нищо против ще открадна идеята за бъдещата стая на Яна.

# 215
  • Мнения: 4 380
Xenia, много ми харесаха първите пердета с цветчетата, които си показала. Ако нямаш нищо против ще открадна идеята за бъдещата стая на Яна.

Нямам нищо против да се използват идеите по предназначение. Wink  При нас продават такива плюшени възглавнички-играчки във вид на цветчета, те биха паснали идеално. Могат и да се изработят с боядисани стари чорапогащници и тел. Сигурно дори ще стоят още по-добре. Последните могат да послужат и за декорация на стените. Ако е едро като елемент, ще предизвиква възторг на децата.

Намерих подобно моделче цветчета на ибей, само че са в друг цвят. Но пък ясно се вижда че са направени елементарно.


Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 11:00 от xenia

# 216
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
xenia мила, дано нямаш нищо против и мен да консултираш Praynig Много ми харесват тия пердета на ресни. Чудя се какъв вариант да им измисля за моята холо-дневно-кухня. Общо помещение 28квм,стени и таван боядисани в цвят шампанско, в единия край е оранжева стена/прозореца е вдясно/:
http://images24.snimka.bg/005439378.jpg
пред тая стена е секцията/венге+титан/:
http://images25.snimka.bg/005540535.jpg
някъде пред прозореца ще има диванче-двойка/двоумя се за цвят,но мисля оранжево/ и един фотьойл срещу него, а в другия край на помещението е кухнята/венге+титан+пясъчен дъб/:
http://images24.snimka.bg/005438663.jpg
и прозореца с балконска врата на кухнята:
http://images24.snimka.bg/005498340.jpg
между кухнята и дневната има барплот и две колони в оранжево:
http://images24.snimka.bg/005438244.jpg
http://images24.snimka.bg/005438245.jpg
/другата колона се вижда на снимката с прозореца на кухнята/. Чудя се също и какво да измисля за тая арка-свод...
http://images24.snimka.bg/005439543.jpg
 Мислех си да сложа хоризонтални щори-сиво като титана и перде-ресни на прозореца в дневната част, а в кухнята само хор.щори-сиви. Двоумя се за черно  Shocked перде-ресни и такова същото на арката. Давай мила, идеи всякакви приемам... Hug /имам и още две стаи, ама за тях по-късно/

# 217
  • Мнения: 4 380
gadelinka, знаеш ли какво си мисля? Имаш 2 обединени помещения и два прозореца плюс арка за решаване. При всички положения, пердетата на хола и кухнята трябва да са еднакви или еднотипни. Трябва да се вижда че те са част от общото цяло.
Голяма кухня, но кой ви е правил проекта? Изглежда много старомодно с тези открити полици в края и тези закръгляния. newsm78  Ще помисля над пердетата, но пусни ми една схема на помещението! Без схема хич не мога да мисля. newsm78 Черни ресни звучи добре с оранжевото, но няма да си отива с венгето. По-добре същото шоколадово. И без арката. Не слагай там, че ще стои като селска кръчма с навесени пластмасови ленти от мухи. Laughing От къде тази идея за кръгла арка в жилище в съвременен стил?

# 218
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Mr. Green от 5години му правим ремонт на тоя апартамент, и каквато и да ни е била идеята тогава, вече не е актуална; иначе всичко сами си мислехме и правихме с мъжа ми. Ето нещо подобно на схема, правих я за монтаж на климатици, дано ти свърши работа:
http://media.snimka.bg/0064/006382406.jpg

# 219
  • Мнения: 4 380
Ето gadelinka какво ти измислих. Първо, внесох трети цвят (розов) в комбинацията ти от оранж и шоколад. Смятам, че той ще смегчи, олекоти и ще внесе доза романтизъм, което пък от своя страна ще подкрепи някои съществуващи архитектурни извивки и ще направи интериора малко по-гламурен. Твоето "шампанско" на някои снимки ми розовее и смятам че добре ще се върже с розово. Шоколад и розово прави страхотна комбинация, а оранж и розово си е направо доста актуално.

Прекарах невидима линия от горната част на секцията (в левия долен ъгъл на рисунката), която раздели плътното перде в дневната и кухненската зона на 2 части- шоколадова и сива. Размених ги шахматно.  Пуснах по една розово-сива римска щора, върху която падат тъмно-кафявите ресни до пода. Плътното перде на дневната и оранжевата стеничка образуват хубава рамка, в която вписах едър декоративен елемент, внасящ малко арт и гламур. Той е от шоколадов контур с розова вътрешност. Съвсем примерен разбира се, не знам дали там се планира някаква мебел.
В съответствие с такива пердета би трябвало да се премисли цялостното обзавеждане и текстил за да се подкрепи и цветовата гама и внесеният женствен елемент. Имах искушение да премисля всичко, но малко множко ще ти дойде.  Laughing Бих ти препоръчала някои-други класически елементи. Примерно диванът ултра-модерен с абсолютно класически кресла с женствени извивки. Креслата могат да се пребоядисат и смени дамаската за да се направят малко по-еклектични и да подкрепят розовото. Като цвят на дивана бих ти препоръчала сиво. Оранжевото и без това е доста силно присъстващо.




# 220
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
xenia мила, ти не спиш ли по-това време? Ами какво да кажа: УАУУУУ!!! Мислех,че щора+ресни+плътно перде ще е малко в повече, ама май не е.. За арт елемента: е тук вече ме нацели, точно за там от няколко дни ровя в темата за шаблони за стена и бях си избрала нещо подобно- прилича на клонче с цветя,ама се двоумях за цвета. За диванчето, наистина май по-добре ще е да не е оранжево,сиво е ок, а фотьойла ще е един, ама розов- някак го недолюбвам тоя цвят-бонбонения.. или ми трябват още няколко погледа върху рисунките ти/ЗА КОИТО СЪМ ТИ МНОГО БЛАГОДАРНА, днес имам рожден ден и това ми е първия подарък!!/ Боже трябва и маса+столове някъде да измисля, ама имам време..до септември. Тогава ще показвам и пердета, и изцяло какви сме ги надробили... Mr. Green Още веднъж БЛАГОДАРЯ ти за труда и идеите/предполагам ще повечето ще ги приложа/.

# 221
  • Мнения: 97
gadelinka ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  bouquetДа получиш още много подаръци!Днес е и петък хубав ден за купонясване!

# 222
  • Мнения: 310
Здравейте момичета!
моля за мнения: спалнята е боядисана в цвят тъмна керемида, включително и тавана.има два прозореца и врата / на различни стени са /,и на тавана паякообразно осветително тяло, както и допълнително осветление на едната стена, където е горната част на леглото. та въпроса е за цвета на пердетата. за сега идеята е да са воал прасковен цвят / чудя се и за шампанско/, а пропуснах, че мебелите са светли. би ми се искало да е по- драматично, в смисъл цвят от съвсем друга гама, но мисля че ще потъмнява стаята,  предвид наличните цветове вече?

# 223
  • Мнения: 4 380
xenia мила, ти не спиш ли по-това време? Ами какво да кажа: УАУУУУ!!! Мислех,че щора+ресни+плътно перде ще е малко в повече, ама май не е.. За арт елемента: е тук вече ме нацели, точно за там от няколко дни ровя в темата за шаблони за стена и бях си избрала нещо подобно- прилича на клонче с цветя,ама се двоумях за цвета. За диванчето, наистина май по-добре ще е да не е оранжево,сиво е ок, а фотьойла ще е един, ама розов- някак го недолюбвам тоя цвят-бонбонения.. или ми трябват още няколко погледа върху рисунките ти/ЗА КОИТО СЪМ ТИ МНОГО БЛАГОДАРНА, днес имам рожден ден и това ми е първия подарък!!/ Боже трябва и маса+столове някъде да измисля, ама имам време..до септември. Тогава ще показвам и пердета, и изцяло какви сме ги надробили... Mr. Green Още веднъж БЛАГОДАРЯ ти за труда и идеите/предполагам ще повечето ще ги приложа/.

Честит Рожден ден, gadelinka! Да си жива и здрава и скоро да имаш по-красив дом отколкото си мечтала! Grinning  bouquet

Хич не ме гледай кога спя, защото няма да ме хванеш. Laughing Мога да спя по всяко време на денонощието, защото не се знае кога ще ме хване музата за творчество. Laughing
Аз мисля че леко дозирано розовото в тази комбинация ще е от полза. Едно е да направиш розова стая и друго да внесеш малко розови аксесуари, които да освежат и омекотят. Ако ти допада "арт-детайла"("как ти ги ражда главата тези глупости" - викаше баща ми Mr. Green) , значи малко гламурност в интериора ще ти допадне също. Ако пък съвсем никак не го понасяш, просто го заместваш с оранжево тогава и това е.

Аз малко доизкусурих рисунките, копни си тези, а аз утре ще ги заменя с новите. Ресните не са в повече на щора и плътно перде защото са много лек декоративен детайл. Виждаш, че те силно прозират и спокойно могат да се използват и просто като декориция на плътното перде закачени върху него. Аз мисля че набор на ресните ще е излишен, т.к. целим повече прозрачност така че да се вижда щората и да имаме само лек намек на нещо падащо като водопад пред прозореца. Но там сама ще си прецениш на място колко са гъсти и как ще стои.

# 224
  • Мнения: 4 380
Здравейте момичета!
моля за мнения: спалнята е боядисана в цвят тъмна керемида, включително и тавана.има два прозореца и врата / на различни стени са /,и на тавана паякообразно осветително тяло, както и допълнително осветление на едната стена, където е горната част на леглото. та въпроса е за цвета на пердетата. за сега идеята е да са воал прасковен цвят / чудя се и за шампанско/, а пропуснах, че мебелите са светли. би ми се искало да е по- драматично, в смисъл цвят от съвсем друга гама, но мисля че ще потъмнява стаята,  предвид наличните цветове вече?

Дай снимки и ще му измислим по-драматично. Grinning Хич не обичам аз "прасковени" цветове, а на толкова керемидено, не мисля че е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт