за или против бебешките пудри

  • 3 200
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 190
С баткото съм ползвала пудра нон стоп и не съм имала проблем с подсичане на дупето. Но той беше гледан отдавна, без памперси. С малката сега все още не съм ползвала пудра, защото и моята педиатърка не ми я препоръча. Също нямаме проблем с подсичане. Но ако случайно се появи такъв / дано да няма /, пак ще прибягна до изпитаната пудра...

# 31
  • Мнения: 5 539
Не виждам смисъл да употребявам пудра, и то всеки път като сменяме памперс. Rolling Eyes
Ако случайно дупенце е зачервено, мажа с цинкова маз, и това е!
Може би пудрата се е употребявала във времената, когато е нямало памперси, защото тогава дупетата на бебетата са били постоянно мокри. С цел да обира влагата.
Но сега - защо?
Освен това и аз съм чела че пудрата е вредна, защото предразполага към развитието на гъбички. Не знам дали е вярно.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Двама педиатри ни казаха "никаква пудра"...тя била нужна преди, когато бебетата са били с пелени, та пудрата да попива влагата. Понеже при памперсите няма директен допир на мокрото с дупето, тя била излишна и дори запушвала порите. Пудра никога не съм ползвала.

# 33
  • Мнения: 189
Използвам само в горещите месеци и определено има за какво Sign Exclamation

# 34
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Liorena
Цитат на: boo
Чела съм, че ако се пропуснат признаците за готовност, може детето да откара бая време.


да не взема и аз да ги изпусна, правейки се на разсеяна.


Няма страшно! Аз изпуснах първия момент на готовност (по обективни причини; наложи ми се да отсъствам от вкъщи близо 2 месеца) и след това мина доста време докато отново се появят признаците на готовност. Дъщеря ми беше с папмерс-гащи практически точно до 3-ия си рожден ден. В продължение на 2-3 месеца ходеше с памперс-гащи през деня и спеше с памперс през нощта. За 2 дни махнахме напълно памперсите и сега и денем и нощем е с бельо. Не се притеснявай, средната възраст е 2.5 години, така че имате още време.

# 35
  • Мнения: 2 452
Ако пудрата съдържа талк не е редно да се използва при момиченца, защото талкът може да се придвижи през влагалището и да запуши тръбите и да предизвика стерилитет.

Ако пудрата е базирана на продуктите на нишестето, този риск не съществува и пудра може да се използва.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Laura
Цитат на: Liorena
Цитат на: boo
Чела съм, че ако се пропуснат признаците за готовност, може детето да откара бая време.


да не взема и аз да ги изпусна, правейки се на разсеяна.


Няма страшно! Аз изпуснах първия момент на готовност (по обективни причини; наложи ми се да отсъствам от вкъщи близо 2 месеца) и след това мина доста време докато отново се появят признаците на готовност. Дъщеря ми беше с папмерс-гащи практически точно до 3-ия си рожден ден. В продължение на 2-3 месеца ходеше с памперс-гащи през деня и спеше с памперс през нощта. За 2 дни махнахме напълно памперсите и сега и денем и нощем е с бельо. Не се притеснявай, средната възраст е 2.5 години, така че имате още време.


  202uu

Общи условия

Активация на акаунт