"Системата минус 60" - тема 49

  • 48 274
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 623
Стаси, аз също ям салата в легени. Ям, ама знам, че не трябва, ма пусто като ми се яде... Laughing. Да знаеш, че при мен от доматите ако ми е раздразнен колитът имам адски болки. Махай ципата Hug.
Гени, то аз си стоя 68кг, +- някой грам и това е. Котва  Laughing Laughing А искам да отслабвам още, при 172см има накъде...

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 885
з (10:30): яде ми се нещо, което нямам около мен и не знам какво е - следствие... нападнах едни големи шоколадови бисквити - вече съм на 5-та или 6-та, а не са ми вкусни - даже ме заболя стомахът от тях + овесени ядки с две шепи бадеми... и въпреки, че съм сита не съм доволна. Трябваше да помисля преди да закусвам, а не да ям това, което има.  Crazy

Много си права, Лебедче. Това ми е на мен проблемът. Като реша, че не съм на диета, не мисля какво ще ям и се нахвърлям на това, което има. Не съм доволна, но дъвча и се заканвам да се правя домашни неща. После става нещо и хоп... не остава време. Сега си нося от вкъщи храна и си ям определените от предния ден порции.

# 377
  • Мнения: 4 710
Миме, късно, изядох си я  Mr. Green. Довечера ще мисля нещо друго.
Изгаряща, аз си ги беля доматите  Mr. Green. То в нас някой като дойде на гости и учудващи гледа обелените домати, но и майка ми е с гастрит и колит, от нея така се научих  Mr. Green

# 378
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Отдавна ви чета, но от скоро и аз мога да се включа в темата. От 20 януари вечерям в 18 часа, а седмица по-късно прочетох по-внимателно правилата на системата минус 60 и започнах да ги спазвам (с леки забележки - на два пъти преядох със сладко вечер, а на другия ден си продължих сякаш нищо не се бе случило ха ха). Започнах от 81 кг, днес се претеглих - 76 кг, на 27 години съм. Струва ми се прекалено хубаво за да е истина☺. Почти не усещам глад.

Надявам се тук да мога да споделям с вас малките с успехи и "сривове". Станах много подробна..

# 379
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Лебедче, мерси за рецептата, ама аз ориз с ябълки не мисля че ще ми се услади, но виж може с елда да си го направя, нея много е обичам и така с леко ядков вкус ще е вкусно мисля, та ще ви кажа като го пробвам с елда chef
Дебеланка, бравоооо, много хубав резултат си постигнала за кратко, само така и напред, ще преборим килата Peace
Стаси, и ММ обича обелени домати и чат пат го глезя с белени домати за салата, на дребното още ги белим, че тя много обича но няма много зъби hahaha
Изгаряща, хайде включвай се при нас, стига си хрупала плодове Hug

# 380
  • Мнения: 8
Отчета ми за днес:

З. Баница, половин мандарина.
О. Бял дългозърнест ориз с праз, моркови и маслини, сготвен със зехтин. Две мандарини.
В. За вечеря планирам кисело мляко с извара и настъргана ябълко.

Поправете ме, ако нещо не е системно. Искам също да попитам момичетата, които са запознати от повече време със системата, дали е позволено вечер да ям малко маслини. Например шопска салата без сирене с маслини. Благодаря!

# 381
  • USA
  • Мнения: 675
Добре дошли на новите момичета!

Джилиан, това си е доста добър резултат, макар и за първа седмица. Браво на теб!
Дебеланка, продължавай все така!

Аз не писах менюта предните дни, защото все прегрешавах с нещо. Уж всичко системно и накрая се издънвам фъстъци или нещо друго. Оправдавам се с цикъла, макар че не трябва.
Вчера се справих добре горе-долу.

З: филия със сирене, чай с мед, шоколад
О: ориз със спанак, салата, сушени сливи
В мандарини само, не ми се ядеше нищо млечно. Към 7 ч, коремът ми започна да бушува и хапнах още една мандарина, че вече ме е страх от последният път.

 Ще си направя извара днес и ще хапвам от нея за вечеря, поне е вкусна.

# 382
  • Мнения: 4 710
Дебеланка (уф, звучи гадно така да се обръщаме към теб), за маслините вечер не мисля, че може. Защото: не може да се яде с растителна мазнина вечер, а и авторката е написала, че ако нещо не е споменато, не може. Аз лично бих ги избягвала и защото съдържат сол и може да се задържа вода.
Не обвързвам никого с написаното от мен, просто си правя изводи от други неща, които съм чела за диетата от първа страница. Не съм чела книгата, там може да има нещо по твоя въпрос.

Изгаряща, ще забравя за салатите аз  Cry Мими не ми дава.

Гени, при нас от нужда  Joy

# 383
  • Мнения: 847
maimun77, ей, все я забравям тази извара, за утре ще измисля нещо с нея!

Дебеланка 88, истина е! Постоянството е ключът към успеха в този режим и ако продължаваш в този дух, скоро никой няма да разбира защо си си избрала този ник Wink Относно въпросът ти, виж, не е по правилата да се ядат маслини, както е написала Стaси, но не вярвам да изядеш повече от 4-5 маслини с една салата. За това давай, яж ги щом ти е вкусно с тях, пробвай да ги накисваш във вода преди това, но не пренебрегвай заради тях сиренето. По-голям проблем е белият ти ориз на обяд, опитай да го замениш с бланширан, кафяв или някой от многобройните видове на пазара Peace

Genni точно заради ядковия вкус на императорския ориз (ако не си опитвала, опитай веднъж - вълшебен е  Crazy) правя това ястие с него, за мен така е много по-вкусно, от колкото с елда. Когато го правя с басмати, доовкусявам с лимон, защото иначе става малко блудкаво без масло. Съжалявам забравих да го напиша това Simple Smile

gpym4e, вчера вечерта се бях заканила да си подготвя храната за закуска... и... нещо се отнесох. Едно от нещата, които открих със системата е да питам тялото си, от какво има нужда и да му го давам  Hug

# 384
  • Мнения: 8
Момичета, благодаря ви за бързите отговори. Ще си хапвам маслините за обяд, за вечерята искам да съм изрядна, нали тогава е момента да "блеснем". У дома аз приготвям храната за всички затова и обеда на ми беше много системен. Системното хранене ми хареса заради това, че почти няма да променям начина, по който готвя за мъжа ми и дъщеря ми. Но явно ще трябва да въведа някои нови продукти като кафевия ориз(дано да се приема добре).

Системки, стискайте палци за довечера. Канени сме на гости на едно много приветливо семейство, което също като нас обича домашната храна.. Надявам се от учтивост да  не опитам от всичко.

Снощи бяхме на ресторант, но там пих само няколко глътки червено вино и беше по-лесно, защото не бяхме на гости и никого не обидих с отказа си.

Много минуси на всички!

# 385
  • Мнения: 28 464
Ох, Дебеланка, много ме развесели....."Надявам се от учтивост да не опитам от всичко".....веднага познах мене си....и аз обичам да съм учтива Hug Hug

# 386
  • USA
  • Мнения: 675
Лебед, аз така си я хапвам изварата, вместо мляко.

Днес:
 З: 2 филии с лютеница, чай с мед, по-късно шоколадови вафли
О: леща и салата
В: домашна извара и мандарини

Искам да се отуча да хапвам безразборно до 12 часа, спомням си, че това ми пречеше преди време да свалям. Трябва да е на едно ядене.

# 387
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
           

   Нещо по-леко тази сутрин? Simple Smile

# 388
  • Мнения: 28 464
Ох, ох Ирка , тази сутрин ще сме по диетични! hahaha

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Добро утро!

Днес съм много щастлива - още 800 гр. и вече стават 2 кг за тази семица. Дори се мерна осмичка за малко на кантара, но после се върна на 90 кг. Все пак правя -6 кг на Системата за 5 седмици, което си е здравословно отслабване /около 1 кг на седмица/. dance

З. кроасан със сирене, топъл шоколад, 1 паста О. едно пилешко шишче, супа от броколи. В. мляко.

Момичета, мисля, че Системата си е супер, но проблемът е в задържането на свалените кг, ако почнат много нарушения. Знам, че Мириманова има книга как да задържиш свалените кг. Някоя от вас чела ли я е? Защото това се оказа проблемът при мен. Като не внимавам какво ям и след време пак си ги качвам.

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 15:40 от gpym4e

Общи условия

Активация на акаунт