Харесва ли ви името Стефан и кои са неговите умалителни?

  • 7 454
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 420
Като чуя Стефан все си представям як чичка с голям корем.  Mr. Green


Трябва да видиш моя колега. Heart Eyes
Висок, атлетичен, с много дълги крака, страхотна усмивка, абеее, невероятен! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 46 516
Ужасни сте, ще откажете жената  Mr. Green
Ще пиша и аз тогава, да поразнообразя представите за името.
Единият е много приятен дядо, слаб и поддържан.
Вторият мъж на около 40, хубав и интелигентен, брат на една много красива българска актриса.
Третият е съученик на дъщеря ми. Умно и будно момче от лекарско семейство.
 newsm53

# 17
  • Мнения: 718
Любимото ми мъжко име. Нищо му няма, прекрасно е. И няма за какво да му се подиграват - нито е измислено, нито е супер архаично, нито е чаааак толкова често срещано, а е красиво и съвсем нормално. На галено - Стеф, бабите ще му казват Стефко. В някои компании съм чувала и Чеф, Чефи, което ми идва малко изчанчено, но пак се ядва.
Има си и аналози във всички западни езици - от Щефан и СтЕфан/СтефАн, та до Стивън, Стефано и Естебан чак.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Много хубаво име.По-добре отколкото Стивън.
Дъщеря ми има съученик с това име в ПГ.Не съм чула някой да се подиграва.
Наричат го Стефан,няма галено име.
Познавам един германец-Щефан.И един италиянец-Стефано.

# 19
  • Мнения: 82
Тук наистина могат да те откажат от определено име.Името Стефан е хубаво, бългрско име.Има си именден, при това известен.Има добри съкращения за обръщение.Не се връзвайте на детето, то може да е свикнало да слуша само модерните имена , които в момента вървят...Горките деца, които нямат избор и след години ще искат да си сменят имената.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 133
На мен Стефан не ми харесва особено, но не виждам причини някой да се подиграва на детето заради името.

# 21
  • Мнения: 11 840
Нищо срамно или странно няма в името за да му се подиграват, но на мен лично не ми харесва, както и умалителните му имена особено пък Чефо  ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 701
Благодаря за коментарите! Няма за кога да се откажа. Имам близнаци на 9 месеца и се казват София и Стефан. На младини и на мен не ми харесваше, но преди година сама го предложих за малкия. Имам чувството, че името избра детето, а не ние името. Пуснах темата за да видя, как ще го приемете и дали все пак каката не е права.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Хубаво е името.

# 24
  • Мнения: 6 554
за мен е хубаво име. имам братовчед стефан, на галено от малък му казваме “тито“, мисля, че дойде от това, че сам така се кръсти, докато проговаряше и се опитваше да си каже името. приятелите му казват “стефо“ или “чефо“, а гаджето му - “стъфи“.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 656
Не си сгрешила според мен, името е хубаво, сериозно и класическо мъжко име. И двете ми деца имат по един съученик-приятел с това име, докато бяха малки, им казваха Стефчо, Стефи, сега вече са Стеф или Стефане Simple Smile
А Стефания ми е мноооого любимо.

# 26
  • София
  • Мнения: 966
Стефан е чудесно име, не виждам от какво точно ще се срамува.
Умалителни - Стеф, Стефи, Стефо...

Тези умалителни започващи с Ч за първи път ги чувам и не правя никаква връзка с името, може би се използват в конкретен регион?!?

Във варненския регион се използва Чефо, като галено на Стефан. Името много ми харесва!

# 27
  • Мнения: 175
Не ми харесва, свързвам го с неприятни за мен хора.
Но от друга страна не виждам нищо срамно или странно в името, така че няма защо да се притесняваш.  Peace

# 28
  • Мнения: 126
Сина ми се казва така. Като беше бебе му казвахме Чечи, сега Течи. Той много си го харесва. Възприема се добре и в чужбина. Като гледам класациите е доста предпочитано, едва ли ще се срамува детето ви.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 83
Стеф, Чефо Peace

Общи условия

Активация на акаунт