Буйки, обувки - каква е разликата и откога?

  • 1 945
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Някой ще ме просветли ли?
Нашето бебе е на 7 месеца, но все още си излизаме с терлички.... Laughing

# 1
  • Мнения: 2 220
Буйките са с мека подметка и се носят, докато бебето проходи. После с обувки с твърди подметки. Всъщност между буйки и терлици няма разлика, освен във външния вид, но е въпрос на вкус.  Peace

# 2
  • Мнения: 532
Докато не проходи не му се слагат обувки,а само буйки (те са си меки като търличките) важно е да проходи като си стъпва на крачетата,а после вече му се слагат обувки с твърда подметка.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
най-добре е детенцето да прохожда босичко; затова аз не съм купувала буйки; не ми се струват добра инвестиция; ще бъдем направо с обувки, като проходи Peace

мамите са ти писали разликата между едното и другото Wink

# 4
  • Мнения: 137
Аз също знам,че между буйки и терлички няма разлика.Като проходи -обувки и това е. Hug

# 5
  • Мнения: 3 447
Аз обувах буйки за навън, защото не харесвам терлици. Но не е ходил с тях. Според мен разлика между буйките и терлиците като функция няма, въпрос на вкус и естетика е Wink Зимата я изкара с обувки обаче, защото са по-дебели и подплатени. В къщи ходи по чорапи. 

# 6
  • Мнения: 7 474
Направо минахме на обувки, като направи първите крачки сама.

# 7
  • Мнения: 1 370
Носихме буйки, докато проходи, даже и сега ползваме по някой път за в къщи.

# 8
  • Мнения: 4 668
И аз му купувах разни сладки буйки , те са за да довършат напълно облеклото и ми харесва така много повече . Не мога да го изведа с терлици . За зимата бяхме взели едни дънкови , подплатени , супер бяха . За обувките вече е друго , те са за прохождане и има изисквания за тях .  Grinning

# 9
  • Мнения: 967
Не съм ползвала буйки. Преди да проходи стоеше по чорапи и вън и вътре, а зимата обувах едни кожени пантофки много меки и топли. Купих обувки, когато започна да ходи и в нашия случай направо взех сандали, защото проходи лятото Wink
Свекърва ми беше купила буйки, но така си и останаха без да са обути нито веднъж, не ги намирам за практични - хем стягат и запаряват крачето и не бих ги сложилаа на непроходило бебе, хем са с мека подметка и не стават за ходещо човече

# 10
  • Мнения: 1 878
До сега носим само камуфлажни обувки  Mr. Green - колкото да сме стилни мъже, после ортопеда каза  Naughty да прохождаме боси и колкото повече детето разчите на собственото си краче и глезени, а не на стегнатите такива от обувките, толкова по-добре.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт