Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Тази твоя лекарка е за пребиване  smile3513.

Абсолютно Close
Toчно, а като се сетя, че моята лекарка ми каза, че ми я предписва заради гаденето и за малко да я спра ooooh!
Нямам думи Sick

# 16
  • Мнения: 46 535
Няма смисъл.
И моята забрави да ми го предпиша- смених я  Close

# 17
  • Мнения: 247
Няма много смисъл... Колкото и да пиеш витамин Ц - няма да ти навреди Rolling Eyes, но истинската функция е през първото тримесечие, когато се оформя гръбначния стълб, намаля риска от спина бифида... 6ти месец вече това развитие е приключило, малко след дъжд качулка става...
Аз започнах да пия 2 месеца преди да забременея и спрях към 4-тия месец, но при нас беше планирано и се бях подготвила ... Вече наистина няма смисъл да пиеш, но важното е да си спокойна и да не си внушаваш излишни неща  Hug

# 18
  • Мнения: 81
   Лежах в Майчин дом около 3 седмици,бях в 5-ти месец, т.е. бях спряла фолиевата киселина. Поради ниското ниво на хемоглобина там ми казаха да пия отново фолиева к-на - помагала за покачването му. Възможно е и при теб да е така, затова питаи за какво го пиеш на следващата Ж.К. В момента пия Малтофер Фол в който има фол. к-на която ми е достатачна като дневна доза.

# 19
  • Мнения: 1 017
Момичета, гледах на скоро филма на БиБиСи, в който казаха, че във Великтобритания вече се пие по време на цялата бременност ... това все пак е синтетичен витамин Б  newsm78



Искам само да споделя възмуЩението ви, че не се разбира значението на профилактиката от много доктори (включИтелно и извън България...)...  Confused
И оЩе неЩо: по скороШни проучвания, профилактично приемане на фолиева киселина по време на цялата бременност се приема като профилактична мярка и за левкемия (имаШе и неЩо друго, но съм забравила... Embarassed) Така че аз бих си я пила  Hug. Па било то и от 6 месец...А и при евентуална анемия (честа при последен триместър), фолиевата киселина се предписва...
Леко бременеене   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 015
Да Ви питам, а дали мога да пия Матерна и ф-ва киселина заедно newsm78?Защото аз днес пих ф-ва киселина и мисля да я спирам, а от утре да започвам с Матерната, но ако няма никакви странични действия, когато се пият заедно да продължавам да си пия и ф-та киселина Rolling Eyes.Какво ще кажете Thinking?

# 21
  • Мнения: 1 017
Да Ви питам, а дали мога да пия Матерна и ф-ва киселина заедно newsm78?Защото аз днес пих ф-ва киселина и мисля да я спирам, а от утре да започвам с Матерната, но ако няма никакви странични действия, когато се пият заедно да продължавам да си пия и ф-та киселина Rolling Eyes.Какво ще кажете Thinking?

Трябва да провериШ какъв е състава на МАтерната, има ли фолиева киселина (Вит Б... (не помня кой)). Предозиране не би било добре.
Според мен, при всички положения задавай тези въпроси на докторът, който се грижи за теб и бебчо   bouquet

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Да Ви питам, а дали мога да пия Матерна и ф-ва киселина заедно newsm78?Защото аз днес пих ф-ва киселина и мисля да я спирам, а от утре да започвам с Матерната, но ако няма никакви странични действия, когато се пият заедно да продължавам да си пия и ф-та киселина Rolling Eyes.Какво ще кажете Thinking?

Ами това си мисля, че е най добре да ти го каже лекарят ти, а не ние тук във форума. Не може сами да си назначаваме хапове, особено при бременност. Ако лекарят ти ти е предписал да спреш фолиевата и да започнеш с матерната, то така и трябва да направиш.
Успех ти желая!

# 23
  • Мнения: 527
Пиех фолиева киселина по време на цялата бременност, в началото заради плода, а после, заради нисък хемоглобин. Пиех и фолиева и Матерна, но по препоръка на лекаря ми.

# 24
  • varna
  • Мнения: 404
Фолиевата киселина може да се пие до края,но е най-важна до края на 3-ия месец!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 053
Няма полза, по-добре иди на 3D ехограф - фолиевата киселина се пие за превенция на спина бифида, което се вижда и на триизмерен ехограф. Не се притеснявай, всичко ще е наред.

# 26
  • Мнения: 549
Доколкото знам има практика да я предписват и по-късно за да стане по-едро бебето. Според мен излишно. И най-добре е рационалното хранене а организма сам си набавя всичко необходимо Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 301
Искам и аз да се присъединя към възмущенията. При първата ми бременност - преди 10г никой не се сети да ми каже, че трябва да я пия. При втората бременност започнах да прия едва във вторият месец. Извода е, че трябва преди всичко сами да се грижим за себе си и повечко да четем. А аз съм от четящите, но явно съм го пропуснала

# 28
  • Мнения: 81
  Матерната и фолиев.к-на според указанието няма причина да не се пият заедно. В комбинация на ден с Матерна, наи-много 2хап. фолиева може да се изпят, че се надвишава дозата на фолиевата.

# 29
  • Мнения: 1 187
Тази твоя лекарка е за пребиване  smile3513. Фолиевата е хубаво да се пие поне три месеца преди забременяването, когато е планирано разбира се. До към 16 г.с вече няма нужда да се пие, защото си е изиграла ролята.

Абсолютно вярно! Peace Моята бременност беше планирана и три месеца преди  да забременея и още два след това всеки ден пиех фолиева.Ако чаках лекараката да се сети да ми изпише.. Момичета,все пак живеем в 21 век и не се намираме в някое родопско село,че да си оправдаваме липсата на информация с лекарите. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт