Електрическа помпа за кърма - функционална и на добра цена???

  • 17 615
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мами! Моля за съвет за закупуване на ел. помпа за кърма. На ясно съм кои са водещите марки, но моля, от вашия опит, споделете има ли на нашия роден пазар нещо ефективно и на прилична цена? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 328
Spectra hospital grade pump.Моята спектра е от Вис Виталис.

# 2
  • София
  • Мнения: 262
Аз бях много доволна от Medela, но цените не са добри.

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 201
И моята беше Медела-много съм доволна, но е по-скъпичка

# 4
  • Мнения: 2 988
http://www.minimod.bg/2966/bertoni-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B … D1%80%D0%BC%D0%B0

Вземи си такава помпа и не давай 200лв за електрическа. С тази за около 10 минути изцеждах кърма за едно хранене на бебето (горе-долу 100мл). А и ако бебето суче няма да ти е необходима помпа след като кърмата се регулира.

# 5
  • Мнения: 2 328
Жената пита за електрическа помпа на сносна цена.

# 6
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Към авторката:

Ако имаш от къде да вземеш на заем да пробваш и СЛЕД това да купиш е най- добре. Аз преминах през три помпи (които купих  Tired ), за да разбера, че с помпа няма да станат нещата. Едната беше електрическа, еми и тя не ми свърши работа. Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 1 427
С две ръце за Медела мини електрик  Peace
Взех я тогава за 170 лв, но си изби парите до стотинката, за 7 мин. цедях 2-те гърди и пеех без да ми окапват ръцете както с ръчната-нея я изхвърлих още в болницата.
Но аз имах кърма до 1,2г. на детето.
Следи за промоции в нета.
И трябва да и се прави отвреме на време профилактика, защото една позната така си я подари-мислела че не работи, а то трябва да се капе спирт отвреме на време в една дупчица и да се пуска на празен ход малко.

# 8
  • Мнения: 10
Благодаря, дами! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 761
Моят съвет е изобщо да вземеш от някого, ако има такава възможност. В държавата, в която живея, аптеките дават под наем помпи за кърма и аз бях взела такава. Издържах два месеца и половина и накрая ми писна цялата хамалогия и спрях да се цедя. Наемът може и да ми е излязъл колкото една помпа, но поне после не се чудех какво да я правя и къде да я сложа.

Иначе ползвах Медела.

# 10
  • Мнения: 363
Аз ще те посъветвам да НЕ купуваш на Нук. За 6 месеца (активно цедене, дъщеря ми само така се хранеше) изгорих 2 електромотора и в крайна сметка до края си ползвах ръчната на Авент комфорт. Отделно докато с ръчната изцеждах по 100 мл от едната гърда, паралелно електрическата упяваше да "дръпне" едва 50-60мл.

# 11
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Medela Swing с две ръце.
Цедих се 1 г. и 7 месеца. Избила си е всяка стотинка. Аз си закупих допълнително фунии, маркучи и шишета /от шишетата дори евтините на Камера пасват/.
Положителни страни - бърза, тиха, ефективна, удобна, с настройване силата на вакуума
Минус - цената /която пак казвам, при мен се оправда десетократно/

Пробвала съм още:

Medela Symphony /в болницата/ - цедях двете гърди едновременно + останалите положителни страни на горепосочената.
Минус - цената /тя е далеч по-скъпа/

Medela Mini Electric - като че ли по-шумна и бавна, но пък е по-евтин вариант. Има разлика и самия начин на изпомпване. Ако трябва да избирам между нея и Swing, отново бих заложила на Swing-а.

CANPOL - никаква работа не върши, според мен

От ръчните - Avent, някаква от Джъмбо, както и тип спринцовка. Не успях да цедя с нито една от тях.

Надявам се да съм била полезна.
Успех!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 390
Аз бях много доволна от Medela, но цените не са добри.

+1 за Медела, моята беше мини електрик и ми свърши страхотна работа Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Medela Mini Electric- супер доволна.

Сега бих си купила Medela Swing или Symphony, но преди години се намираха трудно.

# 14
  • Перник
  • Мнения: 211
Ползвала съм на AVENT. Изключително доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт