Отговори
  • Мнения: 3
Привет! Имам питане, дали някой се е сблъсквал с този казус. Живеем в страна извън ЕС и доколкото разбрах таксите за децата със средно образование от тези страни са доста по-високи. Дъщеря ми учи в частно английско училище. Но чух от приятел че има начин да се издзде декларация от Външно Министерство и с нея да се кандидатства като гражданин на ЕС. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 071
Питаш за университет или средно?
Това, което аз знам е, че е задължително средното да е в ЕС, за да се възползваш от по-ниските такси в Англия после за университет.

# 2
  • Мнения: 1 970
Te ne са само в Англия по-ниски за ЕС, в цялото ЕС има такси за граждани на ЕС и за останалите. Нали преди да влезе БГ в ЕС следване  на Острова беше над 10.000 паунда, после падна драстично и от няколко години отново се качи, но вече по съвсем други причини.
В Холандия например за ЕС граждани таксата е към 2000 евро годишно, за други е над 10.000....

Защо не пишете мейл на интересуващото Ви учебно заведение в Англия с описание на казуса, ще Ви отговорят със сигурност. Иначе какво ще Ви помогне документ от Виншно - ще удостоверят, че дететп е гражданин на ЕС ли... И дори на Вас или на друг да се струва достатъчен даден довод единствено учебното заведение е в правото си да реши той ОК ли е за него или не, така че, питайте тях, най добре....

# 3
# 4
  • Мнения: 3
Питаш за университет или средно?
Това, което аз знам е, че е задължително средното да е в ЕС, за да се възползваш от по-ниските такси в Англия после за университет.
Да за Университет става въпрос. Благодаря на всички за помощта. Явно казусът е заплетен. Според консултантски фирми, решението е еднолично на самият колеж. Тоест - може и да мине, а може и не.

Общи условия

Активация на акаунт