КРУИЗИ /тема 7/

  • 115 275
  • 744
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 293
pavlina.n,много трудно ще намерите кораб,който точно на връх Нова година да е в пристанище,повечето са в морето.''Vision of the Seas''На 31.12 е в Абу Даби,а на 1 и 2.01 е в Дубай,ама пак на връх Нова година е  в морето.Ех ,точно за Нова година сигурно ще е супер там на Burj Khalifa заради фойерверките. Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 юли 2016, 21:37 от Ivet_2000

# 541
  • гр. София
  • Мнения: 215

Добре дошла, с това го закъсахме. Почти не казвам няма, но има и такива случай, става ли въпрос за август.
Амстердам не е от възловите пристанища за тази цел, август е най-скъпия месец, възможните дати са твърде малко, периода също. С две думи такава цена в момента трудно, ако не излезе промоция.
Дори погледнах встрани Ротердам, Хамбург, Кил и т.н., пак същото.

-------------------------------------

Bled, благодаря ти, че си потърсила. Аз намирам това на цена 723 евро на човек в Contitrans M (съжалявам, ако нарушавам някое правило на темата или форума - за реклама - ако има такова нещо, кажете с 2 думи, да знам, да не правя повече така). :


7-дневен круиз от Амстердам до Амстердам
Norwegian Fjords II on Koningsdam

ден    пристанище    пристига    отплава
1    Amsterdam, The Netherlands
   -
   16:00
2    At Sea
   -
   -
3    Oslo, Norway
   08:00
   16:00
3    Scenic Cruising Oslo Fjord
   -
   -
4    Kristiansand, Norway
   08:00
   17:00
5    Stavanger, Norway
   08:00
   16:00
6    Flam, Norway
   07:00
   18:00
6    Scenic Cruising Sognefjord
   -
   -
7    At Sea
   -
   -
8    Amsterdam, The Netherlands
   07:00
   -

Като за дати е посочена точно 28.08 с тази цена, иначе започват вътрешните каюти над 1000 евро. Дали има някаква уловка - някакъв съвет за фирмата, дали да се записваме направо?

Благодаря отново Simple Smile  newsm51

# 542
  • София
  • Мнения: 3 774
ПРОМОЦИИ

В момента изгодни круизи за Коледа и Нова Година:

MSC Splendida



Скрит текст:
Mon   Dec   19   Rome (Civitavecchia), Italy      6:00pm
Tue   Dec   20   Palermo, Sicily, Italy   10:00am   5:00pm
Wed   Dec   21   Valletta, Malta   10:00am   6:00pm
Thu   Dec   22   At Sea      
Fri   Dec   23   Barcelona, Spain   9:00am   6:00pm
Sat   Dec   24   Marseille, France   9:00am   4:00pm
Sun   Dec   25   Genoa, Italy   8:00am   6:00pm
Mon   Dec   26   Rome (Civitavecchia), Italy   8:00am   

599 евро

MSC Splendida
Същия круиз от 30-12
669 евро

MSC Divina



Скрит текст:
Fri   Dec   30   Miami, FL      7:00pm
Sat   Dec   31   At Sea      
Sun   Jan   1   At Sea      
Mon   Jan   2   San Juan, Puerto Rico   7:00am   4:00pm
Tue   Jan   3   Grand Turk, Turks & Caicos Islands   10:00am   6:00pm
Wed   Jan   4   At Sea      
Thu   Jan   5   Nassau, Bahamas   10:00am   6:00pm
Fri   Jan   6   Miami, FL   7:00am   

699 евро

Както и промоции от по-висок клас круизи на Princess и Cunard започващи от около 800 евро.
В различни точки на света.

За теб....pavlina
Здравейте, този път ни  се иска да посрещнем нова година на круизен кораб, ако може това да е около  близкия Изток ще е чудесно, че имаме една госпожица която се е затръшкала за Дубай.  Преди два дни ми изпратиха офертите за новогодишните пътувания за този район и цените са убийствени. Ще се радвам ако може да ми предложите нещо добро или да обсъдим такова пътуване с други желаещи.


Bled, благодаря ти, че си потърсила. Аз намирам това на цена 723 евро на човек в --------------

Благодаря отново Simple Smile  newsm51


Deny6

Този го знам и го видях, но не отговаря на твоите условия...
"ако може до 800 евро на човек"
Цената е 873 евро с таксите+бакшишите над 940...
Иначе уловка няма, всичко е ясно...
Ако решиш, че можеш да се вместиш в тази сума, въобще няма да сбъркаш.
MS Koningsdam е най-новия и хубав кораб на Holland America от 3 месеца/31 март 2016/. Аз също го дебна за добра цена.
Компанията е в челните редици, която аз много харесвам.

Ако искаш да е от BG агенция също ти препоръчвам този, излиза много изгодно....
Защото е 12 дни и струва 772 евро с таксите.
И датата 09.08.2016 съвпада с твоята...
Но трябва да се придвижите до Копенхаген ???
Или да попитате дали може да се качите на Warnemunde, което ви е по-близо.

Holland America / Zuiderdam



Скрит текст:
Tue   Aug   9   Copenhagen, Denmark      4:00pm
Wed   Aug   10   Berlin (Warnemunde), Germany   7:00am   9:00pm
Thu   Aug   11   At Sea      
Fri   Aug   12   Tallinn, Estonia   10:00am   5:00pm
Sat   Aug   13   St. Petersburg, Russia   7:00am   
Sun   Aug   14   St. Petersburg, Russia      6:00pm
Mon   Aug   15   Helsinki, Finland   8:00am   5:00pm
Tue   Aug   16   Stockholm, Sweden   8:00am   5:00pm
Wed   Aug   17   At Sea      
Thu   Aug   18   Kiel, Germany   8:00am   6:00pm
Fri   Aug   19   Gothenborg, Sweden   8:00am   6:00pm
Sat   Aug   20   Helsingborg, Sweden   8:00am   6:00pm
Sat   Aug   20   Copenhagen, Denmark   8:00pm   
Sun   Aug   21   Copenhagen, Denmark   6:00am   

ПРОМОЦИИ



https://www.msccruisesusa.com/en-us/Cruise-Deals/Top-Deals/Last- … ATETURTLES_070816

Последна редакция: нд, 10 юли 2016, 00:39 от Bled

# 543
  • Мнения: 1 054
и аз се оглеждах за новогодишен круиз, но истината е че всичко налично е с пъти по скъпо от нормалното за този регион и кораб. така например за тенерифе и мадейра на мсц  с качване от генуа на 28.12.2016 е на цена 1100 евро за 11 дневен във вътрешна, същият маршрут и кораб обичайно е 600 евро. е това е когато искаме празниците да са впечатляващи ще си плащаме май повече

# 544
  • София
  • Мнения: 5 499
Блед и другите дами, които са ходили, а как стои въпросът с визите за Русия при круизи с включен Санкт Петербург - примерно, ако решим да вземем корабна екскурзия, необходимо ли е да вадим визи? newsm78  Благодаря предварително за отговорите.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Популе, този въпрос го проучвах скоро, и има писано тук, но да обобщя - при круиз с включен Санкт Петербург ТРЯБВА да вземеш екскурзия от кораба. Иначе, не можеш да слезеш на сушата. Не ти трябва виза в този случай. Ако имаш желание да обиколиш сама, е необходимо да вадиш виза. Макар и номиналната цена да й е 69 лв на човек, са необходими и други документи плюс някакви покани от хотели/хостели, в този случай цената скача до около 150-200 лв. /по сведения от препатили/. При положение , че екскурзиите от кораба са в порядъка на 40-140 евро смятам, че няма смисъл да се занимаваш с виза.  Peace

# 546
  • София
  • Мнения: 3 774
Блед и другите дами, които са ходили, а как стои въпросът с визите за Русия при круизи с включен Санкт Петербург - примерно, ако решим да вземем корабна екскурзия, необходимо ли е да вадим визи? newsm78  Благодаря предварително за отговорите.

luba_rizova е казала варианта от кораба точно.

Другият вариант е...

Как да получите това...



Освен с екскурзия от кораба може да използвате лицензиран тур оператор на място.
Възможно е...
Когато сте  круиз пътници с престой в Санкт Петербург за по-малко от 72 часа, и ще се върнете на борда на вашия круизен кораб.
Когато пристигате с ферибот и ще остане в Санкт Петербург за по-малко от 72 часа, в този случай се изисква резервация за хотел.
И в двата случая ще трябва да се присъедините към акредитирана обиколка с оператора.
Агента трябва да е сертифициран за безвизови посещения.
Ще получите туроператорски билети и инструкции за слизане.
Трябва да носите тези тур билети , паспорт и копие на страницата със снимка на вашия паспорт.
Така ще получите въпросния red shore pass.
Веднага след контрола ще видите агент със знак на агенцията и той ще ви поеме...

и аз се оглеждах за новогодишен круиз, но истината е че всичко налично е с пъти по скъпо от нормалното за този регион и кораб. така например за тенерифе и мадейра на мсц  с качване от генуа на 28.12.2016 е на цена 1100 евро за 11 дневен във вътрешна, същият маршрут и кораб обичайно е 600 евро. е това е когато искаме празниците да са впечатляващи ще си плащаме май повече

Винаги е имало и ще има по-евтини круизи за празниците, пуснах малко по-назад.
Но ако търсите за точно определен район, може и да не откриете.
Нали въпроса са празниците, взимайте това, което има...защото няма да се задържи дълго.

# 547
  • София
  • Мнения: 5 499
Благодаря ви, дами! bouquet

# 548
  • Мнения: 19
Благодаря Ви момичета! С ваша помощ се надявам да открия най - добрия за нас круиз и да посрещнем там новата 2017г!

Ivet_2000 къде мога да погледна споменатите от теб круизи?

# 549
  • Мнения: 293
Благодаря Ви момичета! С ваша помощ се надявам да открия най - добрия за нас круиз и да посрещнем там новата 2017г!

Ivet_2000 къде мога да погледна споменатите от теб круизи?

http://www.royalcaribbean.com/findacruise/ships/class/ship/home.do?shipCode=VI

Аз  на този кораб съм била и за информация съм насреща,круиза е супер имай в предвид обаче,че кораба е беден откъм детски забавления.

Последна редакция: нд, 10 юли 2016, 14:46 от Ivet_2000

# 550
  • гр. София
  • Мнения: 215


Bled, благодаря ти, че си потърсила. Аз намирам това на цена 723 евро на човек в --------------

Благодаря отново Simple Smile  newsm51


Deny6Този го знам и го видях, но не отговаря на твоите условия...
"ако може до 800 евро на човек"
Цената е 873 евро с таксите+бакшишите над 940...
Иначе уловка няма, всичко е ясно...
Ако решиш, че можеш да се вместиш в тази сума, въобще няма да сбъркаш.
MS Koningsdam е най-новия и хубав кораб на Holland America от 3 месеца/31 март 2016/. Аз също го дебна за добра цена.
Компанията е в челните редици, която аз много харесвам.

Добре, аз им писах във формата под офертата, да видим какво ще отговорят в първия работен ден, ще чакаме засега.
Това, което ти си сметнала, Блед, е точно това, което питах - дали има някакви такси, които влизат, а не са посочени в цената (примерно, пристанищната, посочена от 150 евро, която според мен с надпис "пристанищни такси включени в цените за круиз" значи, че е вкл в тези 723 евро, а явно не го разбирам правилно и сами трябва да си я калкулираме към цената).
За бакшишите знам, само ме обърква частта с това дали са задължителни - защото от фирмата за 1вия ни круиз казаха, че са, на кораба ни казаха, че само, ако искаме и вече се обърках, но аз ги броя "необходими", защото съм от типа хора, които предпочитат да са подготвени за по - тежкия финансов вариант.
Втората опция, която ни предложи половинката нещо не я одобрява - пътуването оскъпява нещата горе долу колкото спестява самия круиз, а и 12 дни може да са му много за 1ви круиз, така че засега сме с опция 1.

Много мерси за съдействието отново, наистина това, което отговаряш, е адски ценно като информация за всички заинтересовани.

Поздрави  bouquet

# 551
  • София
  • Мнения: 3 774

 посочена от 150 евро, която според мен с надпис "пристанищни такси включени в цените за круиз" значи, че е вкл в тези 723 евро, а явно не го разбирам правилно и сами трябва да си я калкулираме към цената).
За бакшишите знам, само ме обърква частта с това дали са задължителни - защото от фирмата за 1вия ни круиз казаха, че са, на кораба ни казаха, че само, ако искаме и вече се обърках, но аз ги броя "необходими", защото съм от типа хора, които предпочитат да са подготвени за по - тежкия финансов вариант.

Много мерси за съдействието отново, наистина това, което отговаряш, е адски ценно като информация за всички заинтересовани.

Поздрави  bouquet

Deny6

Ако пише..."пристанищни такси включени в цените за круиз" ...това значи, че са включени.
Ако пише само "пристанищни такси" значи не са включени.
Което е много добре за вас. Ще се вместите точно...Не им пиши, директно се обади по телефона.
Аз не чета BG агенции задълбочено, търся и получавам други.
Но това не значи да не се резервира от тях при добри цени.
Резервирането на първи круиз е по-лесно и безопасно от BG/ако не познаваш чуждите сайтове/.
Но ме съмнява дали имат резервация онлайн и плащане с карти.

Бакшишите ги смятай, възможно е да се избегнат, но това е дълга тема, за която сме писали много.
Съветвам те да не мислиш за това на първи круиз.
Прочети на 1 стр. глава:  "Такси за обслужване-Service charges/бакшиши/"

Последна редакция: нд, 10 юли 2016, 19:48 от Bled

# 552
  • София
  • Мнения: 5 499
Аз с още един въпрос:
Вярно ли е, че от влакчето до круизпортовете на Копенхаген са 15 минути пеша?

Четох как се стига от летището до порта и...нещо хич не ми се харесват нещата... Tired

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Популе, понеже на мен ми предстои след 5 дни круиз точно от Копенхаген, аз ползвам като информация това http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/transportation/and-cruise-terminals , като гледам, тук има споменати автобуси. Тъй като ние обичаме да ходим, на нас 15 минути /а и повече/ пеша не ни пречат. Ако не ти е спешно, като се върнем, ще кажа как е било с предвижването до круизния терминал и как е най-удобно.  Peace
Ако има някой обаче с впечатления, ще се радвам да ги сподели, тъй като и на мен ще ми е от помощ. Grinning

# 554
  • София
  • Мнения: 5 499
Популе, понеже на мен ми предстои след 5 дни круиз точно от Копенхаген, аз ползвам като информация това http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/transportation/and-cruise-terminals , като гледам, тук има споменати автобуси. Тъй като ние обичаме да ходим, на нас 15 минути /а и повече/ пеша не ни пречат. Ако не ти е спешно, като се върнем, ще кажа как е било с предвижването до круизния терминал и как е най-удобно.  Peace
Ако има някой обаче с впечатления, ще се радвам да ги сподели, тъй като и на мен ще ми е от помощ. Grinning

Да, Люба, ще ти бъда благодарна. 15 минути ходене си е около километър и повече и с багаж и в жегата....
Дано да има по-добър вариант, освен такси.

Общи условия

Активация на акаунт