Има ли забременели с астенозооспермия?

  • 3 536
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 103
Здравейте момичета!За първи път от 7 години неуспешни опити, най-после съм бременна и то по естествен път и след едно неуспешно инсе при др Андреева от Щерев.Бяхме се отчаяли след диагнозата на съпруга ми и сега сме не знаем да се радваме или не....Резултатите от спермограмата  са:
нормокинетични(A+B) 38%
А с бързи линеарни постъпателни движения(ЛПД)21%
B с бавни ЛПД 17%
хипокинетични 13%
акинетични 49%
Оценка на морфологията по Крюгер:
нормални 9%
абнормални 91%
Тератозооспермичен индекс 1.51
Деформационен индекс 1.37
нормални 18 бр.-9%
аморфна глава 182 броя-91%
шийни дефекти 48 бр.-24%
опашни дефекти 26 бр.-13%
цитоплазмен дефект 18 бр.-9%
Заключение морфология-занижена оплодителна способност




Момичета,като чета-аморфна глава,опашни дефекти,шийни дефекти и т.н. и изпадам в ужас.Не знам да се радвам ли, че съм бременна или не.Не че разбирам много, но явно опасността от увреждане на бебето и спонтанен аборт е твърде голяма.Умирам от страх!
Има ли от вас забременели с подобна диагноза по естествен път и какви са били последствията и крайния резултат.Пишете моля ви,че ще се побъркам от ужас!

# 1
  • Мнения: 10 874
Може би момичетата от темата МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети ще могат да отговорят на въпросите ти. Пожелавам лека и успешна бременност! bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Според мен това показва, че невъзможността да забременееш се е дължала на мъжа ти - поради големия брой сперматозоиди с аномалии. И все пак има макар и малък процент нормални, които са извършили оплождането. Едно голямо ПОЗДРАВЛЕНИЯ  bouquet  Hug от мев и леко протичане на бременността!  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 103
Много ви благодаря момичета! HugИ двамата с мъжа ми сме с Хашимото,а аз имах и СПКЯ така,че проблема не беше само в него през тези години.Дали според вас е възможно оплождането да е извършено от някой увреден сперматозоид или няма как да е стигнал до яйцеклетката пръв, след като е такъв.Имам и едно кухо яйце и за това си записах първия час за по-късно,от страх.На преглед съм на 28.01 но до тогава ще се побъркам.Дори не мога да спя от притеснения!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
E как ще е извършено от увреден сперматозоид? Той ако е увреден няма да може да опложда. Не се притеснявай, моля те! Пиши после как е минало  Hug

Общи условия

Активация на акаунт