Искам да кажа ... (70)

  • 52 045
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 868
Благодаря за отговорите и за темата. bouquet

# 16
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Бронхит , Антибиотици и Понеделник . какво по-лошо от това.  Sick

Кажете ми какво остана в учебниците по Литература ?  Thinking

# 17
  • Мнения: 10 874
Благодаря за темата! bouquet

Пропуснала съм рецептата за лещата с картофи (макар да си спомням дебатите покрай нея), за което моля за извинение и още днес ще поправя грешката. Peace

От старите теми имам да прегледам само още една (от първоначалното разпределение) и после ще помагам на Алечка и Ванини. Много се радвам, че толкова бързо наваксваме с книгата! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: X
Не си спомням кога сте обсъждали лещата с картофи, но на мен ми е вкусна и винаги се получава добре. Правя я по тази рецепта:

Скрит текст:
  4 бр. големи картофи
1 кг леща
    1 голяма глава лук
    1 бр. зелена чушка
    чубрица
   червен и черен пипер
    зеленчукова подправка
  800 г консервирани домати

Лука се нарязва на ситно, картофите на едро, слагат се подправките и се запържват с малко олио. Но може и без запръжка. След това лещата се изсипва и вари на бавен огън. Накрая, като е почти готова се слагат и доматите, като може или да се пасират или се режат на парченца.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Много ми хареса картинката на темата!  bouquet
Благодаря, Лаленце, че си правиш труда за рецептите! И на Алечка и ВаниниВ някой по-свободен период, когато имам време, ще готвя по рецепти от нашата тема. Друго е да ги имам наготово, когато ми потрябват. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 14 392
Мерси за новата тема!
Да отикваме тази седмица и в събота заминаваме за Троянско.

# 21
  • Мнения: 10 874
Благодаря, Лаленце, че си правиш труда за рецептите! И на Алечка и ВаниниВ някой по-свободен период, когато имам време, ще готвя по рецепти от нашата тема. Друго е да ги имам наготово, когато ми потрябват. Simple Smile
Hug
За мен е удоволствие, а също е и много полезна темата, тъй като аз не съм никакъв експериментатор и се доверявам само на изпитани рецепти. Дотук всичко е харесано и одобрено от домочадието. Heart Eyes

Пак да кажа - каквито и забележки да имате по оформлението и съдържанието (особено категориите, които малко набързо съчиних Blush), казвайте смело и ще поправям. Тази тема не е моя, тя е ваша, аз само се старая да я направя максимално удобна за всички. Hug

# 22
  • Мнения: 11 741
Искам да кажа, че тая големи надежди утре да започне да се затопля.
Не издържам вече  Crossing Arms

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Искам да кажа, че тая големи надежди утре да започне да се затопля.
Не издържам вече  Crossing Arms
Днес един приятел ми разправя, че в Антактида било -11 градуса, а в Севлиево-(-28). Е, на другия край на Земята е лято, ама като кажат Антарктида и си представям студ, лед и пингвини.
Само вкъщи ми е достатъчно топло и си отпускам гърба. 

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Искам да кажа, че тая големи надежди утре да започне да се затопля.
Не издържам вече  Crossing Arms
Ще, ще! То виж, че и днес вече се живееше и се поразмразиха големите ледове

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тарти, не знам, може би ти си по-запозната, но все си мисля, а и предпочитам Робинзон Крузо пред История славянобългарска в шести клас. И изобщо дори и Под игото не е за тогава. Мисля, че децата се отвращават от четенето с такива произведения. И докато до четвърти клас са разглеждали любими и забавни романи, то нагоре ентусиазмът рязко спада. Не съм гледала какво е новото, но от промяна по литература има крещяща нужда. В девети клас учат глупости - библия и жития. Много важно, каква литературна стойност имат, освен за промиване на мозъци.
Ето в осми клас по ИТ са вмъкнали социалните мрежи и блоговете, операционни системи на мобилни устройства, защото иначе програмата беше толкова стара, че понякога ме е било срам да тормозя децата с остарели практики.
Още не съм видяла по математика дали са оправили кашата, която е в осми клас, но не се надявам да е пипано много там.

# 26
  • Мнения: 748
И за мен отпадането на "История славянобългарска" не е голяма драма. Ако за нас са били ок "Патиланско царство" и "Ането", за сегашните деца не са. Ако всичко се прави с мисъл, може и да е за добро.
А "История славянобългарска" има огромно историческо значение, повече отколкото литературна стойност. Не мисля, че шестокласник ще я прочете и разбере.

# 27
  • Мнения: 13 055
Да се запиша, да не ви изпусна, вечер си ви чета чинно, но ме мързи да пиша:)
Нещо се прецака времето, студено е 20 градуса я има, я не и духа страшен вятър, 12 бала в минута бил.
За плаж не става, гледахме Фрозен три пъти днес...Дано утре пекне, че ако пак видя Елза в скоро време ще и посегна:)

# 28
  • Мнения: 4 199
Her, скорошно оздравяване! Нямам търпение от утре да почне да се позатопля. Като никога рецепта ме заинтригува и ще се пробва, звучи интересно. Честита юбилейна тема bouquet

# 29
  • Мнения: 5 388
И аз да скокна тук.
Малкото буквално се дра 2 часа, едва се успокои. Много ми се свито Sad.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт