Страх от зъболекари!

  • 14 338
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте всички.. Утре ми предстои нещо доста страшно *поне за мен. *Само да добавя на 16 съм  Grinning * Искам да Ви попитам някои главни неща и ако е възможно да ме окуражите! Имам много кариеси и е възможно да имам пулпит *не знам дали имам пулпит, но да се надяваме, че нямам, понеже зъби не ме болят ужасно и нищо не ми пречи да ям или да спя* Не съм ходил на зъболекар от около 4/5 години и спомените ми от този последен път не бяха страхотни.. Вадиха ми млечен зъб- кътник без абсолютно никаква упойка  или пръскало.. Беше ужасно тръшкане преди да го извадят, а то стана за 2 минутки.. Както и да е.. Очевидно имам някакъв втълпен страх от зъболекари, а утре имам час в 15:00 и се надявам всичко да мине бързо, качествено и безболезнено! Въпросът ми към вас е- дали упойките болят и какви упойки са ви слагали, понеже не знам дали ще изтърпя да ми се правят някакви манипулации по зъбите без упойка.. Също така бих се радвал ако ми придадете някакъв кураж или подхвърлите някой съвет. Благодаря Ви предварително. Желая Ви спокойна вечер!!

# 1
  • Мнения: 679
Не знам какви са упойките, които са ми слагали. Едното, което хваща повече е с игла - бият ти упойката във венеца. А другото е някакво спрейче. Предполагам, че на теб ще ти я бият във венеца. Ще усетиш, че ти вкарват игла и усещането е малко неприятно, но не е болезнено в никакъв случай. Иглата е съвсем мъничка и тъничка. За това не бива да имаш притеснения.
Като те хване упойката ще почнат да ти работят зъбите и няма да усещаш никаква болка.
Кажи си сега, казвай си и на път към зъболекаря, че отиваш за хубаво. Ако отидеш сега може и да те боли, но малко. А, ако отложиш ходенето, ще почне да те боли повече. Отиди с желание да отметнеш тая задача, да решиш тоя проблем! Колкото по-скоро ти оправят зъбите, толкова по-скоро ще ти олекне.

# 2
  • Мнения: 3
И аз го смятам като неотложна задача, която всъщност е за мое добро! Не знам какъв е прага ми на болка, но не мисля да правя сцени. А и зъболекарят, при който съм си записал час е по- млад и се надявам, че ще има някакъв психологичен подход като цяло! Благодаря ти изключително много Свежина!

# 3
  • Мнения: leet
Ами то си е страшно Simple Smile Ще ти бият една упойка, няма да усещаш нищо и след час-два ще те отпусне. Това е всичко. По-добре да преодолееш страха, отколкото да ти изпопадат зъбите до 30-годишна възраст.

# 4
  • Мнения: 1 071
Задължително си искай упойка, ако се налага манипулация някаква. Некомфортно е усещането при боцкането, но не е болезнено. Прави ми впечатление, че повечето млади стоматолози държат пациентът да се чувства ок, преди да започнат работа. Ако случайно не те хване упойката, поискай още. И смело, не е страшно. Казва ти го човек, на когото му трябваха години, за да се чувства добре на зъболекарския стол Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6
Здравей.Аз когато ходя на зъболекар винаги искам да ми слагат упойка с игла.Не боли,на мен даже ми е много приятно когато ми поставят упойка,колкото и налудничево да звучи  Simple Smile Усещането е все едно си бъркаш с клечка за зъб между зъбите(поне аз така го усещам  Rolling Eyes).Желая ти успех при зъболекаря и не се страхувай.

# 6
  • Мнения: leet
Здравей.Аз когато ходя на зъболекар винаги искам да ми слагат упойка с игла.Не боли,на мен даже ми е много приятно когато ми поставят упойка,колкото и налудничево да звучи  Simple Smile Усещането е все едно си бъркаш с клечка за зъб между зъбите(поне аз така го усещам  Rolling Eyes).Желая ти успех при зъболекаря и не се страхувай.

На мен пък най ми е гадна упойката, имам чувство, че в мозъка ми я забиват. Това обаче е точно от неходене на зъболекар - развих парадонтит и сега нямам никаква кост, всичко се стопи, добре, че зъбите ми не изпопадаха. Та Гошу, да отива докато има време, че после става по-зле.. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3
Ее.. Все пак.. Няколко секунди болка/дискомфорт от упойката все ще изтърпя.. Важното е като ми пили и се занимава със зъбите ми да не ме боли много много! ПС: Благодаря на всички ви за полезните съвети и като цяло коментари!

# 8
  • Мнения: 414
Неприятно, но не е страшно, стискаш зъби (но не буквално) и ще го изтърпиш. И след това - редовно миене на зъбите и посещение на зъболекар на всеки 6 месеца профилактично - кариеси, които не са имали години да се развиват се лекуват много по-лесно и безболезнено и не стигат до по-сериозни проблеми.

# 9
  • Мнения: 260
За 4,5 години то и зъбната плака и зъбния камък са в пълен стадии   Grinning  При постоянно отлагане може да се стигне и до възпаление на зъбната пулпа.. Тя болката се усеща при наличието на среден и дълбок кариес, когато е засегнат дентина на зъба. При малък кариес, когато е засегнат само емайла болка се наблюдава също ама много рядко. Не е хубаво да ходиш на зъболекар през високосна година Mr. Green ..
За съвет мога да ти кажа да ходиш поне веднъж годишно, но е препоръчително 2 пъти годишно да ходиш на зъболекар. Освен кариесите със сигурност и зъбния камък и зъбната плака ще се видят, пародонтита предполагам и т.н  Grinning ..

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 315
В днешно време болката по време на манипулация може да бъде избегната.
Успокой се- ще ходиш на зъболекар сега, а не преди 20-30 години, примерно. Тогава слагаха упойка само при вадене на зъб.

Инжектирането с упойка трае само няколко секунди. Някой път ме е заболявало, друг път не. Но после лежиш и си разглеждаш тавана, а зъболекарят работи спокойно. Машината бръмчи и мечтаеш за антифони, но болка няма.
Възможно е няколко дни след поставянето на упойка да наболява челюстта в района. Ако ти се случи, по-натам попитай за бейби игла, примерно.

Успех с оправянето на зъбите! Навреме трябва да е, за да търпиш по-малко неудобства и да даваш по-малко пари.
Отърване при проблем няма!

# 11
  • Мнения: 260
Сега..... Все пак не е хубаво да го учите на упойки за щяло и за нещяло  Grinning Все пак мъж трябва да става и трябва да придобие някаква издържливост на болка..  Mr. Green Mr. Green (Всичко в рамките на шегата разбира се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Сега..... Все пак не е хубаво да го учите на упойки за щяло и за нещяло  Grinning Все пак мъж трябва да става и трябва да придобие някаква издържливост на болка..  Mr. Green Mr. Green (Всичко в рамките на шегата разбира се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)
Crazy  Mr. Green

Хората имат различен праг на болка. Моят мъж е съгласен да изтърпи без упойка да му бърникат за вадене на нерви, с машинка да копаят в жив зъб. Но пък той само веднъж е имал "удоволствието" и изобщо не се страхува. Донякъде има и момент на предварителна нагласа.
А на теб като то дойде някой клиент като мен, дето ококорва очите предварително от ужас и подскача при бодване, сам ще предлагаш упойка.  Laughing

# 13
  • Мнения: 260
Те пак ако са с като вашето чувство за хумор ще е добре, но все пак ние новобранците знаем как да процедираме в такива случаи  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 228
Мен също ме е страх от зъболекар. Затова ходя на преглед два пъти годишно, с цел ако има някакъв проблем, да може да се реши още в началото. В резултат на това имам само един умъртвен зъб и 2-3 пломби Simple Smile.
Всъщност мен повече ме е страх от поставянето на самата упойка и затова до сега каквото и да са ми правили като манипулации, винаги е било без упойка, защото не давам да слагат. И когато е имало болка е била съвсем търпима.
Истината е в редовните профилактични прегледи

Общи условия

Активация на акаунт